Açılmayan telefondan veri kurtarma işlemleri

Açılmayan telefondan veri kurtarma işlemleri için aşağıda vereceğimiz adımları dikkatle takip ediniz. Sizlerin de eski ve açılmayan hurda olarak tabir edeceğiniz bir telefonunuz mu var ? Açılmayan bozuk telefonunuzda bulunan verileri kurtarmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. Sizlere vereceğimiz ufak taktiklerle bozuk cihazlardan veri kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Telefonunuzdan Verilerinizin Silinmesinin 3 Nedeni

Akıllı telefonlarınızdan verilerinizin silinmesi kolay kolay başınıza gelmeyecek bir olaydır. Ancak nadiren de olsa akıllı telefonlarınıza bulunan veriler istemsizce silinebilir. Bu verilerin silinmesi için bazı sebepler vardır, bu nedenler kısaca;

1. Telefonu Düşürmek

İnsanların veri kaybetmesinin en yaygın nedeni, telefonlarını düşürmeleridir. Cep telefonunuzu yere düşürürseniz ve çatlarsa veya tamamen hasar görürse, onu açmanın ve kaybolan verileri kurtarmanın hiçbir yolu yoktur. Bu aşamada yetkili servisten cihazınızda bulunan ana kart üzerinde veri kurtarma operasyonu gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz.

2. Virüs Bulaşması

Cep telefonunuza indirdiğiniz güvenilir olmayan uygulamaların sizlere zarar verme olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden telefonunuza gelen veya güvenmediğiniz linklere kesinlikle tıklamayın. Cihazınızda bulunan tüm uygulamaların sürekli olarak güncelliğini kontrol edin. Bu metotlarla telefonunuza virüs bulaşma riskini minimuma indirmiş olursunuz. Tüm bu önlemleri almanıza rağmen cihazınıza virüs bulaşırsa İOS ve Android cihazınızda bulunan verileri kaybedersiniz. 

3. Suya Düşürmek

Cep telefonunuzu su ile temas ettirdiğinizde içerisinde bulunan anakart ve diğer bileşenler yüksek ihtimalle zarar görecektir. Zarar gören ana kart ve diğer bileşenlerde bulunan verileri kurtarmanız neredeyse imkansızdır. Bu yüzden cihazınızı su temasından korumanız çok büyük önem arz etmektedir.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma İşlemleri

Açılmayan telefonunuzda bulunan önemli verilerinizi kurtarmak için aşağıda verilen adımları deneyebilirsiniz. 

1. Yedeklerinize ulaşmaya çalışın

Açılmayan Android veya İOS cihazında kullandığınız icloud, Gmail hesaplarına sürekli olarak verileriniz yedeklenmektedir. Bu hesaplara eriştiğiniz durumlarda yedeklenen tüm verilerinize erişebilirsiniz. Bu aşamada verilerinize ulaşmak için önceden cihaz senkronizasyonunu kapatmış olmamanız gerekmektedir. Cihazınızda saklanan önemli dosya ve klasörleriniz varsa, bu bilgileri harici cihazlara aktardığınızdan emin olun. Verilere uygun bir şekilde erişebilmeniz için yedekleme dosyasını harici bir cihaza kaydetmiş olmanız gerekir.

2. Veri Kurtarma Yazılımı Kullanın

Ülkemizde geliştirilen veri kurtarma yazılımları sayesinde açılmayan telefonunuz içerisinde bulunan neredeyse tüm verileri kolayca kurtarabilirsiniz. Veri kurtarma yazılımları yapı itibariyle para kazanmak için kodlanmıştır. 

Bazı yazılım sistemleri ücretsiz olarak mevcuttur, ancak verileri tamamen kurtarmanıza yardımcı olmayabilirler. Telefonunuzu yanlışlıkla düşürseniz bile telefonda depolanan tüm verilerinizin güvende olmasını sağlamak için yazılımı satın almanız veya aylık ödeme gerektiren bir abonelik satın almanız gerekebilir.

3. Açılmayan telefondan veri kurtarma işlemleri bir için uzmandan destek alın

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, son çareniz bir kurtarma hizmeti sağlayıcısından hizmet almaktır. Herhangi bir sertifikalı ve profesyonel veri kurtarma hizmeti sağlayıcısı, Android ve iOS cihazlardan kaybolan verilerinizi geri getirmenize yardımcı olabilir.

Android ve iOS cep telefonlarınızdaki verilerin %100’ünü kurtarmaya yardımcı olabilecek bir yazılım sistemi olmaması önemlidir.

 

İlginizi Çekebilir: Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü alınamıyor

Bu yazımızda sizlerle anlattık Açılmayan telefondan veri kurtarma  adımları hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir