Airpods Şarj Olmuyor Sorunu

Airpods Şarj Olmuyor hatası alıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Akıllı telefonlarınız ile birlikte kullandığınız Airpdos kulaklıkların şarj olmama sorunu nasıl düzeltilir sorunu adımları aşağıda verilmiştir. Kullanmış olduğunuz harici kulaklıklarınız zamanla yıpranma ve aşınma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu sorun zamanla sizlere çalışmama ve şarj olmama gibi sorunlar olarak geri dönecektir. Airpods kulaklıklar hakkında oluşan sorunların çözümlerine bu içerikten erişebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Airpods kulaklık sorunları ve çözümleri

Airpods kulaklılar ile alakalı en çok karşılaşılan sorun şarj kutusunun ve kulaklıkların şarj olmama sorunudur. Verilen adımları takip ederek sizlerde ürünlerinizde oluşan sorunları giderebilirsiniz. 

 

1. Adım: AirPods Kutusu ile olan Bağlantıları Kontrol Edin

Airpods ürünler genellikle kutularına tak-çıkar metodu ile bağlanmaktadır. Sizlerde ürünlerinizin kutusu ile tam olarak şarj yuvasına yerleşip yerleşmediğini kontrol edebilirsiniz. Kulaklıklarınız kutusuna taktığınız anda manyetik bir çıtırtı hissetmeniz gerekmektedir. Eğer kulaklıklarınız düzgün bir şekilde bağlanmıyorsa veya AirPods kutunuzun üst kapağı tam olarak kapanmıyorsa;

Kulaklıklarınızı çıkartın ve kasaya düzgün oturmamasına yol açan pislik vb. maddelerin olmadığından emin olun. Kulaklık şarj kutunuzun içini temizlemek şarj sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir. 

 

2. Adım: AirPod Şarj Durumunu ve Kutunun Pil Ömrünü Kontrol Edin

Karşılaştığınız hatanın bir üst kısımda verilen AirPods kutusu şarj probleminden kaynaklanmadığını düşünüyorsanız bu adımları uygulayabilirsiniz. Şarj kutunuzun durumunu ve pil sağlığını kontrol etmek için aşağıda verilen işlemleri uygulayınız. 

 • AirPods kutunuza kulaklıklarını yerleştirin ve kapağınızı kapatın.
 • Daha sonra şarj kutusunun kapağını açın ve cihazınıza yaklaştırın, kulaklığınızın şarj durumu ekranda görünecektir. 
 • AirPods kutunuzda %10’dan fazla şarj olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer şarj durumunuz belirtilen değerlerin altındaysa şarja takınız. 
 • AirPods kutunuzun şarja taktığınızda pilin her iki tarafında da şarj olduğuna dair şimşek görseli belirecektir. Bu işareti göremiyorsanız Airpods kutusunu temizlemeniz gerekmektedir.
 

3. Adım: AirPod Kulaklıklarınızı Temizleyin

Airpod kulaklıklarınız kirliyse muhtemelen şarj sorunu ile karşı karşıya kalacaksınız. Sağlıklı şarj olmayan kulaklıklar zamanla bozulacaktır. Şarj sorunlarının en yaygın çözümü kutuyu detaylı olarak temizlemekten geçmektedir. Düzgün bir şekilde temizleyeceğiniz hakkında bilgi sahibi değilseniz sitemizde ufak bir arama yapabilirsiniz. 

 

4. Adım: AirPod Kulaklıklarınızı Sıfırlayın

Üst kısımda verilen çözümler işe yaramadıysa son olarak yapmanız gereken işlemler aşağıda verilmiştir. Airpods cihazlarınızı sıfırladığınızda kayıtlı olan tüm ayarlarınızın silineceğini göz önüne almanız gerekmektedir. Bu sebeple öncelikle bir üst kısımda var olan çözümleri denedikten sonra sıfırlamanız gerekmektedir. 

 

AirPods Kasam Neden Şarj olmuyor?

AirPod kasam neden şarj olmuyor sorunun pek çok farklı yanıtı bulunmaktadır. Eğer şarj kasanız şarj olmuyorsa aşağıda verilen çözümler muhtemelen işinizi görecektir. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

 

1. Adım: AirPods Kasanızın Şarj Durumunu Gözden Geçirin

Airdops kasanızın şarj olup olmadığını kontrol etmek için aşağıda verilen adımları izleyin. Kılıfınız şarj oluyorsa AirPods kılıfının resminin altında bir şimşek simgesi görmelisiniz.

  1. Her iki AirPod’u da kasaya yerleştirin ve kapağı kapatın. 
  2. Kapağı yeniden açın ve AirPod’larınızı iPhone’unuza yakın tutun.
  3. AirPods ve AirPods kılıfınızın şarj durumu ekranda görünecektir. 

AirPods kasanız şarj olmuyorsa sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin. 

2. Adım: Şarj Kablonuzu Kontrol Edin

Şarj kablonuzun bozuk olması en olası durumlardan bir tanesidir. kablonuzun düzgün çalıştığından emin olmalısınız.

 1. Şarj kablosunu iPhone veya iPad’iniz gibi başka bir cihaza takın. Cihazınızın pilinin üzerinde şimşek görünüyorsa, şarj kablosu hala çalışıyor demektir. 
 2. Şarj kablosunu AirPods’unuzun şarj kutusuna geri takın ve her iki uçtaki bağlantının da sağlam olduğundan emin olun.
 3. Hiçbir şey olmazsa, kablonun Yıldırım ucunu (şarj kutusuna takılan uç) çıkarın, ters çevirin ve tekrar takın.
 

3. Adım: Çıkışınızı Kontrol Edin

Şarj kablonuz çalışıyorsa ve hala şarj sorunları yaşıyorsanız, priziniz arızalı veya kısa devre yapmış olabilir.

 1. Aynı prize başka bir cihazı (iPhone’unuz gibi) takın. Hala şarj oluyorsa, priz çalışıyordur. 
 2. AirPod’larınızı başka bir prize takmayı da denemelisiniz. Çalışırsa, sorun eski prizinizdedir.

4. Adım: Kablosuz Şarj Tabanınızı Kontrol Edin

Kablosuz şarj tabanınız varsa 2. Nesil AirPods veya AirPods Pro kullandığınızdan emin olun, çünkü bunlar kablosuz şarjı destekleyen tek sürümlerdir. 

 1. AirPod’larınızı şarj kutusuna yerleştirin ve kutuyu durum ışığı yukarı bakacak şekilde kablosuz şarj matının üzerine yerleştirin. 
 2. Durum ışığı şarj olurken yanıp sönmelidir. Çalışması için kasanızın şarj pedi üzerindeki konumunu değiştirmeniz gerekebilir.
 3. Durumunuz yine de değişmiyorsa, çantanızla birlikte gelen Lightning – USB kablosunu kullanmayı deneyin. 
 

Adım 5: AirPods Kasanızı Temizleyin

AirPods kasanızın şarj bağlantı noktasında kir veya pislik varsa bu, kasanızın şarj olmasını engelliyor olabilir. AirPod kasanızı ve Lightning bağlantı noktasını nasıl temizleyeceğiniz konusunda bu makaledeki talimatları izlemenizi öneririm . 

6. Adım: Airpods Şarj Olmuyor Sorunu İçin Cihanızı Sıfırlayın

Yukarıdaki çözümler şarj sorunlarınızı   çözmediyse AirPod’larınızın şarj olmasını engelleyen bir ürün yazılımı hatasını çözmek için AirPod’larınızı sıfırlamanız gerekebilir. AirPod’larınızı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, kayıtlı ayarlarınızın tümünü kaybedeceğinizi lütfen unutmayın. Bu nedenle, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce yukarıdaki çözümleri denemenizi öneririm. 

 

 

Bu yazımızda sizlerle Airpods şarj olmuyor sorunu hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir