Android Tablet Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Android tablet sürüm yükseltme işlemleri hakkında işinize yarayarak tüm bilgilere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Günlük olarak kullandığınız tabletinizin android sürümünü güncelleyerek çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Sürüm yükseltme işlemleri sırasında sizlere lazım olarak tüm bilgilere aşağıda değinilmiştir. Tablet kullanıcıları genellikle eski sürüm android versiyonlarına sahip oldukları için bu durumdan mustariptir. Sizlerin de tableti otomatik olarak güncelleme almıyorsa android tablet sürüm yükseltme nasıl yapılır adlı yazımız tam size göre. Son olarak android tabletinize kuracağınız sürüm yükseltme programı hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Android Tablet Sürüm Yükseltme Programı

Android tablet sürüm yükseltme programı genellikle tüm cihazlar tarafından kabul görmektedir. Ancak bazı sebeplerden dolayı tüm cihazlarda işe yaramayabilir. Bu sayfada verilen bilgiler bilgilendirici amaçlı olup, cihazınızın zarar görmesi halinde tüm sorumluluk sizlere aittir. Yaptığınız işlemler hakkında tam bilgi sahibi olmadan işlem yapmanızı önermiyoruz. Yükseltme programı işlemlerini gerçekleştirmeden önce cihazınızın ayarlar > android sürümü bölümüne girerek otomatik güncelleştirmelerin açık olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var. Genellikle yeni cihazlar android sürümlerini otomatik olarak güncellemektedir. Eğer güncelleme sekmesi açık olduğu halde android sürümünüz yükselmiyorsa google play store ve muadili indirme araçlarına android sürüm yükseltme programı yazarak işinize yarayacak optimum programı indirebilirsiniz. Bu aşamada cihazınızın sıfırlanabileceğini unutmamanızı öneririz. Cihaz içerisinde önemli bilgilerin yedeklenmesi olası veri kayıplarının önüne geçecektir. Peki Android tablet güncelleme işlemleri nasıl yapılır ? detaylı anlatımlar aşağıda verilmiştir. 

Android Tablet Güncelleme Adımları

Android tablet güncelleme adımlarına geçmeden önce bir üst paragrafta yaptığımız bildirimleri tekrar hatırlatmamızda yarar vardır. Güncelleme esnasında bilgileriniz kaybolabilir, yedekleme işlemlerinizi yapmaya özen gösteriniz. Android tablet güncelleme adımlarına geçiyoruz.

Adım 1: Öncelikle cihazınızın yeterli şarjı olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Güncelleme işlemleri sırasında cihazınızın şarjı biterse geri döndürülemez sistemsel hasarlara yol açabilmektedir. 

Adım 2: Android tabletinizin güncelleme işlemleri için yeterli bir wi-fi ağına ihtiyacınız bulunmaktadır. Cihazınız güncelleme aşamasında bazı paket programları indirerek kurulumları gerçekleştirmektedir. 

Adım 3: Android marketlerden indirdiğiniz güncelleme programını açarak güncelleme işlemlerine başlayabilirsiniz. Cihazınızın sistemine en uygun paket program otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır. 

Adım 4: İndirilen paket program ile ilgili işlemler bittiğinde cihazınız birkaç kez yeniden başlatılabilir. Bu durumlar son derece olağandır, güncelleme bitiminde tabletiniz tekrar aktif hale gelecektir. 

 

Android Root İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Android root atma işlemleri rom ve sürüm yükseltme işlemleri için gerekli olan en önemli işlemdir. Bu aşamada yapacağınız işlemler teknik bilgi kapsamına girmektedir. Yapacağınız işlemler geri döndürülemez hatalara yol açabileceğini tekrar bildirmek isteriz. Bu işlemler sırasında verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Ayrıca bir bilgisayar ve usb kablosuna ihtiyacınız olacaktır. İnternetten akıllı cihazına uygun root uygulamalarını bilgisayarınıza kurarak gerekli adımları gerçekleştirebilirsiniz. 

Yüklemek istediğiniz mevcut sürümle ilgili farklı programlar var. LinegeOS, Android 7 tabanlı işletim sistemleri için kurulabilmektedir. Ancak bu kurulumda bootloader kilidinin açılması ve TWRP kurulumunun yapılması gerekmektedir. Son olarak ROM, GApps paketi ile yüklenecektir. 

 

Bu yazımızda sizlere Android Tablet Sürüm Yükseltme işlemleri hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir