Android Touchwiz nedir nasıl kaldırılır

Android Touchwiz nedir nasıl kaldırılır ? Toucwiz hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Google şirketinin desteklediği Android cep telefonlarında açık olarak gelen Toucwiz özelliğinin nasıl kapatılacağı hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir. 

Cep telefonunuzda açık olan TouchWiz özelliğini telefonunuzdan kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımlar tam size göre. 

Ayrıca işlemler sırasında karşılaştığınız sorunları ve diğer detayları bizlere yorum kısmında belirterek en kısa sürede cevap bulabilirsiniz. 

TouchWiz Nedir ?

Touchwiz nedir ve nasıl kaldırılır ? Samsung markası tarafından üretilen akıllı cihazlarda ev arabirimi TouchWiz özelliği ile gönderilmektedir.  Hareketleri algılayarak ekran ve sensör denetimi yapabilen bu uygulama sayesinde ekranınızda farklı işlemler yapabilirsiniz. Her ne kadar kullanışlı bir uygulama gibi görünse de akıllı cihaz kullanıcıları bu uygulamadan hoşnut değildir. Aşağıda verilen uygulamalar sayesinde TouchWiz uygulamalarını kapatabilirsiniz. 

 

TouchWiz uygulamalarını devre dışı bırakma

TouchWiz uygulamasını cihazınızdan tamamen kaldırmak yerine devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınız uygulama hafızanızda yer açar ve akıllı cihazınızda ram rahatlaması yaratır. Cihazınızda yüklü olarak gelen TouchWiz uygulamasını devre dışı bırakarak istemsiz bildirimlerden kurtulabilirsiniz. 

TouchWiz Uygulamasını Devre Dışı Bırakmak İçin: 

  • Öncelikle yapmanız gereken ilk işlem cep telefonunuzda açık olan tüm uygulamaları kapatmaktır. 
  • Artık devre dışı bırakma işlemleri için her şey hazır. Ayarlar bölümünden Uygulamalar bölümünü ziyaret ediniz. Uygulamalar kısmında Uygulama Yöneticisi > Uygulama Ara kısmından TouchWiz uygulamasını bulunuz. 

Uygulama bilgileri sekmesinde yapmanız gerekenler:

  • Bildirimleri göster seçeneğini kaldırın
  • Önbelleği silin
  • Verileri silin
  • Son olarak, ‘Devre dışı Barak seçeneğine tıklayın.

Yukarıda verilen adımlar sayesinde cihazınızın TouchWiz özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakmak yerine cihazınızdan tamamen silmek istiyorsanız aşağıda verilen bilgilerden yararlanabilirsiniz. 

TouchWiz Silme

TouchWiz silme adımlarını yapmanız için bazı özel dosyalara erişmeniz gerekmektedir. Samsung cihazlarda kurulu olarak gelen TouchWiz özelliğini kaldırmak için cihazınıza yeni bir Rom yüklemeniz gerekmektedir. 

Android Rom Yükseltme Adımları için tıklayınız. 

Bu aşamadaki işlemleri uygulamadan önce cihazınız içerisinde bulunan önemli verileri yedeklemeniz gerekmektedir. Bu aşamada yapacağınız işlemler veri kaybına neden olabilir. Samsung cihazlar için en verimli yükseltme programı TWRP’dir. İnternetten bulacağınız dosyalar ile kendi cihazınızın rom ve sürümlerini değiştirebilirsiniz.

Son olarak kodmatik ailesi olarak bizler Touchwiz özelliğinin sadece devre dışı bırakılmasını tavsiye etmekteyiz. 

Bu yazımızda sizlere hakkında Android Touchwiz nedir nasıl kaldırılır bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir