Birinin instagram hesabını sildiğini nasıl anlarım

Birinin instagram hesabını sildiğini nasıl anlarım ? Yakından takip ettiğiniz bir kişiyi aradığınız halde ulaşamıyor musunuz ? İnstagram hesabını sildiğiniz kullanıcılardan emin olmak için aşağıda verilen uygulamaları takip edebilirsiniz. 

Günümüzün sanal etkileşim odaklı dünyasında, hemen hemen herkesi sosyal medya platformlarında bulabilirsiniz. Anlaşılır bir şekilde, tüm bu uygulamaları kullanmak çoğu zaman bunaltıcı, zaman alıcı veya zihinsel olarak yorucu olabilir. Bu nedenle bazı kişiler yeni bir sosyal medya platformuna üye olduklarında bazı platformlardaki eski hesaplarını (bu durumda Instagram hesaplarını) sıklıkla silerler.

Ancak bu, birinin Instagram hesabını silmesinin birçok nedeninden sadece biridir; arkasında başka sebepler de olabilir.

Peki, birisinin, belki de arkadaşlarınızdan birinin Instagram hesabını silip silmediğini öğrenmek ister misiniz? Yoksa kendi Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek için mi buradasınız? Sorgunuz ne olursa olsun, kodmatik.net tarafından sorularınız  cevaplanacaktır. Bu blogun sonuna kadar bizimle kalın, size Instagram’da hesap silme hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Hesaplarını Sildiler mi yoksa Sadece Sizi Engellediler mi?

Birinin instagram hesabını sildiğini nasıl anlarım sorusu akla geldiğinde düşünmeniz gereken ilk olasılık şüphesiz budur.

İlk sorumuza geçmeden önce çok makul bir olasılığı düşünelim: Bu kişi sizi engellemiş olabilir mi? Sizinle bir anlaşmazlık yaşamış olabilir veya sadece hesaplarındaki etkinliği takip etmenizi istememiş olabilirler.

Sizi engellediklerini ve kendi hesaplarını sildiğini gösteren işaretler çok benzer olduğundan, anlamaya çalışırken kafanız karışabilir. Biraz daha bizimle kalın, size cevabınızı bulmak için tam olarak ne aramanız gerektiğini söyleyeceğiz.

Bir Kişinin Sizi Engellendiğinizi Belirten İşaretler

Bu bölümde, bir kişi tarafından engellendiğinizi gösteren birkaç işareti tartışacağız.

  • Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  • Keşfet sekmesine gidin ve arama çubuğuna tıklayın.
  • Arama çubuğuna, sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını yazın ve Enter’a tıklayın .
  • Arama sonuçları ekranınızda göründüğünde, bu kişinin kullanıcı adına gidin ve profiline gitmek için üzerine dokunun.
  • Sizi engelledilerse, “Üzgünüz, bu sayfa kullanılamıyor” ve “İzlediğiniz bağlantı bozuk veya sayfa kaldırılmış olabilir” gibi bir mesaj gösterecektir.
 

Engellenmiş olabileceğinizi gösterebilecek diğer bazı işaretler şunlardır: mesajlarınızın veya aramalarınızın hiçbiri onlara gitmiyor ve bir hikayede, yorumda veya gönderide etiketleyemez veya bunlardan bahsedemezsiniz. Ayrıca, takip edenler ve takipçiler listenizden de kaldırılacaklar (eğer sizi hiç takip ettilerse).

Instagram’da Birinin Sizi Engelleyip Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Bir kişinin sizi Instagram’da engelleyip engellemediğini kontrol etmek için önceki bölümde verilen adımlar işe yaramadıysa endişelenmeyin. Birinin sizi engelleyip edip engellemediğini  kesin olarak bilmenin bazı kolay olmayan yolları.

Yöntem 1: Kişiye Doğrudan Sor

Çoğu zaman endişelendiğimizde, en kolay çıkış yolunu unuturuz. Bu kişi gerçek hayatta size yakınsa veya sadece onunla rahat hissediyorsanız, onlara gidip Instagram’da sizi bloke edip etmediklerini sorabilirsiniz. Cevabınız evet ise üzülmeyin; o anda sert gelebilir, ama en azından şimdi bunun için strese girmenize gerek kalmayacak.

Ayrıca, sizi yanlışlıkla engellemiş olmaları ve tüm bu olay hakkında en ufak bir fikre bile sahip olmama ihtimalleri çok düşüktür. Yani, belki de hiçbir şey için endişeleniyor olabilirsiniz.

Yöntem 2: Arkadaşınızdan Yardım Alın

Bu kişiyle sadece bunu soracak kadar yakın değilseniz, sizin için başka bir alternatifimiz var. Bir kişinin hesabını silip silmediğinden emin olabileceğiniz gibi, aynı işlemi birisinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için de kullanabilirsiniz.

Bir önceki bölümdeki aynı talimatları izleyerek bir arkadaşınızdan hesabını kendi Instagram hesabından bulup bulamayacaklarını sorabilirsiniz.

Profil resmini, gönderi sayısını, takipçi sayısını ve takip ettikleri kişi sayısını görebiliyorsanız, bu kişinin Instagram’daki hesabınızı bloke ettiğini, hesabını silmediğini size üzülerek bildiriyoruz.

Birinin Instagram Hesabını Silip Silmediği Nasıl Anlarım?

İlk sorumuzla başlayalım: Bir kişinin Instagram hesabını silip silmediğini nasıl anlarsınız? Bu bölümde, bir kişinin Instagram hesabını silip silmediğini belirlemenin birkaç yolunu tartışacağız.

Yöntem 1: Birinin instagram hesabını sildiğini anlamak için sorun.

İlk yöntem oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, bir arkadaşınızdan, kişinin sizi engellediğini görmek için yaptığınız gibi, Instagram arama çubuğunda kişinin kullanıcı adını aramasını istemek.

Ancak arkadaşınız da profilini bulamıyorsa, Instagram hesabını silmiş demektir.

Yöntem 2: Profillerine Gidin

İkinci yöntem için biraz teknik bilgi almanız gerekebilir, bu yüzden bize katlanın.

Web tarayıcınızda Instagram web sitesine gidin ve https://instagram.com/ yazın. Son eğik çizgiden sonra, hesabını aradığınız kişinin kullanıcı adını girin. Bunu yaptıktan sonra bağlantı şu şekilde görünmelidir: https://instagram.com/(enterusername).

Hesaplarını silmişlerse, sonuç sayfasında şunu söyleyen bir mesaj görüntülenir: Üzgünüz, bu sayfa mevcut değil.

Yöntem 3: Gönderinizle İlgili Beğenilerini ve Yorumlarını Kontrol Edin

Şimdi, birinin hesabını silip silmediğini öğrenmek için üçüncü yöntemimize geçelim. Bu işlem için biraz dikkatli olmanız yeterli.

Kişinin yaptığı tüm beğeni ve yorumların Instagram’dan silinmesi, hesabın artık bu platformda bulunmadığının açık bir göstergesidir.

Yöntem 4: Yeni Instagram Hesabından Kontrol Edin

Birinin sizi engellediğini nasıl öğrenebileceğinizi tartıştığımız son bölümde bu yöntemden zaten bahsetmiştik.

Devam etmeden önce, bu kişiyle aranız çok iyiyse ve Instagram’da sizi engellemesi için hiçbir neden vermediyseniz, bu yöntemle devam ettiğinizden emin olun.

Hâlâ okuyorsanız, bu kişiyle aranız iyi demektir. Şimdi tek yapmanız gereken, yeni bir Instagram hesabı oluşturmak (son bölümde zaten verdiğimiz adımları) ve Instagram arama çubuğuna kullanıcı adlarını yazmak. Profillerini hala bulamıyorsanız, büyük olasılıkla hesabını silmişlerdir. Yine, bunların hepsi sizi engellemek için herhangi bir sebepleri olup olmamasına bağlıdır.

Kısaca, bir kişinin hesabını silip silmediğini öğrenmenin tüm yolları bunlardı.

İlginizi çekebilir: İnstagram hikayeye gizlice bakma 

Bu yazımızda sizlerle Birinin instagram hesabını sildiğini nasıl anlarım konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir