Birinin Numaramı Engellediğini Nasıl Anlarım ?

Birinin Numaramı Engellediğini Nasıl Anlarım sorusunu soruyorsanız muhtemelen doğru adrestesinizdir. Kodmatik.net ailesi olarak siz değerli okurlarımıza sizden gelen tüm cevapları önemle cevaplama özen gösteriyoruz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Birinin Numaramı Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarım: En azından son yıllarda, Android ve iPhone’un en güzel yanı, rahatsız edici kişileri kolayca engelleyebilmeniz ve onların mesaj ve arama göndermelerini önleyebilmenizdir.

Birisinin WhatsApp’ta numaranızı engelleyip engellemediğini öğrenmek için kullanabileceğiniz stratejilerin aynısıdır.

Haydi başlayalım. 

Birinin Numaramı Engellediğini Nasıl Anlarım ?

Birinin numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanın birkaç yöntemi vardır. Bir kişiyi aradığınızda sürekli meşgul sinyali veya garip mesajlar mı alıyorsanız ? 

Cevabınız evet ise engellenme ihtimaliniz oldukça yüksektir. 

Bir kişinin sizleri engelleyip engellemediğini kontrol etmek doğrudan bir sonuç vermeyeceğini bilmenizi isteriz. Vereceğimiz taktikler denenmiş ve sonuç vermiş taktiklerdir. Ancak sizlerin operatörleri ve karşı tarafına engelleme taktiği arasında bazı farklar bulunabilir. Bir kişinin cep numaranızı engelleyip engellemediğini anlamanın en iyi yolu karşı tarafa düzgün bir diller sormaktan geçer. 

Ayrıca, engellenip engellenmediğinizi kontrol etmek için doğrudan bir seçenek olmadığını unutmayın.

Birinin Numaramı Engellediğini Nasıl Anlarım Adımları Aşağıda verilmiştir.

1. Engellenip Engellenmediğinizi Görmek İçin Kişiyi Arayın

Mesaj göndererek, bir kişinin numaranızı bloke edip etmediğini belirleyemezsiniz.

Bu yüzden onları aramanız gerekiyor!

Numaranızı engelleyen kişiyi ararken, gözlemleriniz oldukça fazla önem arz etmektedir. 

Engellenen numaralara gerçekte ne olduğunu test etmek için kendimize ait bir cep telefonumuzdan numarayı engelledik. Arama yaparken karşı tarafın bir zil sesi duyduğunu veya hiç bir şey duymadan direk meşgule düştüğünü tespit ettik. Ayrıca aranan kişinin şuan müsait olmadığını ve daha sonra tekrar aramanız gerektiğini belirten bir mesaj ile de karşılaştık. (sesli mesaj servisi aradığınız kişi tarafından ayarlanmışsa bildiriliyor) 

Bazen de, numaranız bloke olmasa ve hat boş olsa bile aramanız otomatik olarak sesli mesaja yönlendirilir.

Bunu doğrulamak için, bu numarayı birkaç kez aramayı deneyin ve tekrar tekrar tek bir zil sesi duyar ve alıcıya ulaşılamıyor gibi bir mesaj duyarsanız, numaranızın engellendiğinden şüphelenebilirsiniz.

Ayrıca, mesajın operatöre göre değiştiğini ancak mesajların aşağıdakine çok benzer olduğunu unutmayın.

  • Aradığınız numaraya ulaşılamıyor.
  • Aradığınız kişi hizmet dışıdır.
  • Aradığınız kişi şu anda aramaları kabul etmiyor.

2. Arayan Kimliğini Gizledikten Sonra Arayın

Arayan kimliğini gizlemenin iki yolu vardır, doğrudan Android ve iPhone cihaz ayarlarınızdan gizleyebilirsiniz.

Ayrıca birçok ülkede, arayan kimliğini devre dışı bırakmak için numaranızın önünde bazı özel kodlar kullanabilirsiniz. Bu kodları Wikipedia’da bulabilirsiniz .

Bir Android cihaz kullanıyorsanız, Telefon uygulaması > Diğer veya Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Arayan Kimliği’ni açın ve Numarayı gizle seçeneğine dokunun.

 

iPhone veya iPad kullanıyorsanız Ayarlar > Telefon > Arayan Kimliğimi Göster’i açın > seçeneği devre dışı bırakın.

Kimliği gizledikten sonra, kişiyi arayın ve aramayı cevaplarsa veya telefon bir sesli mesaja yönlendirilmeden normal şekilde çalıyorsa, bu numaranızın engellendiği anlamına gelir.

3. Bir iMessage gönderin

Bir iPhone veya iPad kullanıcısıysanız, bir iMessage göndererek kolayca öğrenebilirsiniz.

Kişiye bir mesaj göndermeniz yeterlidir ve SMS durumu Teslim Edildi durumunda kalırsa ve Okundu olarak asla değişmezse, numaranızı bloke etmiş olmaları mümkündür.

Sizlerde deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Umarım birisinin numaramı Android ve iPhone cihazlarda engelleyip engellemediğini söyleyen bu kılavuzu beğenmişsinizdir. Hemen aşağıya bir yorum bırakarak düşüncenizi bize bildirebilirsiniz.

 

Bu yazımızda sizlerle  Birinin Numaramı Engellediğini Nasıl Anlarım  anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir