Eski iphone u yeni iphone a aktarma

Eski iphone u yeni iphone a aktarma işlemi son derece basittir. Kodmatik.net web adresine bulunan yönergeleri takip ederek sizlerde eski iphone cihazlarınızı yeni iphone cihazlarınıza basitçe aktarabilirsiniz. 

Yeni edindiğiniz İphone cihazınıza eski İphone verilerini aktarmak için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Verileri bir iPhone’dan diğerine aktarmak, cihazınızı ilk kez çalıştırdığınızda en basit işlemdir.  Apple bu işlemler yapacağınızı tahmin ettiği için önceden ortam hazırlıyor.  bu nedenle kablosuz olarak iCloud aracılığıyla veya bir bilgisayar kullanarak iPhone’lar arasında veri taşımak için sayısız bulunmaktadır. 

Satın almış olduğunuz cihaz İOS 15 ve üzerinde ise İcloud adresinizde ücretsiz geçiçi depolama alanı sağlayarak işlemlerinizi çok daha basit bir hale getiriyor.  iPhone’dan iPhone’a veri aktarmaya hazır mısınız? Aşağıdaki kılavuzumuzdaki farklı yöntemlere göz atın.

Veri aktarmak için iPhone’unuzu hazırlayın

Eski iphone u yeni iphone a aktarma işlemleri için Apple;  iPhone’dan iPhone’a veri aktarımını daha da kolaylaştıran bir özellik sundu. Buna Yeni iPhone için Hazırlanın denir ve işlemin mümkün olduğu kadar basit olması için iCloud’da 21 gün boyunca ücretsiz geçici depolama alanı sağlar. 

İşlemi başlattıktan sonraki 21 gün içinde verilerinizi yeni iPhone’unuza aktardığınız sürece, hesabınıza tanımlanan depolama alanına ücret ödemezsiniz. Bu süre yeterince uzun değilse, fazladan 21 gün talep etme seçeneğiniz bulunmaktadır. İcloud 21 gün ücretsiz kullanma adımları aşağıda verilmiştir.

İcloud 21 gün ücretsiz kullanma adımları

1. Önce Ayarlar’a gidin ve Genel’e dokunun . Ardından ekranın en altına gidin ve iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya dokunun . 

İcloud 21 gün ücretsiz kullanma adımları
İcloud 21 gün ücretsiz kullanma adımları

2. Hizmetler listesini gözden geçirin ve yüklü uygulamalarınızdan iCloud’u kullanıp kullanmaması gerektiğine karar verin. Mevcut seçeneğe bağlı olarak ya dokunun ve Açık veya Kapalı’yı seçin ya da bir geçiş düğmesine dokunun .

Ücretsiz iCloud hesaplarının yalnızca 5 GB değerinde depolama alanına sahip olduğunu unutmayın. Daha fazlasını istiyorsanız, Depolamayı Yönet’e dokunun . Ardından, Depolama Planını Değiştir’i seçebilir ve 50 GB, 200 GB veya 2 TB için ücretli bir seçenek belirleyebilirsiniz. Tüm iPhone’unuzu iCloud’a yedeklemek istiyorsanız, kullandığınız alan miktarını artırmanız gerekecek. 

 

Eski iphone u yeni iphone a aktarma
Eski iphone u yeni iphone a aktarma

 

3. Yedeklemeler otomatik olarak yapılabilir. Sadece iCloud Yedekleme’ye dokunun ve açın . İPhone’unuzu hemen iCloud’a yedeklemek de mümkündür. Bunu yapmak için Şimdi Yedekle’ye dokunun . 

Eski iphone u yeni iphone a aktarma
Eski iphone u yeni iphone a aktarma

 

4. Verilerinizi şimdi bir iPhone’dan diğerine taşımak istiyorsanız, aktaracak çok büyük bir veri alanınız olacak.

Yeni iPhone’unuzu (veya silinip sıfırlanmış olanı) çalıştırdığınızda, dilinizi ve bölgenizi girin ve Hızlı Başlangıç ​​sayfasında Manuel Olarak Ayarla öğesine dokunun . Bir Wi-Fi ağı seçin , İleri’ye dokunun ve iPhone etkinleştirilirken birkaç dakika bekleyin. 

 

5. TouchID gibi şeyleri hemen veya daha sonra kurabilirsiniz. Yeni iPhone’unuz için bir parola oluşturduktan sonra, Uygulamalar ve Veriler ekranına ulaşırsınız. Burada iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle’ye dokunabilirsiniz .

iCloud Apple Kimliğinizle oturum açın ve en son iCloud yedeklemesini seçin . Şimdi verilerinizi yeni iPhone’a aktarılırken beklemeniz gerekiyor. 

 

Hızlı başlangıç ​​kullanılarak Eski iphone u yeni iphone a aktarma

Yeni bir iPhone kuruyorsanız, verileri aktarmanın daha da kolay bir yolu var: Bu işlemler için aşağıda verilen yönergeleri uygulayabilirsiniz.

1. Önce yeni iPhone’u açın ve eski iPhone’u yanına yerleştirin . Bunu yaptığınızda, “Yeni iPhone Kur” seçeneği ekranınıda görünecektir. Devam etmek için Kilidi Aç’a dokunun . Kurulum işlemi için eski telefonunuzdaki Apple Kimliği kullanılacaktır. Apple kimliğine sahipseniz tamam butonuna tıklayın.

2. Yeni iPhone’un ekranında bir animasyon belirecektir. Animasyonu eski iPhone’unuzdaki kameraya doğru tutun . “Yeni [Aygıtta] Bitir” mesajını gördüğünüzde , eski cihazınız için kullandığınız parolanızı yeni iPhone’unuza girmeli ve kurulum talimatlarını izlemelisiniz.  

3. Verilerinizi Aktarın ekranına ulaştığınızda, Doğrudan iPhone’dan Aktar’a dokunun ve aktarmak istediğiniz ayarları ve verileri onaylayın. 

Windows PC kullanarak iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılır

iPhone’dan iPhone’a veri aktarmak için Windows PC’nizi kullanabilirsiniz. Kullandığınız Yıldırım kablosunun türüne bağlı olarak PC’nizde Type-C veya normal USB bağlantı noktası bulunduğundan emin olun. 

Bilgisayarınızda zaten iTunes yoksa, önce Microsoft Store’dan indirin ve kurun .

1. Eski iPhone’unuzun verilerini yedeklemek için iPhone’a bir data kablosu bağlayın ve diğer ucunu PC’nize bağlayın. Ardından, iTunes’u başlatın ve sol taraftaki Özet’i tıklayın . Yedeklemeler altında Bu Bilgisayar’ı seçin ve ardından Şimdi Yedekle’yi tıklayın .

2. Yeni iPhone’unuzu başlattığınızda , Hızlı Başlangıç ​​sayfasında Manuel Olarak Ayarla’ya dokunun. Uygulamalar ve Veriler ekranına ulaşana kadar ekrandaki talimatları izleyin ve Mac veya PC’den Geri Yükle öğesine dokunun . İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izlemeye devam edin.

Mac kullanarak iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılır

1. Önce Finder uygulamasını açın ve soldaki kenar çubuğundan iPhone’unuzu seçin . iPhone’unuzdaki tüm verileri Mac’inize yedekleyin’i tıklayın ve Şimdi yedekle’yi seçin . 

2. Yeni bir iPhone başlattığınızda , Hızlı Başlangıç ​​sayfasında Manuel Olarak Ayarla’ya dokunun. Uygulamalar ve Veriler ekranına ulaşana kadar ekrandaki talimatları izleyin ve Mac veya PC’den Geri Yükle öğesine dokunun . 

 

 

 

Dikkatinizi çekebilir: Apple Marka Dizüstü Bilgisayarların Genel Adı 

Bu yazımızda sizlerle Eski iphone u yeni iphone a aktarma hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir