Fotoğraftan instagram bulma

Fotoğraftan instagram bulma mümkün mü ? Bir kişinin fotoğrafını kullanarak instagram adresini nasıl tespit edebilirim ? Bu tür soruların cevapları için bu içerik sizlere rehber nitelikte. 

O halde soru şu: “Bir kişinin hesabını profil fotoğrafından bulmak gerçekten mümkün mü?”

Instagram’ı bir süredir kullanıyorsanız, Instagram’da profillerini bulmak için hedefin kullanıcı adını yazabileceğiniz Insta arama çubuğunu görmüş olmalısınız. Tam adlarını arama çubuğuna yazabilir ve aramaya tıkladıktan sonra görünen seçenekler listesinden hedefin profilini seçebilirsiniz.

Instagram’da hedef kullanıcıyı bulmanın bir yolu budur. Ancak yukarıda belirtildiği gibi, kişinin Instagram’da kullandığı kullanıcı adını her zaman bilemezsiniz.

İyi haber şu ki, Instagram hesabını profil fotoğrafı üzerinden aramanıza izin veren bir özellik var.

Instagram ters arama veya Görsel arama seçeneğini duymuş olmalısınız.

Bu kılavuzda, Fotoğraftan instagram bulma adımlarını  öğreneceksiniz.

Instagram’da Birini Fotoğrafla Nasıl Bulunur?

Bunu ayrıntılı olarak tartışmadan önce, bu yöntemlerin sonuçları garanti etmediğini unutmayın. Fotoğrafını yükleyerek hedefin profilini bulabilir veya bulamayabilirsiniz. Ancak, seçeneklerinizi en uygun profillere daraltmaya yardımcı olarak sizi hedef kullanıcıyı bulmaya bir adım daha yaklaştırırlar.

1. Google Görsel Aramayı Deneyin

Yani, Instagram’da bir resim üzerinden profil aramanıza izin veren doğrudan bir özellik yoktur, ancak arama motorunda ters arama tekniğini kesinlikle deneyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken kullanıcının fotoğrafını arama motoruna yüklemek ve arama tuşuna basmak. Platform, web’de bulunan benzer resimlerin listesini görüntüleyecektir. Arama motoru size kaynaklarla birlikte ilgili fotoğrafları gösterecektir.

İşte şunları yapabilirsiniz:

 • Öncelikle fotoğrafın telefonunuza veya bilgisayarınıza kaydedildiğinden emin olun.
 
 • Tarayıcınızda Google.com’a gidin.
 • Ekranın üst kısmında bulunan Görüntüler seçeneğine dokunun.
 
 • Google Görseller sayfasına yönlendirileceksiniz. Arama çubuğundaki kamera simgesine tıklayın.
 
 • Bulmak istediğiniz kullanıcının resmini Instagram’da bulun ve yükleyin.
 
 • Aramanızı başlatmak için Giriş düğmesine tıklayın.
 
 • Web’den Instagram profili de dahil olmak üzere ilgili web sitesi bağlantıları size gösterilecektir.
 

2. Bing Görsel Arama

Bing ayrıca Google’ın görsel arama aracıyla aynı özellikleri sunar. Burada, sadece resmini veya fotoğrafın URL’sini yükleyerek hedefin profili hakkında herhangi bir bilgiyi bulabilirsiniz. Bing’i açın ve kamerayı uzun arama çubuğunu açarak kullanıcının fotoğrafını yükleyin. Bing’deki tüm fotoğraflar otomatik olarak silindiğinden, ters görüntü araması yapmanın en güvenli yollarından biridir.

İşte şunları yapabilirsiniz:

 • Cihazınızda Bing Arama Motorunu açın.
 • Arama çubuğundaki Kamera simgesine dokunun.
 
 • Cihazınızdan resim seçin ve yükleyin veya resim URL’sini girin.
 
 • Burada sonucu, Tümü, Benzer Görünüyor, Metin, Bu Resmin Bulunduğu Sayfalar ve İlgili İçerik gibi dört farklı sekmede göreceksiniz.
 • Arama sonucunda Instagram bağlantısını aramanız yeterlidir.
 

3. Tineye uygulaması ile Fotoğraftan instagram bulma

Yukarıdaki seçenekler işe yarasa da, Bing ve Google’da tersten görsel arama yapmakta zorlanıyorsanız üçüncü taraf araçları deneyebilirsiniz. Tineye, yüklenen görüntüyü web’deki ilgili fotoğraflarla eşleştirmek için benzersiz algoritmasını kullanan popüler bir ters görüntü arama aracıdır.

Teknik basittir. Web sitesine göz atın ve masaüstünüzde bulunan resmi yükleyin. İlgili sonuçları bulmak için arama düğmesine basın. Araç, Instagram, Facebook, Twitter ve diğer sosyal platformlardaki resimlerin bir listesini görüntüler. Ters görüntü aramasını gerçekleştirmek için karma algoritmayı kullanır.

4. Sosyal Yayın Balığı

Adından da anlaşılacağı gibi, sosyal yayın balığı, insanların farklı sosyal sitelere yüklenen bir kullanıcının resimlerini bulmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Temel olarak, fotoğraf arama motorudur. Size en doğru sonucu verir.

Yukarıdaki yöntemler, bir görsel aracılığıyla aradığınız kişinin Instagram’da bir hesabı olduğunda işe yarar. Ayrıca, ters görüntü araçlarının yüklenen görüntü üzerinden hesaplarını bulabilmesi için profillerinde resimleri yayınlamış olmaları gerekir. Ayrıca, Instagram’ın doğrudan bir ters araç işlevi olmadığını unutmayın. Kaynaklarla birlikte hedef kullanıcıyı bulmak için üçüncü taraf hizmetleri kullanmanız gerekir.

 

İlginizi Çekebilir: Facebook Profilime Kim Baktı 

Bu yazımızda sizlere Fotoğraftan instagram bulma hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Son olarak aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir