Google play store nasıl güncellenir?

Google play store nasıl güncellenir sorusunu soruyorsanız muhtemelen kullandığınız cihaza format attınız. Format atın veya atmayın Google Play Store güncelleme işlemleri için sitemizde bulunan içerikler tam da size göre. 

Bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, akıllı telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelen Google uygulamalarının çoğuna aşina olmalısınız. Bu Google uygulamalarının tümü, dahili işlevleri için Google Play Hizmetleri uygulamasına bağlıdır. Bu nedenle, bu uygulamayı güncel tutmak, Google Apps tarafından sunulan tüm en son özelliklerin keyfini çıkarmak için son derece önemlidir. Bunun dışında, Google Play Hizmetlerinin eski bir sürümü de “Maalesef Google Play Hizmetleri Durduruldu” mesajı açılır penceresi gibi sorunlara neden olabilir. Sizde de Google Play Güncelleme adımlarını araştırıyorsanız doğru adrestesiniz. 

Bununla birlikte, Google Play Store Hizmetlerini manuel olarak güncellemek veya eski sürüme geçirmek istiyorsanız, bu makaleyi sonuna kadar takip ettiğinizden emin olun.

Google Play Hizmetlerini Manuel Olarak Nasıl Güncellersiniz?

Bir Google uygulaması olduğu için, akıllı telefonunuzda yüklü olan Google Play Hizmetleri uygulaması için birçok güncelleme bulabilirsiniz. Ve bu güncellemeler otomatik olarak yüklenirken, en son özelliklerin tümünün keyfini çıkarmak için bazı cihazlarda bunu manuel olarak yapmanız gerekebilir. Son olarak Google Play Hizmetlerini nasıl güncelleyeceğinizi de öğrenmek istiyorsanız, akıllı telefonunuzda verilen talimatları uygulayabilirsiniz:

Google play store nasıl güncellenir?

Google play store nasıl güncellenir sorusuna 4 adımlık çözüm ile cevap vereceğiz. Aşağıda verilen adımları dikkatle okuyarak gerçekleştiriniz.

Adım 1. İlk olarak, Google Play Hizmetleri uygulaması için APK Mirror indirme sayfasına gidin. Kullanmak istediğiniz doğru sürümü bulun. Ayrıca, uygun uyumluluk için akıllı telefonunuzla eşleşen bu uygulama için doğru mimariyi seçmelisiniz. 

Bu, akıllı telefonunuza bağlı olarak arm-v7a, x86, x86_64 ve çeşitli diğerleri gibi seçenekleri içerir.

Cihazınızın mimarisini ayarlar bölümünden ve internette yapacağınız ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Adım 2. Akıllı telefonunuza doğru APK dosyasını indirdikten sonra, Ayarlar uygulamasına gidin. Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini bulmak için arama seçeneğini bulun veya kullanın.

Adım 3. Bulduktan sonra, Android akıllı telefonunuza üçüncü taraf APK dosyalarının yüklenmesine izin vermek için etkinleştirin.

4. Adım. Son olarak, herhangi bir dosya gezgini uygulamasını kullanın. İndirdiğiniz Google Play Hizmetleri APK dosyasını açın. Ardından, başarıyla yüklemek ve Google Play Hizmetlerini güncellemek için ekranınızdaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

Google Play Hizmetlerini Manuel Olarak Nasıl Güncelleyebilirsiniz?

Google Play Store nasıl güncellenir adımlarını bir üst kısımda vermiştik. Güncelleme işlemlerini manuel olarak halletmek istiyorsanız aşağıda verilen işlemleri yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar Google Play Hizmetlerinin daha eski bir sürümüne gitmek isteyebilir. Google Apps’ın eski sürümlerini kullanırken Google Play Hizmetlerini etkinleştirmek istiyorsanız bu metot kullanışlı olabilir.

Bu nedenle, bunu Android cihazınızda yapmak için verilen adımları tek tek takip edebilirsiniz:

1. Adım Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve akıllı telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaların listesini bulabileceğiniz Uygulamalar menüsünü açmak için aşağı kaydırın.

2. Adım Ardından, bu listede Google Play Hizmetlerini bulmak için açılır menüyü kullanarak Tüm Uygulamalar’ı seçin.

3. Adım Uygulamayı bulduktan sonra, tüm ayrıntılarını ve seçeneklerini bulmak için açın.

4. Adım Şimdi, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Güncellemeleri Kaldır seçeneğini seçin. Bunu yapmak, akıllı telefonunuzdaki Google Play Hizmetlerini akıllı telefonunuzda önceden yüklenmiş olarak gelen sürüme başarıyla indirecektir.

Google play store nasıl güncellenir çözümü

Bu makaleyi okuduktan sonra, Android için Google Play Hizmetlerini güncelleyebilmeli ve telefonunuzda Google Play Hizmetlerini etkinleştirebilmelisiniz. İsterseniz Google Play Hizmetleri sürümünü düşürmeyi de gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya şüpheniz varsa, tüm bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Google Play 1 saniye 50 TL Kod

Bu yazımızda sizlerle Google play store nasıl güncellenir adımlarını anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir