Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor

Güvenlik İlkeisi Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor: Akıllı telefonlar ekran görüntüsü özelliğini sunmaya başladığından beri, insanların tek bir tuşa basarak ekrandaki hemen hemen her şeyin görüntüsünü yakalaması oldukça kolaylaştı. Bu özellik Android, iOS ve macOS kullanıcıları için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca bize ekranda görüntülenen içeriğin dijital görüntüsünü yakalama fırsatı verir.

Sonuçta, tüm uygulamalar, görüntüyü galerinize kaydetmenize izin veren özelliğe sahip değildir. İşte o zaman ekran görüntüsü işleri sizin için kolaylaştırır. Ancak, ekran görüntüsünü alamazsanız ne olur? Ne zaman oluşur? Ve sorunu çözmenin en iyi yolu nedir? Hadi bulalım:

Güvenlik ilkesi nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor çözümü

Konu ekran görüntüsü almak olduğunda, insanlar çoğunlukla iki önemli sorun yaşarlar. Birincisi, “sınırlı depolama alanı nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor”. İkincisi, “güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor”. Depolama sorununu çözmek için insanlar telefonlarını yeniden başlatır veya belirli dosya ve klasörleri buluta veya başka bir depolama alanına aktarır. Depolama sorunu, ekran görüntüsünü almak için yeterli alana sahip olmanız için cihazınızdan birkaç dosya silerek kolayca çözülebilir.

Ancak, “güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” hata mesajıyla karşılaşırsanız ne olur? Bu, bu günlerde oldukça yaygın bir sorun haline geldi. Ekran görüntülerini yakalamanızı neyin engellediğini anlamak önemlidir. Daha sonra, böyle bir sorundan kaçınmak için yapılabilecek şeylere geçebiliriz. Önce nedenleri anlayalım.

Chrome Tarayıcı

Öncelikle, zaten devre dışı bırakılmamışsa, krom tarayıcınızda gizli modu devre dışı bırakmalısınız. Ekran görüntüsünü yakalamadan önce gizli modda olmadığınızdan emin olmanız gerekir. Snapchat ve Facebook’ta ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda hata mesajı görünebilir. Facebook için, hatayı çözmek için şunları yapabilirsiniz:

Ayarları, diğer uygulamaları, uygulama kilidini, izinleri ziyaret edin ve ardından depolama için izin değiştirme düğmesini açın. Bu adımlar, ekranın ekran görüntüsünü yakalamanıza izin verecektir.

Uygulama Politikası

Bazı uygulamalar, gizli bilgilerinizi ve kullanıcının kişisel bilgilerini korumak için özel olarak tasarlanmış bir dizi benzersiz özellikle birlikte gelir. Bu uygulamalar, kullanıcının ekran görüntüsünü almasına izin vermeyen belirli politikalarla birlikte gelir. Bunlar çoğunlukla, ekran görüntülerini engellemek için tasarlanmış yerleşik araçlara sahip bankacılık ve finans uygulamalarıdır. Uygulama, davetsiz misafirin ekrana erişmesini bu şekilde engeller.

Telefon ayarları

Belki de telefon ayarlarında ekranın ekran görüntüsünü almanıza engel olabilecek bir sorun vardır. Bu durumda, sorunu çözmek için ayarları değiştirmeniz gerekecektir.

“Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor” Nasıl Düzeltilir

Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü Alınamıyor hatası aşağıda verilen metotlar sayesinde kolaylıkla giderilebilir.

1. Ekran görüntüsü hizmeti PayPal, Bank ve daha fazlası gibi yüksek güvenlikli uygulamalar nedeniyle engellenirse, resmi çekmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanın. Bazen, ekran görüntüsü işlevi sunucunun sonunda kısıtlanır; bu, şirketin ekran görüntüsünü yakalamanızı engellemiş olması gerektiği anlamına gelir.

2. Telefonunuzdaki ekran görüntüsü özelliğini engelliyor olabilecek uygulamayı kaldırın. Yakın zamanda bir mobil uygulama yüklediyseniz veya telefonunuzda ekran görüntüsü alma yeteneğinizi sınırlayan bir uygulama varsa.

3. Sorun, telefonunuzdaki ekran görüntüsü seçeneği devre dışı bırakıldığında da ortaya çıkabilir. Ayarlara gidin ve “ekran görüntüsü” düğmesini etkinleştirin.

4. Daha önce de belirtildiği gibi, tarayıcınız gizli moddayken ekran görüntüsü alamazsınız. Ekranın ekran görüntüsünü almak için normal moda geçmeniz gerekecek.

Bunlar, hatayı düzeltmeye yardımcı olabilecek birkaç adımdı. Ancak, güvenlik kısıtlamaları olan bir şeyin ekran görüntüsünü almaya çalışıyorsanız hiçbir çabanın işe yaramayacağını unutmamalısınız.

 

İlginizi çekebilir:  Silinen Mailleri Geri Getirme 

Bu yazımızda sizlerle Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü alınamıyor konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir