Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür

Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür sorusunun cevabına bu sayfamızdan erişebilirsiniz.  Bu sayfayı okuyorsanız, Instagram’da Eylem engellendi mesajıyla karşılaştınız demektir. Instagram’ın size Eylem engellendi mesajını göndermesinin birkaç nedeni vardır. Instagram size Eylem engellendi mesajı gönderdiğinde, başkalarını beğenmenize, yorum yapmanıza, takip etmenize veya DM göndermenize izin vermez.

Instagram bunu neden yapıyor?

 Instagram, hizmetlerini kötüye kullandığınızı tespit ettiğinde eylemlerinizi engeller. Instagram, insanların botlara ve spam göndermelerini önlemek için bunu yapar. Instagram’ın eylemlerimizi engellemesini neyin tetiklediğini ve bunun olmasını önlemek için hangi en iyi uygulamaları benimseyebileceğimizi bulmak için araştırmamı yaptım.

Instagram, dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Tıpkı Facebook gibi bu sosyal medya platformu, resim göndermenize ve arkadaşlarınızla veya dünyayla paylaşmanıza olanak tanır. Instagram’daki diğer kullanıcıları beğenebilir, yorum yapabilir veya takip edebilirsiniz.

Ancak, yönergelerini ihlal ettiğinizi veya herhangi bir hizmetini kötüye kullandığınızı öğrendiğinde, resimleri beğenmenizi, yorum yapmanızı, izlemenizi veya yayınlamanızı engeller.

Eylem engellendi mesaj türleri

Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür  içeriğimiz için engelleme mesaj türlerine değinmeden olmazdı. Instagram’ın hizmetlerini kötüye kullanma konusunda istediği farklı türde eylem engelleme mesajları vardır. Bu mesaj türlerine aşağıdaki listelerden erişebilirsiniz.

Geçici olarak bloke

Instagram’da aşırıya kaçarsanız “Geçici Olarak Engellendiniz” mesajı görünebilir. Farklı kullanıcıları takip etmek gibi. Bu gibi durumlarda Instagram sizi 24 saat bloke eder ve ardından beğenmeye, yorum yapmaya, kişileri takip etmeye ve arkadaşlarınızla gönderi paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, eylemlerinizi aşırı gerçekleştirirseniz, tekrar engellenirsiniz.

Eylem Engellendi

Yukarıda bahsettiğim gibi geçici olarak engellendikten sonra, engellenmeden önce yaptığınız gibi işlemlerinizi yaparsanız, yaptığınız işlemler topluluklarını ihlal ettiği için herhangi bir işlem yapmanız kısıtlanır ve onu korumak için Instagram sizi 23 saat bloke eder.

İşlem engellendi: Daha sonra tekrar deneyin

Instagram bazen engelinizin ne zaman kaldırılacağını söylemeden herhangi bir işlem yapmanızı engeller. Blok birkaç saatten birkaç haftaya kadar sürebilir. Ve inanın bana, bunlar en sinir bozucu olanlar.

Instagram işlem engelleme mesajını neden gönderir

Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür  adlı içeriğe geçmeden önce bazı noktalara değinmeliyiz. Profilinizde yapacağınız bot türevi işlemler neticesinde belirli sürelerde kısıtlamaya maruz kalabilirsiniz. Instagram’da bir eylem engellem algılandı mesajını mesajını tetikleyen bazı faktörler vardır.Instagram’ın eyleminizi engellemesini sağlayan birçok şey yapmış olabilirsiniz.

Üçüncü taraf uygulamaları kullanma

Bu konuda hiçbir fikriniz yoksa, Instagram için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanın yönergelerini ihlal etmenize neden olduğunu bilmelisiniz. Instagram, bir bot veya benzeri üçüncü taraf uygulamaların Instagram profilinizi kullandığını kolayca algılayabilir.

Bu nedenle, takipçi almak gibi herhangi bir nedenle üçüncü taraf bir uygulama kullanma eğilimindeyseniz, Instagram’ın platformunda herhangi bir işlem yapmanızı engellemesinin tek nedeni budur.

Instagram’da gerçekleştirdiğiniz eylem türü

Instagram’da bir işletme hesabı olan biriyseniz, bununla ilgili olacaksınız. Günlük olarak birkaç kişiyi takip ederseniz ve bunu sadece sizi takip etmelerini sağlamak için yaparsanız ve gönderilerini beğenmez veya yorum yapmazsanız, Instagram’ın 24 ila 48’e kadar herhangi bir işlem yapmanızı engellemesini tetikleme olasılığınız daha yüksektir. saat.

Yaptığınız aktivite

Instagram’ı her saat başı 10 ila 15 dakika sonra sadece takip etmek için açarsanız ve başka bir işlem yapmazsanız, büyük olasılıkla Instagram’da eylem engelleme mesajını tetiklersiniz. Ancak, genel hesap erişiminiz binlerce gibiyse ve etkinlik düzeyinizi minimumda tutarsanız, Instagram’da herhangi bir işlem yaparken yakalanma olasılığınız azalır.

İnsanları sürekli takip etme ve takibi bırakma

Her gün yaklaşık 100-150 kişiyi takip edip birkaç gün sonra takibi bırakırsanız, sizi Instagram tarafından tespit edilmeye karşı daha savunmasız hale getirir. Bu tür davranışlardan her zaman kaçınmalı ve yakalanmamak için gerekenleri yapmalısınız.

IP adresi

Teknoloji meraklısı olsanız da olmasanız da, internet üzerinden herhangi bir işlem yaptığınızda IP adresinin kilit rol oynadığını biliyor olmalısınız. Aynı IP adresinden birden fazla Instagram hesabı kullanmaktan kaçının.

Önceki ihlaller

Daha önce işlemlerinizi engelleyen Instagram ile karşılaştıysanız, işlem limitinizin düşme ihtimali vardır. Bu, cihazınızdan çalıştırdığınız her hesabı etkiler.

Hesabınız çok yeni

Hesabınız çok yeniyse ve hesabınızı hemen yükseltirseniz. Hesap ne kadar eski olursa, limitler o kadar yüksek olur. Etkinliğinizi hemen artırırsanız, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmasanız bile Instagram şüpheli olduğunu algılar.

Telif hakkı sorunu

Başka birinin içeriğini yayınlıyorsanız, eylemlerinizin engellenme olasılığı daha yüksektir. Instagram, hiç kimsenin kuralları ihlal etmesine ve orijinal olmayan hiçbir şey yayınlamasına izin vermez. Sadece örneğin bir müzik parçasını hakkı ve izni olmadan yayınlıyorsunuz, Instagram telif haklarına aykırı olduğu için yayınınızı hemen kaldıracaktır.

Uygunsuz içerik yayınlamak

Çıplak vücutlu fotoğraflar ve videolar, cinsel içerik veya diğer herhangi bir şiddet türü gibi uygunsuz içerikler yayınlayan Instagram, platformunda herhangi bir işlem yapmanızı engeller. Bir video veya resim yayınladığınızda her zaman Instagram kurallarını ihlal etmediğinizi kontrol edin.

şikayet edilmiş olabilirsiniz

Birden fazla kullanıcı hesabınızı tehdit olarak bildirirse, Instagram hesabınızı bloke edebilir.

Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür ?

Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür sorusunun cevabı için aşağıda verilen işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Profilinizde bir süre çoklu işlemden kaçınabilirsiniz. 

Üçüncü taraf uygulamalardan kaçının

Üçüncü taraf uygulamaları veya botları kullanmaktan kaçının. Bu üçüncü taraf uygulamalar güvenli değildir ve bu tür uygulamaları cihazlarınızdan kaldırmanızı ve Instagram şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederim.

Bu tür araçlar, Instagram’da siz bilmeden eylemler gerçekleştirir ve bu da Instagram’da herhangi bir işlem yapmanızın engellenmesine neden olabilir.

Birden fazla kullanıcıyı takip etmeyi bırak 

Her saat başı insanları takip etme stratejinizi kullanmayı bırakın. Bu stratejiniz sizi şüpheli gösterecek ve hareketlerinizi bloke edecek.

Bu stratejiyi 15 ila 20 gün boyunca takip etmeye devam ederseniz, Instagram size eylem bloğunun mesajını gönderecektir. Bu stratejiyi izleyerek, yalnızca günlük eylem gerçekleştirme sınırını artırıyorsunuz. Ve limit aşıldığında engellenirsiniz.

Her zaman ve her gün aynı kalıbı izlememeye çalışın. Instagram’ı normal bir kullanıcı gibi kullanmaya çalışın, bu da eylemlerinizi karıştırmak anlamına gelir. Beğenmek, yorum yapmak, arama yapmak, takip etmek vb. ve sadece sürekli yaptığınız ve zaten yakalanmanıza neden olan aynı eylemleri takip etmek değil.

Yine de rastgele insanları takip etmek istiyorsan bir sınır koy. Aynı anda değil, günde sadece 30 ila 50 kişiyi takip etmeye çalışın.

profil bilgisi

Profil bilgilerinizi güncellediğinizden ve yüzde 100 eksiksiz olduğundan emin olun. İşlemlerinizin engellenmesinden uzak durmaya çalışıyorsanız profil resmi çok önemlidir. Bu nedenle, profil bilgilerinizi tamamlayın ve bir profil resmi ekleyin.

Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür

Instagram ve Facebook aynı kişiye aittir. Instagram bazen sizi bir bot zannediyor ve hareketlerinizi engelliyor. Bunun olmasını önlemenin en iyi yolu, Instagram hesabınızı Facebook hesabına bağlamaktır.

Instagram hesabınızı Facebook hesabına nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda belirtilen adım adım kılavuzu izleyin.

1.Adım: Instagram uygulamasını başlatın.

2.Adım: Instagram profilinize gidin ve sağ üst köşedeki Üç Çizgi simgesine tıklayın.

3.Adım: Oradan ayarlara tıklayın ve hesaba gidin.

4.Adım: Hesap ayarlarında Bağlı hesaplar seçeneğini bulacaksınız. Üzerine tıklayın ve Facebook’u seçin.

 

Instagram Eylem Engellendi Sorunu can sıkıcıdır ancak Instagram, topluluğunu spam göndericilerden ve tehditlerden korumalıdır. Eylemlerimizi engellediği için Instagram’ı suçlayamayız. Bizim açımızdan yapabileceğimiz en az şey, Instagram tarafından belirlenen yönergeleri takip etmek ve hizmetlerini ihlal etmemeye çalışmaktır.

 

 

İlginizi çekebilir: İnstagram ve Tiktok Popüler Hashtagler

Bu yazımızda sizlerle Instagram Eylem Engellendi Sorunu Nasıl Çözülür  konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir