Instagram Gönderi Gizleme

instagram gönderi gizleme işlemleri hakkında detaylı bilgi arıyorsanız bu sayfa tam da sizlere göre. Instagram’daki fotoğrafları silmeden nasıl gizleyebilirim? sorusunun cevabı oldukça basittir. Aşağıda verilen metotoları kullanarak sizlerde fotoğraflarınızı silmeden gizleyebilirsiniz. 

İnstagram gönderileri birçok insan tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İnsanların hayatlarından bir demeç verdiği gönderileri zamanla silmek yerine bir süreliğine kaldırmak isteyebiliriz.  Gönderilerinizi  yeniden düzenlemenize yardımcı olabilecek bir özellik, gönderileri arşivlemektir. Silmek istemeyebileceğiniz fotoğrafları gizlemek için de bu özelliği kullanabilirsiniz.


Arşivleme özelliği, 2017’de tanıtılan şık bir özelliktir. Bu özellik,  yayınlarınızı arşivlemenize ve siz yayınınıza geri getirmeye karar verene kadar saklamanıza olanak tanır. Gönderileri silmek, beğenileri ve yorumları kaybetmek anlamına gelir, bu nedenle emin değilseniz arşivlemek sizler için iyi bir seçenektir.

İşte Instagram Gönderi Gizleme Adımları

İnstagram fotoğraf gizleme işlemleri son derece basittir. Hesabınıza erişebildiğiniz mobil bir cihazdan aşağıda verilen adımlara göre sizlerde gizleme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. 

  1. Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
  2. Profilinize gidin ve gizlemek istediğiniz fotoğrafı veya fotoğrafları açın.
  3. Ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine dokunun.
  4. Mevcut seçenekler listesinden ‘Arşivle’yi seçin.
  5. Gönderiniz Instagram özet akışınızdan kaldırılacaktır.

Arşivlenmiş fotoğraflarınızı Instagram uygulamasının kendisinde bulabilirsiniz. Profilinizde, ekranın sağ üst köşesindeki hamburger simgesine dokunun ve Arşivle’yi seçin. İlk önce Instagram’daki tüm hikayelerinizin geçmişi olan hikaye arşivinizi göreceksiniz. Feed’inizden gizlediğiniz tüm gönderileri görmek için açılır düğmeye dokunun ve gönderi arşivini seçin. Her zaman buraya gidebilir ve profilinizde tekrar göstermek istediğiniz arşivlenmiş gönderileri seçebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: İnstagram 59 Formu İle Kapanan Hesap Nasıl Açılır ?

Bu yazımızda sizlere Instagram Gönderi Gizleme hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Son olarak aklınıza takılan soruları ve diğer detayları yorum kısmında kolaylıkla belirtebilirsiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir