İnstagram mesaj gitmiyor

İnstagram mesaj gitmiyor problemi ile karşı karşıya mısınız ? Aklınızdan İnstagram mesaj neden gitmiyor gibi sorular soruyorsanız doğru adrestesiniz. 

Instagram kullanıcıları, piyasadaki en popüler sosyal ağ uygulamalarından biri olmasına rağmen zaman zaman teknik aksaklıklar yaşayabiliyor. Instagram’ın DM özelliği, dünyanın farklı yerlerinden insanların arkadaşlarıyla bağlantı kurmasını, sorularını sormasını ve yabancılarla sohbet başlatmak için bir mesaj bırakmasını sağlayan en yaygın kullanılan işlevlerden biridir.

Instagram DM aksaklıklarının raporlarının sayısı hızla artıyor. Zamanla giderek daha fazla insan bu sorunu yaşıyor.

Instagram’da mesaj gönderme, alma ve bunlara erişme konusunda zorluk yaşamanızın birçok nedeni olabilir.

Instagram’ın DM özelliğini kullanmakta zorlanıyorsanız doğru yere geldiniz.

Bu kılavuzda, Instagram Direkt Mesajlarının (DM) çalışmamasını veya görünmemesini nasıl düzelteceğinizi öğreneceksiniz.

İnstagram mesaj gitmiyor problemi nasıl çözülür ?

İnstagram mesaj gitmiyor sorunu çözümü için aşağıdaki adımları tavsiye edebilirsiniz. 

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Her şeyden önce, iyi bir ağa bağlı mısınız? Hücresel verilerinizin açık olup olmadığını veya cep telefonunuzun Wi-Fi’ye bağlı olup olmadığını kontrol edin. İnternet bağlantınız kararsızsa Instagram’ın çalışmadığını unutmayın.

İnternet hızınızı kontrol etmenin bir başka kolay yolu da diğer uygulamaları çalıştırmaktır. Zayıf ve yavaş internet bağlantısı bir sorunsa, cep telefonunuzu kapatabilir veya telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz. Bu, sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

2. Uygulamayı Güncelleyin

Instagram’ınızın çalışmamasının bir başka nedeni de uygulamanızın güncellenmemesidir. Bu durumda, Instagram uygulamasını en son sürümüne güncellemeniz gerekir.

İşte şunları yapabilirsiniz:

  • Cihazınızda PlayStore veya AppStore’u açın.
  • Instagram’ı arayın ve üzerine dokunun.
  • Bundan sonra Güncelle düğmesine tıklayın.
  • Uygulama güncellendikten sonra açın ve doğrudan mesaj özelliğinin keyfini çıkarın.

Uygulamayı güncellediyseniz ve hala çalışmıyorsa, hatanın giderilip giderilmediğini görmek için uygulamayı kaldırıp yüklemeyi düşünün.

3. Kullanıcı Sizi Engelledi

Bir Instagram kullanıcısı hesabınızı engellerse, o kullanıcıdan herhangi bir metin gönderemez veya alamazsınız. Buna ek olarak, o kullanıcıyla yaptığınız konuşmalar kaldırılacaktır. Bu nedenle, bir Instagram kullanıcısından metin gönderip alamadığınızda yapmanız gereken ilk şey, sizi engelleyip engellemediğini kontrol etmektir.

Bu bilgilere profillerini kontrol ederek ulaşabilirsiniz. Fotoğraflarını ve videolarını göremiyorsanız, bu kişi sizi Instagram’da engellediği anlamına gelir ve bu nedenle mesajlarını alamaz ve erişemezsiniz. Ayrıca sorunun Instagram’da olmadığını ve diğer kullanıcılarla mesajlaşabileceğinizi ima ediyor.

4. Hesap Devre Dışı Bırakıldı

Arkadaşınız hesabını devre dışı bıraktıysa, onunla mesajlaşabilirsiniz, ancak yine de birbirinizin mesajlarının görülme durumunu takip edemezsiniz. Bununla birlikte, Instagram’da biriyle metin alışverişi yapamıyorsanız, Instagram’da hala aktif olup olmadığını görmek için hesabını açın. Hesap devre dışı bırakılırsa, “kullanıcı bulunamadı” yazan bir hatayla karşılaşırsınız.

5. Instagram Önbelleğini Temizle

Instagram önbelleği, DM aksaklığına neden olan başka bir şeydir. Bazen, Instagram’ınızda kayıtlı böcekleriniz olur. Instagram sorununun nedeni buysa, hatayı düzeltmek için önbelleği temizlemek yeterlidir. Ayarlar sekmesinde Instagram’ı açın ve “önbelleği temizle” seçeneğini seçin.

6. Destek Ekibiyle İletişime Geçin

Yukarıdaki yöntemler sorunu çabucak çözecektir, ancak herhangi bir nedenle işe yaramazlarsa, hatayı düzeltmek için son çareniz Instagram’ın destek departmanıyla iletişime geçmektir. Bu ayrıca, hataya neyin neden olduğu veya Instagram’ınızın neden tam olarak çalışmadığı hakkında bir fikir verecektir. Destek departmanına e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ancak, destek ekibi kısa mesajlarınızı yanıtlamadan önce birkaç saat beklemeniz gerekebilir. Bazen Instagram hatasını düzeltmek için hiçbir şey yapamazsınız, çünkü sorun Instagram’ın sonunda ortaya çıkar ve sorunu çözmenin tek yolu onların yardımını aramaktır.

İnstagram mesaj gitmiyor çözümü

Yani, bunlar Instagram DM’nin çalışmama sorununu düzeltmenin birkaç etkili ve kolay yoluydu. Ancak Instagram’ınızın düzgün çalışmamasının en yaygın nedeni, bağlanmaya çalıştığınız kullanıcının sizi platformda engellemesi veya hesabınızın devre dışı bırakılmasıdır. Hatanın çözülüp çözülmediğini görmek için Instagram verilerini ve önbelleğini temizleyin veya uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.

İlginizi çekebilir: İnstagram ve Tiktok Popüler Hashtagler 

Bu yazımızda sizlerle İnstagram mesaj gitmiyor konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir