İnstagram mesajı görüldü yapmadan okumak

İnstagram mesajı görüldü yapmadan okumak için vereceğimiz yolları deneyebilirsiniz. Herhangi bir instagram kullanıcısı tarafından gönderilen mesajları görüldü bilgisi yapmada okumanın ne kadar basit olduğunu sizlere aktaracağız.  Instagram’da bir mesajı okuduğunuza hiç pişman oldunuz mu? Diyelim ki Instagram kullanıyorsunuz, gelen kutunuzu açtınız ve okumak istemediğiniz birinden gelen birkaç mesajı okudunuz.

Instagram’ı bir süredir kullanıyorsanız, hedef kitle tarafından iletilen ve okunan mesajların hemen altında “görülen” etiketinin görüntülendiğini bilirsiniz. Böylece, alıcı mesajları okuduğunda, gönderen, mesajların görülen etiket aracılığıyla okunduğunu bilecek.

Şimdi, okumak istemediğiniz bir mesajı okursanız ne olur? Veya gönderenin mesajlarını okuduğunuzu bilmesini istemiyor musunuz? Neyse ki, Instagram’da bir mesajı okunmamış olmak imkansız. Belirli mesajları okunmadı olarak işaretleyerek, bu mesajların teslim edilen ve okunan mesajlar arasında kaybolmadığından emin olabilirsiniz.

Bu gönderide sizlerle Instagram’da görünmeyen ve okunmayan mesajların yollarını paylaşacağız.

İnstagram mesajı görüldü yapmadan okumak mümkün mü?

İnstagram mesajı görüldü yapmadan okumak için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Uygulama içi işlevin mesajların okunmamış olmasını istiyorsanız, Instagram’da bir işletme hesabınızın olması gerekir. Ne yazık ki, Instagram’da herhangi bir konuşmayı okumamanın doğrudan bir yolu yok. Instagram işletme hesabı kullanıcıları için iş mesajlarınızı yalnızca uygulamadan görmemenizi sağlayan bir özellik bulunmaktadır. Oldukça yakın zamanda piyasaya sürüldü ve platformun en çok kullanılan işlevlerinden biri.

Instagram işletme hesabınızı açarsanız, gelen kutunuzda birincil ve genel olmak üzere iki sekme göreceksiniz. Birincil sekme, sizin için önemli olan kullanıcılar içindir. Ailenizi, akrabalarınızı, arkadaşlarınızı ve size yakın olan diğerlerini birincil sekmeye ekleyebilirsiniz. Birincil sekmeden biri size her mesaj gönderdiğinde bir bildirim alacaksınız.

Kullanıcıyı Genel sekmesine koyarak, bir gönderen gelen kutunuza mesaj gönderdiğinde bildirim almazsınız. Aslında, mesajı gelen kutusunda istediğiniz kadar tutabilirsiniz. Vaktiniz olduğunda kontrol edebilirsiniz. En iyi yanı, birincil sekmenin gelen kutunuzda varsayılan olarak açık olmasıdır, bu nedenle genel mesajları isteksizce okumanız mümkün değildir.

Genel veya Birincil bölümünde bir kullanıcıdan gelen bir metniniz olsa bile, konuşmayı nasıl okuyacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Instagram’da Mesajları Okunmadı Olarak İşaretleme

İnstagram mesajları okuduktan sonra okumadı olarak işaretlemek için yapmanız gereken bir dizi işlem vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, Instagram’da ticari hesabı olan kişiler basit adımlarla konuşmalarını okunmadı olarak işaretleyebilir. Sohbetin birincil sekmede mi yoksa genel sekmede mi olduğu önemli değil, Instagram uygulamasında her zaman okunmamış ve görünmeyen metinleri işaretleme seçeneğiniz vardır.

İnstagram mesajı görüldü yapmadan okumak için

  • Gelen kutunuzu açın ve ekranın üst kısmındaki üç yatay çizgiye tıklayın. Bir hamburger ikonuna benziyor.
  • Silmek veya okunmadı olarak işaretlemek istediğiniz konuşmayı seçme seçeneğine sahip olacaksınız.
  • Sohbete tıklayın ve “daha ​​fazla”yı seçin.
  • Mevcut seçeneklerden “Okunmadı olarak işaretle”yi seçin.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, bunun yalnızca konuşmayı okunmadı ve görülmedi olarak işaretlemeniz için bir yol olmasıdır. Bu, konuşmayı okunmadı olarak işaretlemeniz ve daha sonra okumak üzere kaydetmeniz için yalnızca bir yoldur. Bu seçeneğin henüz masaüstü sürümü için mevcut olmadığını unutmayın.

İşletme Hesabı Olmadan Instagram’da Mesajlar Nasıl Okunur?

Yukarıdaki işlev yalnızca işletme hesabı kullanıcıları içindir. Yani, Instagram’da bir işletme hesabınız varsa kullanabilirsiniz. Şimdi, önemli soru, “ya ​​bir işletme hesabınız yoksa”? Ya da özel hesabınızdaki bir konuşmayı okumadan çıkarmak isterseniz? Bir mesajın okunmaması hala mümkün mü?

Size mesaj göndermeye çalışan kişinin isteğini kabul edemezsiniz. “Mesaj istekleri” bölümünden yabancıların mesajlarını, metinleri gördüğünüzü ve okuduğunuzu bildirmeden okumanız mümkündür.

Şimdi, mesaj isteklerini zaten kabul ettiyseniz ve onlardan her mesaj aldığınızda görülen işareti gösteriyorsa, kullanımlarını kısıtlayabilirsiniz. Instagram, kullanıcıların diğer kullanıcıların mesaj veya daha fazlasını göndermesini kısıtlamasına olanak tanıyan bir kısıtlama seçeneğine sahiptir.

 

İlginizi Çekebilir: Instagram pp değiştiremiyorum hatası çözümü

Bu yazımızda sizlerle anlattık İnstagram mesajı görüldü yapmadan okumak hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir