iPhone Açılıp Kapanıyor Sorunu ve Çözümü

İphone açılıp kapanıyor sorunu gelen son güncellemeler ile birlikte oldukça artmıştır. Gelen son güncellemeler İphone cihazlar başta olmak üzere birçok Apple kullanıcısını mağdur etmiştir. İphone cihazların birden bire kapandığı ve kendiliğinden açıldığından bahseden kullanıcıların sayısı gözle görülür bir şekilde artmıştır. Telefonunuz kapanıp açılıyorsa çözümüne yazımızın sonundan ulaşabilirsiniz. Bu sorunun nedenlerini araştırıyorsanız ve düzeltmek için sabırsızlanıyorsanız hemen yazımıza geçelim. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

iPhone Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

İphone açılmıyor ne yapmalıyım sorusunu soruyorsanız büyük olasılıkla doğru yerdesiniz. Gelen son İOS 15 güncellemesi ile birlikte cihazınız sürekli olarak açılıp kapanıyorsa veya Apple logosunda takılı kalıyorsa bunun bazı çözüm yolları vardır. 

  • İOS güncellemesi başarısız oldu: Güncelleme başarısız olursa veya güncelleme ilerlemesi durursa, iPhone’un otomatik olarak kapanmasına ve açılmasına neden olabilir.
  • Cihaz pil sağlığınız kötü olabilir,
  • Donanımsal bir sorununuz olabilir
  • Virüs veya kötü amaçlı yazılım saldırısı:, iPhone cihazınızın  kapanması ve kendi kendine açılması gibi iPhone ile ilgili sorunlara neden olabilecek kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı daha hassastır. Telefonunuza virüs bulaşmış olabilir.
  • Depolama alanızız çok yetersiz olabilir,

 

iPhone Açılıp Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

İphone açılıp kapanma sorununun nasıl çözüleceğine dair yazımızın metot kısmına geldik. Aşağıda bulunan metotlar tamamen deneme yanılma yoluyla tecrübe edilmiştir. Cihazınıza gelebilecek herhangi bir zarardan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz. Bu içerik bilgi amaçlı hazırlanmıştır.

Bu işlemler sırasında verilerinizin kaybolabileceği ihtimalini göz önünde bulundurunuz.

İlk olarak yapmanız gereken; İphone cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın, Daha sonra bilgisayarınıza yüklü olan İtunes programını aktif hale getirin.  Cep telefonunuzu kurtarma moduna alın.

Cihazınızı kurtarma mod’a nasıl alacağınızı merak ediyorsanız;

  • İphone 6s modeli için: Aynı anda güç düğmesi ve ana ekran düğmesine basılı tutun, Ekranınıza Apple logosu gelene kadar tuşları bırakmayın.
  • İphone ve 7+ modeli için: İphone modellerinde yapmanız gerekenler genellikle değişmez. Bu telefon modeli içinde güç  ve ses kısma tuşuna aynı anda basmalısınız.
  • iPhone 8 / X / XS / 11 modelleri için: Cihazınızın yan tarafında bulunan ses açma düğmesine bir kez basın ve bırakın. Daha sonra ses kısma tuşuna bir kez basın ve bırakın. Ekrana logo gelene kadar yan düğmenize basılı tutun.

Yukarıda yer alan bilgiler sayesinde cihazımızı kurtarma moduna almış olduk. Cihazımızın orjinal USB kablosu ile birlikte telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz. Aygınız cihaza bağlandığı anda İtunes programı ile eşleşecektir. Bilgisayarınızdan kurtarma seçenekleri sekmesi ile birlikte Güncelleme/Geri Yükleme seçeneğini seçmelisiniz. Geri yükle seçeneğine tıklayarak cihazınızı yedekten kurtarma yapabilirsiniz. 

Tüm bu işlemleri sorunsuz olarak yaparsanız aygıtınız sorunsuz olarak çalışacaktır.

İPhone Yere Düştü Açılıp Kapanıyor

İphone yere düştü açılıp kapanıyor sorunu çoğu kullanıcının başına gelmiştir. Cihazınızı yere düşürdüğünüzde başına gelebilecek türlü olay vardır. En basit olayda bile cihazınızın teknik donanımlarında hasar meydana gelme olasılığı çok büyüktür. 

 

Telefon düştükten sonra anakart zarar görebilir, bu nedenle güvenilir teknik servis aramanız gerekir. Anakart bazı durumlarda tamir edilebilse de çok fazla hasar görürse tamir edilemez. Bu durumda anakartın değiştirilmesi gerekir. Anakartı değiştirmenin çok pahalı işlemler olduğunu göz önünde bulundurmanızda fayda bulunmaktadır. 

Bu yazımızda sizlere iPhone Açılıp Kapanıyor Sorununa değindik. Son olarak aklınıza takılan sorunları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir