İphone fotoğraflarda ünlem işareti nasıl giderilir ?

İphone fotoğraflarda ünlem işareti nasıl giderilir ? Çektiğim fotoğraflarda ünlem işareti çıkıyor gibi sorunlardan müzdaripseniz bu içeriğimiz tam da size göre. 

iPhone’un kamerasıyla çekilen fotoğraflar harika! olduğundan hiç şüphe yok. Peki ya bir gün resimlerinizin bulanıklaştığını ve üzerlerinde ünlem işareti olduğunu fark ederseniz? iPhone 6 veya iPhone 13 Pro’ya sahip olmanız hiç önemli değil. Ünlem işareti olan birkaç bulanık resimle karşılaşmış olabilirsiniz. iPhone’daki fotoğraflarda ünlem işareti nasıl düzeltilir?

iPhone, kaliteli fotoğraflar sağladığı için kamerası oldukça popüler. Fotoğrafların kalitesi o kadar etkileyici ki, kullanıcılar resimlere tıklayıp binlerce resim içeren film rulolarını yüklemekten kendilerini alamıyorlar. Ancak çektikleri her resmin bulanıklaştığını ve üzerlerinde ünlem işareti olduğunu gördüklerinde bu onların en büyük kabusu olur.

Bulanık resimler ve üzerlerinde bir ünlem işareti, iPhone kullanıcılarının  harika anıları sonsuza kadar kaybetmekten korkmasına neden olur. Film rulonuzdaki resimler sizin için çok önemli ve biz bunu anlıyoruz. Ancak, bu soruna bir çözümümüz olduğu için paniğe gerek yok. iPhone’daki fotoğraflarda ünlem işaretinin nasıl düzeltileceğini öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

iPhone Fotoğraflarda ünlem işareti nasıl düzeltilir?

İphone fotoğraflarda ünlem işareti nasıl düzeltilir sorusunun cevabı için bu sayfada bulunan içerikler tam da size göre.  Film rulonuzda sakladığınız tüm fotoğraflara ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Ancak, onlar hala kamera rulonuzda olduğu için endişelenmenize gerek yok. Sorun, fotoğraflarınızı ve videolarınızı iCloud’da saklıyorsanız ortaya çıkar.

İCloud ile iPhone’unuz arasında resimlerin ve videoların indirilemediği bir bağlantı sorunu olabilir. Film rulonuzdaki resimleri ve videoları görüntülemek için önce bunları indirmeniz gerekir. Resimler ve videolar şu anda iCloud’da saklanıyorsa, ünlem işareti bu resimlerin ve videoların iCloud’da saklandığını ve önce indirilmeleri gerektiğini belirtir.

İkincisi, iCloud’unuzda depolama alanınız tükenirse sorun da ortaya çıkabilir. iCloud’unuzda yer açtığınızda veya depolamayı yükselttiğinizde sorun çözülebilir.

Bunların dışında iPhone’daki fotoğraflarda ünlem işaretini düzeltmek için aşağıda listelenen yöntemleri de takip edebilirsiniz.

İphone cihazınızı iCloud ile senkronize edin

İphone cihazınızı İcloud hesabınız ile senkronize etmek ünlem işaretinin giderilmesi konusunda ilk denenecek yöntemdir. İcloud senkronize işlemleri için aşağıda verilen adımları uygulayabiliriniz.

1.Adım:  iPhone ayarları uygulamanızı başlatın.

2.Adım: Aşağıdaki Adınızı veya Apple Kimliğinizi seçin.

3.Adım:  Aşağı kaydırın ve iCloud seçeneğini seçin.

4.Adım:  iCloud seçeneğinde Fotoğraflar seçeneğini seçin.

5.Adım:  Fotoğraflar içinde, o anda açık olan tüm fotoğraf ayarlarını kapatın.

6.Adım:  Birkaç dakika veya birkaç dakika beklemeniz ve ardından tekrar açmanız gerekir.

Bu yöntem, iPhone cihazınızı otomatik olarak senkronize edecektir.

iCloud Depolamanızı yükseltin

 iCloud saklama alanını yükseltmenizi isteyen bir hata alıyorsanız bu, iCloud saklama alanınızın dolu olduğu anlamına gelir. Bu sorunu çözmek için, iCloud’unuzda bir depolama odası oluşturmak için bazı fotoğrafları ve videoları silmeniz veya iCloud saklama alanınızı yükseltmeniz gerekir.

Orijinal fotoğrafları saklayın

İphone fotoğraflarda ünlem işareti ile karşılaşmamak için yedek almanız gerekmektedir. Orijinal resimleri saklamak, iPhone’unuzdaki iCloud’unuzdan yer açmanıza yardımcı olacaktır. Bu yöntemi takip etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

1.Adım:  iPhone ayarları uygulamanızı başlatın.

2.Adım:  Adınıza veya Apple Kimliğinize tıklayın.

3.Adım:  iCloud seçeneğini seçin.

4.Adım:  iCloud menüsünde Fotoğraflar seçeneğini seçin.

5.Adım:  Sıkıştırılmış fotoğraf ve videolardan kurtulmak ve orijinallerini saklamak için Fotoğraflar Menüsü içinde “Orijinalleri İndir ve Sakla” etiketli seçeneği seçin.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İphone fotoğraflarda ünlem işareti genenllikle internet ile alakalı nedenlerden olmaktadır. Sorun iCloud’dan fotoğraf ve video indirememekten kaynaklandığından, sabit bir internet bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekir.

 iCloud hesabınızdan çıkış yapın

Yukarıda listelenen çözümler işe yaramazsa, iCloud’unuzdan çıkıp tekrar oturum açmayı deneyin.

1.Adım:  iPhone ayarları uygulamanızı başlatın.

2.Adım:  Adınıza veya Apple Kimliğinize tıklayın.

3.Adım:  “Çıkış Yap” etiketli bir seçenek görene kadar aşağı kaydırın.

4.Adım:  Oturumu kapattıktan sonra tekrar oturum açın.

iPhone’unuzu yeniden başlatın

İphone fotoğraflarda ünlem işaretini gidermek için cihazınızı tekrar başlatın. Cihazlarımızı yeniden başlatmanın en sevilen seçeneğini  denemiyorsunuz. iPhone’unuzu yeniden başlatmak yardımcı olabilir. İPhone’unuzu yeniden başlatmak, iPhone’unuz ve iCloud arasındaki bağlantıyı sıfırlamanıza yardımcı olacaktır.

Tek yapmanız gereken iPhone’unuzu kapatmak ve birkaç dakika sonra açmak. Açıldıktan sonra iPhone’unuzda Fotoğraflar uygulamasını başlatın ve fotoğraf ve videoların indirilip indirilmediğini kontrol edin.

iCloud Depolamayı neden kullanmalısınız?

Tıpkı Google Fotoğraflar gibi, iCloud da senkronize edilmiş tüm resimlerinizi ve videolarınızı saklayabileceğiniz ve bulabileceğiniz Çevrimiçi Fotoğraf Kitaplığınızdır. iCloud depolamasının avantajı, bilgisayarları veya Apple cihazlarını kullanarak istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden erişebilmenizdir.

iCloud’unuza erişmek için Apple Kimliğinizi ve Parolanızı ve sabit bir internet bağlantınızı hatırlamanız gerekir. iCloud, 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlar ve bundan sonra, ekstra depolama alanına sahip olmak için onu yükseltmeniz gerekir. Ancak, alanı da temizleyebilir ve yukarıda listelenen yöntemi takip edebilirsiniz.

İphone fotoğraflarda ünlem işareti Çözümü

İphone fotoğraflarda ünlem işareti çözümü büyük bir sorun değil. Bunları her zaman yukarıda listelenen yöntemleri kullanarak çözebilirsiniz. Sorun, iPhone cihazınız ve iCloud arasındaki bağlantı sorunları nedeniyle ortaya çıkıyor. İPhone’daki fotoğraflardaki ünlem işaretini düzeltmek için tek yapmanız gereken, Ayarlarınızı ve Apple Kimliği altındaki menüyü keşfetmek ve ardından gitmeye hazırsınız.

İlginizi çekebilir:  İphone silinen fotoğrafları geri getirme 

Bu yazımızda sizlerle İphone fotoğraflarda ünlem işareti nasıl giderilir ? konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir