İphone kendi kendine kapanıyor

İphone kendi kendine kapanıyor sorununu çözümü için sitemizde var olan içerikler tam da sizlere göre. Hasar alan veya yazılımsal olarak sürekli kapanan bir siteniz varsa ve çözümünü arıyorsanız aşağıda verilen adımları uygulayabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

İphone kendi kendine kapanıyor çözümü

Sürekli olarak kapanan bir cep telefonunuz varsa cihazınız su almış olabilir veya bataryası hasar görmüş olabilir.  Bazen yazılımsal olarak bazen de donanımsal olarak karşılaşılan bu sorunlar sıfırlama ile ortadan kalkabilir. Bu sayfada verilen tüm önerileri uygulamanıza rağmen hiçbir sonuç alamadıysanız Apple Destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

 

Kendi Kendine Kapanan Bir Iphone Nasıl Onarılır

Kendi kendine sürekli olarak kapanan bir cihazı onarmak için yapmanız gereken bazı basit işlemler bulunmaktadır. Onarım sıralaması öncelikle yazılımsal olarak başlayıp, donanımsal çözümlere kadar devam eden bir süreçtir. Yazılımsal süreçler maddi olarak bir beklenti olmadan evde kendi başınıza yapabileceğiniz müdahalelerken. Donanımsal müdahaleler genellikle profesyonel bir destek alarak yapmanız gereken işlemlerdir. 

Telefonunuzu sıfırlayın

Donanımsal bir değişikliğe gitmeden önce kendi kendine kapanan cep telefonunuzu yazılımsal düzenlemeleri yapmalısınız. Yapmanız gereken işlemlere aşağıda verilmiştir. 

  • iPhone’unuzu sert bir şekilde sıfırlayın. iPhone’unuzun rastgele kapanması gibi sorunlar yaşıyorsanız. Düzeltmenin ilk ve en kolay adımı genellikle telefonu yeniden başlatmaktır. Ancak bu durumda, donanımdan sıfırlama adı verilen özel bir yeniden başlatma türü kullanmanız gerekir. Donanımdan sıfırlama, standart yeniden başlatmadan farklıdır. Çünkü telefonunuzdaki işletim sistemini ve belleği daha derinden sıfırlar (ancak endişelenmeyin: herhangi bir veri kaybetmezsiniz). Yeniden başlatma, pili olması gerekenden daha hızlı boşaltmasına neden olan bir buggy uygulamasından kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözebilir.

İOS sürümünüzü güncelleyin

  • iOS sürümünüzü güncelleyin. iPhone’un rastgele kapandığı bazı durumlarda sorun işletim sistemindedir. Donanımdan sıfırlama işe yaramazsa ve 11.2’den önceki bir iOS sürümünü çalıştırıyorsanız, işletim sistemini en son sürümüne güncellemeniz gerekir. Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramazsa donanımsal bir probleminiz olabilir. Yetkili bir iphone onarım servisi ile görüşmenizde fayda vardır.  Yukarıda verilen işlemler genel bilgi amaçlı verilmiş olup, herhangi bir veri kaybından kodmatik.net ailesi sorumlu tutulamaz. 

Dikkatinizi çekebilir: Eski iphone u yeni iphone a aktarma

Bu yazımızda sizlerle İphone kendi kendine kapanıyor hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir