İphone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

İphone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme: iPhone’unuzdaki fotoğrafları kaybetmekten daha kötü bir şey yoktur. Ancak, insanların fotoğraflarını kaybetmeleri nadir değildir. İster yanlışlıkla akıllı telefonlarından silsinler, isterse daha sonra pişman olmak için bilerek silsinler, gerçek şu ki bu fotoğrafları cihazınıza geri getirmek kolay değil.

İyi haber şu ki, silinen fotoğrafları iPhone’unuzdan kurtarmak kesinlikle mümkün, ancak bunu tam olarak nasıl yapıyorsunuz?

Bilgisayarınızdaki geri dönüşüm kutusu gibi, iPhone da cihazınızdan son zamanlarda kaldırdığınız tüm fotoğrafları 30 gün boyunca tutan Fotoğraflar Uygulaması klasörüyle birlikte gelir.

Silinen fotoğrafın 30 gün sonra fotoğraf uygulamasından kalıcı olarak kaldırılacağını unutmayın. Bu nedenle, fotoğrafları sildikten sonraki 30 gün içinde kurtardığınızdan emin olmanız gerekir.

İPhone’dan silinen fotoğrafları nasıl kurtaracağınızı arıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Aslında burada, Son silinen klasörden sildikten sonra iPhone’da kalıcı olarak silinen fotoğrafları kurtarmak için kılavuz da bulabilirsiniz.

Kulağa iyi geliyor? Başlayalım.

İphone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Nasıl yapılır ?

İphone silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri birkaç basit işlem mevcuttur. Aşağıda bulunan yöntemler sayesinde sizlerde silip sonradan geri getirmek istediğiniz fotoğraflarını kurtarabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısımıdan iletebilirsiniz.

1. Son Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

  • Fotoğraflar Uygulamasına gidin ve “yakın zamanda silinen” klasörünü bulana kadar kaydırmaya devam edin.
  • “Seç” seçeneğine basın.
  • Geri yüklemek istediğiniz tüm fotoğrafları seçin.
  • “Kurtar” ı seçin.

Tüm fotoğrafları kurtarmak istiyorsanız, “Tümünü Kurtar” seçeneğini seçin ve tüm fotoğrafları iPhone’unuza geri yükleyin.

2. Fotoğrafları iCloud’dan Kurtarın

Fotoğrafları iPhone’unuzdan silmenizin üzerinden 30 günden fazla zaman geçtiyse, fotoğrafları kurtarmanın tek olası yolu yedekleme klasörünü kullanmaktır. Ancak bu yöntem yalnızca verileriniz iCloud’da depolandığında çalışır.

Fotoğraflarınızı iCloud’u kullanarak geri yüklemek için cihazınızı fabrika sürümüne sıfırlamanız gerekebilir. Cep telefonunuzu, istediğiniz fotoğrafları geri yükleyecek kadar eski sürüme ayarlayın.

3. Bulut Depolama Hizmetini Kullanın

Bulut hizmetleri, kullanıcıların her türlü fotoğraf, video ve benzeri multimedya içeriği için ayrı bir yedeklemeye sahip olmalarına olanak tanır. Tüm fotoğrafları otomatik olarak buluta kaydetmek için uygulamayı cihazınızla senkronize etmeniz yeterlidir. Tüm fotoğraflarını tek bir yerden geri yüklemek isteyenler için mükemmel bir çözümdür.

İlginizi çekebilir: Google Drive silinen dosyaları geri getirme

Bu yazımızda sizlerle İphone silinen fotoğrafları geri getirme konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir