Lcd Tv Renk Bozulması

Lcd Tv Renk Bozulması hakkında işinize yarayacak tüm içeriklerimize sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. 

4K Ultra HD çözünürlük, HDR ve geniş renk gamıyla bile en iyisini bekleyip en kötüsünü deneyimleme şansınız var. Günümüz televizyonları, ekranların titremesi ve kararması gibi yaygın bir sorundan muzdariptir. Samsung, televizyonları harika olsa da aynı ortak sorunu yaşayan başka bir marka. Samsung TV renk bozulması nasıl düzeltilir?

İnsanlar son zamanlarda Samsung TV’de renk bozulması yaşadığından beri en çok sorulan soru bu. Nasıl düzeltilir? Samsung, TV ekranlarına veya ekranlarına bu tür sorunlara neden olma potansiyeline sahip birçok teknolojiyi dahil ettiğini bilmek için isim yeterlidir.

Görüntü sabitleme ve enerji tasarrufu işlevleri gibi özellikler beklendiği gibi çalışmıyor ve bunun yerine Samsung TV’de renk bozulması gibi sorunlara neden oluyor. Sorunun bir kablo veya başka bir harici donanım nedeniyle ortaya çıkma olasılığı vardır.

Samsung TV’nizde en sevdiğiniz filmleri, TV şovlarını veya dizileri izlerken rengin biraz solduğunu görmüş olmalısınız. Bu özellikle yakın çekimler sırasında olabilir. Her ne olursa olsun, sorun oradadır ve onu düzeltmenin ve muhteşem Samsung TV’nizde film, dizi ve TV şovu izlemenin keyfini çıkarmanın bir yolu vardır.

En sevdiğiniz TV programlarının, filmlerin ve dizilerin keyfini Samsung TV’nizde çıkarmak istiyorsanız, Görüntü Kalitesi çok önemlidir. Samsung TV, gelişmiş renk ayarları olarak etiketlenmiş bir özelliğe sahiptir. Son olarak Samsung TV’nizde gelişmiş renk ayarlarını yapmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

Samsung TV renk bozulması nasıl düzeltilir

Samsung Tv ve lcd televizyonlarınızda karşılaşacağınız problemleri aşağıda verilen işlemler aracılığıyla düzeltebilirsiniz. Bu çözümler ile birlikte sistemsel hataları giderebilir, donanımsal hataları gidermezseniz. Donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorsanız en yakın bayi ile iletişime geçiniz.

Samsung TV’de Gelişmiş Renk Ayarları

1.Adım:  Samsung TV’yi açın.

2.Adım:  Samsung TV uzaktan kumandanızdaki Menü düğmesine basın.

3.Adım:  Şimdi, Samsung TV’nizde video seçeneklerini açmak için “Resim” etiketli seçeneği bulun ve tıklayın.

4.Adım:  Resim menüsünde aşağı kaydırın,  “HUE” seçeneğini bulun ve seçin.  HUE işlevi, herhangi bir Televizyon setinde yeşilden kırmızıya seviyeleri kontrol eder. Kırmızı ve yeşil ışığı dengeleyebilir veya bunlardan birini beğeninize göre artırabilir veya azaltabilirsiniz.

5.Adım:  Yeşil ve kırmızı ışığı dengelemeyi bitirdikten  sonra “Renk Doygunluğu”  seçeneğine gidin.

6.Adım:  Renklerin arka plana düştüğünü fark ederseniz, Renk Doygunluğu menüsünden kontrastı istediğiniz zaman azaltabilirsiniz.

7.Adım:  Renk Doygunluğu seçeneğinde, Renk Sıcaklığı seçeneğini seçin.

8.Adım:  Renk Sıcaklığı TV’nin genel renk seviyesini ayarlayın. Kırmızı rengin çok yoğun olduğunu fark ederseniz, rengi  “Soğuk” olarak değiştirmeli ve renk  mavi ise “Sıcak”  olarak ayarlamalısınız  .

Hangi Samsung TV modelini kullandığınıza bağlı olarak, ayarların farklı olma ihtimali vardır.

Eko Sensör özelliğini devre dışı bırakın

Eko sensör özelliğini devre dışı bırakmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

1.Adım:  Samsung TV’yi açın.

2.Adım:  Samsung TV uzaktan kumandanızdaki menü düğmesine basın.

3.Adım:  Ayarlar’ı açın.

4.Adım:  “Eko Sensörü” bulun ve tıklayın.

5.Adım:  Buradan Eko sensör özelliğini kapatın veya devre dışı bırakın.

Eko sensör özelliğinin kapatılması veya devre dışı bırakılması, otomatik ortam ışığı parlaklık ayarlarını devre dışı bırakacaktır.

Enerji Tasarrufu Özelliğini Devre Dışı Bırakın

Enerji tasarrufu özelliğini devre dışı bırakmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

1.Adım:  Samsung TV’yi açın.

2.Adım:  Samsung TV uzaktan kumandanızdaki menü düğmesine basın.

3.Adım:  Ayarlar’ı açın.

4.Adım:  “Enerji Tasarrufu”nu bulun ve tıklayın.

5.Adım:  Buradan “enerji tasarrufu” özelliğini kapatın veya devre dışı bırakın.

“Enerji tasarrufu” özelliğini kapattığınızda veya devre dışı bıraktığınızda Samsung TV’niz, izlediğiniz programa göre parlaklığı otomatik olarak ayarlamayacaktır.

Uzman Ayarları Yapın

1.Adım:  Samsung TV’yi açın.

2.Adım:  Samsung TV uzaktan kumandanızdaki Menü düğmesine basın.

3.Adım:  Şimdi, Samsung TV’nizde Hızlı Ayarlar’ı açın.

4.Adım:  Hızlı Ayarlar içinde Resim moduna gidin. Resim modunda Dinamik, Standart, Doğal ve Film olmak üzere dört ekran ön ayarı bulunur. Hangi ön ayarı veya modu daha rahat buluyorsanız ve Samsung TV renk bozulması sorununuzu çözen birini seçebilirsiniz.

5.Adım:  Görüntü ayarları içinde daha ayrıntılı ayarlar arıyorsanız, Görüntü Modu ayarlarından Uzman Ayarları’nı da açabilirsiniz.

6. Adım:  Uzman ayarları, Samsung TV ekranlarında veya ekranlarında Arka Işık, Parlaklık, Kontrast, Keskinlik, Renk ve Ton gibi çeşitli ayarların yapılmasına yardımcı olur. Samsung TV renk bozulmasından kurtulmak için bu ayarları yapabilirsiniz.

7. Adım:  Uzman ayarları ayrıca Digital Clean View, Auto Motion Plus, Yerel karartma ve HDR kontrolleri ve rengi dengelemek için ön ayar gibi bazı başka özelliklere de sahiptir.

Lcd Tv Renk Bozulması Çözümü

Yukarıda listelenen yöntemler, bizim için harika bir şekilde çalışan denenmiş ve test edilmiş yöntemlerdir. Aynı sorundan muzdaripseniz, onları da deneyebilirsiniz. Ayarlar yapıldıktan sonra bile sorun çözülmezse, sorun ayrıca hatalı bir kablodan, kötü bağlantıdan veya alıcının hatalı çalışmasından da kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda, yardım için 7/24 teknik destek ekibiyle iletişime geçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Bir Ağ Değişikliği Algılandı Hatası 

Bu yazımızda sizlerle Samsung – Lg Lcd Tv Renk Bozulması çözümlerini anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir