Macbook Pro Sıfırlama

Macbook Pro Sıfırlama işlemleri için sitemizde bulunan işlemlerden yararlanabilirsiniz. Macbook pro format atma işlemleri nasıl yapılır hemen başlayalım. Macbook pro cihazınızı sıfırlamadan önce yedekleme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Var olan verilerinizi yedekledikten sonra diğer adımlara geçebiliriz. 

Cihazınızı sıfırladıktan sonra içerisinde hiçbir lisans ve yazılım kalmayacaktır. Tüm verileriniz silinerek yeni bir kullanıcı için hazır hale gelecektir. Bu sayfada Macbook Pro Sıfırlama adımları hakkında yapmanız gereken bazı işlemlere değindik.

 

MacBook Pro fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır?

Macbook Pro Sıfırlama işlemleri yani fabrika ayalarına döndürmek için yapmanız gereken işlemlere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

Macbook pro sıfırlama

Verilerini yedeklediğiniz varsayarak sıfırlama işlemlerine dair detaylara geçiyoruz. Cihazınızın sol üst köşesinde bulunan menü çubuğuna tıklayın. Açılan pencereden sistem tercihlerini adımına gidin.

“Tüm İçeriği ve Ayarları Sil” e tıklayın. Bu aşamada sizlerden Macbook pro giriş şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifreyi girdikten sonra Tamam düğmesini seçin, Son olarak, Tüm İçeriği ve Ayarları Sil düğmesine tıklayın.

MacBook’unuz kısa sürede yeniden başlayacak ve bittiğinde bir Merhaba ekranı göreceksiniz.

Profesyonel ipucu: Yeniden başlatırken yine de MacBook’u kapatmaya, fişini çekmeye veya MacBook ile etkileşime girmeye çalışmayın.

Mac OS Monterey Öncesi

Daha eski bir Intel tabanlı Mac, önce onu Monterey’e yükseltmeyi gerektirir, ancak yükseltme yapmadan fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsanız bu sıkıcı bir işlemdir.

Mac’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce iCloud ve iMessage gibi hesaplarınızı yedeklemeyi ve oturumu kapatmayı unutmayın.

Bilgisayarınızın önünde bulunan güç düğmesine basılı tutun ve ardından Yeniden Başlat’ı seçin.

Bilgisayar yeniden başlatılırken ‘Komut’ ve ‘R’ Tuşlarını basılı tutun. Apple logosu göründüğünde, komutu ve R tuşlarını bırakın.

Ardından, bir kurtarma Modu Menüsü görünecektir. Disk Yardımcı Programı seçeneğine tıklayın. Disk İzlencesi Pencerenizde Macintosh HD başlangıç ​​diskini vurgulamayı unutmayın. Şimdi Sil seçeneğini seçin, karşınıza açılır pencere çıkacaktır.  Format’ı macOS genişletilmiş (günlüklü) olarak değiştirin ve ardından tekrar Sil’i seçin. Ardından, Disk İzlencesi menüsünden Disk İzlencesinden Çık’ı seçin.

Ardından, macOS’i yeniden yükleyin

MacBook Pro’nuz başarıyla fabrika ayarlarına sıfırlandı.

İlginizi Çekebilir: İphone açılıp kapanıyor

Bu yazımızda sizlerle Macbook Pro Sıfırlama adımlarını anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir