Minecraft bileme taşı nasıl yapılır

Minecraft bileme taşı nasıl yapılır? Sorusunun cevabı için sitemizde yer alan Minecraft içerikleri tam da sizlere göre. Zımpara taşı olarak da bileme taşı oyun içerisinde birçok farklı amaç ilin kullanılmaktadır. Zımpara taşı kullanma seçeneğiniz oldukça fazla iken kullanımı da bir o kadar kolaydır. Yazımızın devamını okuyarak Mineraft zımpara taşı yapımı hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. 

Minecraft Bileme Taşı Nedir?

Minecraft oyunu içerisinde olan Bileme taşı zımpara taşı olarak da bilinmektedir. Gerçek hayatta  Zımpara taşı keskin eşyaların sivri kısımları köreltmek için kullanılmaktadır. Peki Minecraf oyunu içerisinde bileme taşı ne işe yarar ? 

  • Büyü yapışan eşyalarınız büyülerden arındırmak için bileme – zımpara taşı kullanılır. 
  • Can kaybı yaşayan eşyalarınıza can vermek için bileme taşı kullanılır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi zımpara taşları bazı önemli işlemlerde kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra oyun içerisinde yapılan büyülerde etkinliğin arttırmak için kullanıldığı da görüşmüştür. 

Minecraft Zımpara Taşı Nasıl Kullanılır?

Minecraf oyunu içerisinde kullanımı en kolay olan taşlardan bir tanesi de zımpara taşlarıdır. Minecraft bileme taşı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdikten sonra vermemiz gereken bir diğer sorunun cevabı ise zımpara taşının nasıl kullanılacağıdır. Zımpara taşı kullanımına bazı örnekler aşağıda verilmiştir. Bu taşı kullanmak için taşın üzerine sağ tuş ile tıklamanız gerekmektedir. 

Onarım için Zımpara Taşı: Onarım işlemlerinde zımpara taşı kullanarak canı biten eşyalarınızın canını rahatlıkla yükseltebilirsiniz. Bu taş 2 tane aynı eşyadan olduğu takdirde işinize yaramaktadır. 

Büyü kaldırmak için Bileme taşı: Bazen oyun içinde var olan nesneleriniz üzerinde büyü yapılabilir. Bu büyüyü kaldırmak için bileme taşını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bu taşı kullandığınızda tarafınıza ekstra olarak puan gelecektir. 

 

Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır?

Minecraft Bileme taşı yapımı oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. Zımpara taşı olarak da bilinen bu taşı yapmak için 2 çubuk, 2 tahta ve 1 adet taş basamağa ihtiyacınız olacaktır. Çalışma masası üzerinde bulunan kutucukların en üst bölümünde var olan sol ve sağ kısımdaki alanlara elinizdeki çubukları yerleştirin. 2 çubuğun ortasında kalan boşluğa taş basamağı ekleyin, çubukların hemen alt kısmında da elinizde bulunan tahtaları yerleştirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık sizlerin de kullanabileceği Minecraft bileme taşı vardır. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Minecraft Maden Fırını Yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft Bileme Taşı Nasıl Yapılır adımları hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir