Minecraft bot yapımı

Minecraft bot yapımı sırasında işinize yarayacak tüm bilgileri sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Oyun içerisinde bot ve diğer elemanlar oldukça fazla işinize yarayacaktır. Oyunda offline olsanız dahi bot sizler için çalışarak envanter biriktirebilir. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. Minecraft oyunu içerisine bot nasıl kullanılır ? işte detaylar. 

Minecraft Botun yapabilecekleri

Minecraft botunun yapabilecekleri sizlerin hayal gücü ile paralel olarak gelişmektedir. Bu bot sizler için oyunda elementler biriktirebilir, veya bina inşası yapabilir. 

  • Çizgiler çizebilirsiniz:  Küboidler çizin (düz 2B veya 3B alanlar). Bu, bloklardan (yani: tuğla) küboidler çizebileceğiniz veya alanları düzleştirmek vb. için negatif küboidler (yani: hava) çizebileceğiniz bir bot yapabilirsiniz. 
  •  Haritanın bir bölümünden haritanın 2B veya 3B alanlarını kopyalayıp yapıştırın. veya haritanın bir parçasının bilgisayarınıza, diğer sunuculara kaydedilmesinden dolayı.
  • Haritanın parçalarını Yedekle ve Geri Yükle. Yedekleme12 demek için haritanın bir bölümünü seçerek geri yükleyebilirsiniz ve ardından haritanın başka bir bölümünü yedekleme13 için geri yükleyebilirsiniz.
  •  Her 5 blokta bir süngerleri 3 boyutlu olarak yerleştirerek haritanın bir alanını süngerleyin. Süngerleri nesnelerin içine yerleştirmeyeceğinden ve bu nedenle tüm suyu tamamen silmeyeceğinden şu anda en iyi şekilde çalışmıyor. .restore ile biraz çalışır, çünkü süngerleri önce .sponge ile yerleştirirsiniz ve sonra onları geri yüklersiniz.
  •  Belirli bir türdeki blokları bir alandan silin. Yedekleme alanım yoksa şu anda süngerlerden kurtulmak için kullandığım şey bu.

Minecraft Bot Yapımı

Minecraft bot yapımı linki için yorum kısmına yazabilirsiniz. Yorum yaptığınız aşamada gmail bilgilerinizi doğru girmeniz bot linki için önem taşımaktadır. 
Botu kimlerin kullanabileceğini sınırlama:
Komut dosyasıyla aynı dizinde, satır başına izin verilen bir kullanıcı adıyla bir users.txt dosyası oluşturun. Users.txt dosyası yoksa, herkes botu kullanabilir. Varsa, yalnızca adı geçen kişiler botu kullanabilir.

Bazı bot ayarlarını yapılandırma:

bot.py dosyasını not defteri ile açın ve ardından en üstte ‘Kullanıcı Yapılandırma Bölümü’ yazan yerde bazı değişkenleri düzenleyebilirsiniz. Her değişkenin yanında ne yaptığına dair küçük bir tanıtım yazısı vardır. Kullanıcı yapılandırma bölümü bölümünün altındaki elemanları değiştirmeniz önerilmez. 

İlginizi Çekebilir: Minecraft çit kapısı yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft bot yapımı adımları hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

 

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir