Minecraft cam nasıl yapılır

Minecraft cam nasıl yapılır ? sorusunun cevabına bu sayfadan kolaylıkla erişebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. Sizde yorum kısmında en iyi yorumu yazarak e-pin paketi kazanma şansını yakalayabilirsiniz. 

Cam bloklar, oyun içerisinde getirilen ilk bloklardan bir tanesi olma özelliğindedir. Sizlerde oyun içerisinde işinize yarayacak bloklar üretmek istiyorsanız aşağıda verilen adımları dikkatle takip ediniz.  Bu sayfada, Minecraft’ta cam nasıl yapılır ?hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacak ve ayrıca sağlanan ayrıntılı bir el işi öğreticisi de olacak.

Minecraft cam yapmak için gerekli öğeler

Minecraft cam nasıl yapılır sorunun cevabını bu içerikte sizler için açıkladık. Oyun içerisinde bazı materyalleri birleştirerek diğer ögeleri elde edebilirsiniz. Cam blok yapmak için ihtiyacınız olan materyaller aşağıda listelenmiştir. 

  1. Fırın 
  2. Kum bloğu 
  3. Fırın yakıt kaynağı

Kum blokları oyun içerisinde neredeyse her yerden temin edilecek bir şekilde bulunmaktadır. Bu blokları genellikle su kaynakları etrafında bulunur. Kum blokları el ile kırılarak kolaylıkla toplanır, bu blokları toplamak için özel bir alet gerekmemektedir. 

Halihazırda bir fırına erişiminiz yoksa, nasıl yapılacağını ve kullanılacağını hızlı bir şekilde öğrenmek için bu kılavuza göz atın. Bir fırın, oyunun diğer birçok alanında ilerleme için de kritik öneme sahiptir. 

Minecraft’ta cam nasıl yapılır?

Minecraft cam nasıl sorusunun cevabı için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz. Cam yapmak için fırın içerisinde bulunan hücrelerden bir tanesine kum bloğu yerleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından alt hücrelere odun ve kömür gibi enerji elde edebileceğiniz yakıt seçimleri ile doldurunuz. Fırın göstergesinin ortasında var olan okların dolmasını bekleyiniz. Bu işlemler sayesinde bir cam blok elde etmiş olursunuz. Bir cam blok oluşturulduğuna göre, bardağa tıklamanız ve envanterinize sürüklemeniz yeterlidir.

Cam yapma adımları

Minecraft oyunu içerisinde cam yapmak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda detaylı olarak verilmiştir. 

Adım-1 Fırın menüsünü açmak için fırınınızı çalıştırın. 

Adım-2 Kumu üst fırın yuvasına koyun ve alt yuvaya bir tür fırın yakıtı koyun. Kömür, lav kovaları ve neredeyse her şey dahil olmak üzere birçok şey fırın yakıtı olarak kullanılabilir.

Adım-3 Artık cam başarıyla oluşturdunuz, yeni hazırlanmış cam bloğu fırın menüsünden kendi envanterinize sürükleyin.

Adım-4(Opsiyonel) Yeni oluşturduğunuz cam bloğu şu anki durumunda gayet güzel kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, işleri biraz renklendirmek isterseniz, yeşil veya kırmızı boyalar gibi bazı yaygın renk boyalarıyla cam bloklarınıza kolayca renk lekesi uygulayabilirsiniz. 

Son olarak bir cam bloğa herhangi bir renk boyası uygulamak için, bir crafting table menüsü açın ve seçtiğiniz boyayı ortaya yerleştirin ve aşağıda gösterildiği gibi cam bloklarla çevreleyin.

Minecraft’ta Cam Kullanım Alanları

Ürettiğiniz camları birçok alanda yaygın ve işlevsel olarak kullanmanız mümkündür. Cam blokları genellikle oluşturulan evlerde pencere olarak kullanılmaktadır. Camlar genellikle dış dünyada neler olup bittiğini görmek için binalarda kullanılmaktadır.  Tüm bunlara ek olarak e-pin kazanma şansını yakalamak için bu içeriğe yorum yapabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Minecraft maden fırını nasıl yapılır 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft cam nasıl yapılır hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir