Minecraft kitaplık yapımı

Minecraft kitaplık yapımı ve diğer püf noktalar hakkında detaylı bilgiler erişmek için sitemiz tam da sizlere göre. Bu gönderinin altına yorum yapan ilk 3 kişiden birisi olun ve oyun içerisinde geçerli sürpriz e-pin kazanma şansı yakalayın. Minecraft oyunu içerisinde kitaplık yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Son olarak kitaplık adı verilen kullanışlı blokların yapımına dair adımlar aşağıda liste olarak verilmiştir.

Kitaplık için gerekli malzemeler

Kitaplık oluşturmak için gerekli malzemeler aşağıda listelenmiştir. Bu malzemeler oyun içerisinde neredeyse her alanda kolaylıkla bulunabilmektedir. 

  1. 3 kitap
  2. işçiliği masası
  3. 6 ahşap plaka (herhangi bir tip)

 

Minecraft’ta Kitaplık nasıl yapılır?

Oyun içerisinde kitaplık yapmak oldukça basit bir işlemdir. İşçilik masası üzerinde yapacağınız basit işlemler sayesine sizlerde kendinize ait kitaplıkları kolayca üretebilirsiniz. Yapım aşamaları adım adım aşağıda verilmiştir. 

Minecraft kitaplık yapımı
Minecraft kitaplık yapımı

Bir tahta yapmak için, toplanan günlükleri Hayatta Kalma Kontrol Listesi hazırlama tablosundaki yuvalardan birine yerleştirmeniz yeterlidir. Kütükler kalaslara dönüştürüldükten sonra çalışma tezgahları yapmaya devam edebilirsiniz. Kitaplığınız için bu tahtalara da ihtiyacınız olacak, bu yüzden onları yanınızda getirin. Ardından, ihtiyacınız olan kitabı yapmak için bastonunuzu ve derinizi bulmalısınız. Şeker kamışı, dünyadaki hemen hemen her biyomda, herhangi bir su kaynağının yakınında bulunabilir. 1-4 blok boyundadır ve kumda veya çimende büyüyebilir. Bir seferde birden fazla kitap yapmayı planlıyorsanız, kitaplık yapmayı seviyorsanız süreci hızlandırmak için şeker kamışı çiftliği yapmanızı öneririm. Artık kitaplarınız ve panolarınız olduğuna göre, ilk kitaplığınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk önce tezgahınızı yerleştirin ve işlem tezgahını açın.
  • Ardından menünün üst ve alt sıralarını seçtiğiniz ahşap kalaslarla doldurun. 
  • Daha sonra ortada kalan üç boşluğu yaptığınız kitaplarla doldurun.
  • Artık kitaplığınızı istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz! Yine de dikkatli olun, bir kitaplığı kırdığınızda (ipek dokunuş büyüsünü kullanmadığınız sürece) 3 kitaba bölünür, yani onları bir kez daha ahşapla sarmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Minecraft tnt yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft kitaplık yapımı hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir