Minecraft maden fırını yapımı

Minecraft maden fırını yapımı hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. Sahip olduğunuz 3 eşya ile minecraft oyununda maden fırını yapabilirsiniz. Son sürümle gelen yeniliklerle birlikte oyun içerisinde bir çok değişik materyal kullanabilirsiniz.

Minecraft maden nasıl yapılır ?

Minecraft oyunu neredeyse 150 milyon kullanıcıya ulaşmış, ister çevrim içi ister çevrim dışı oynan bir tür bilgisayar oyunudur. Bireylerde muhakeme ve yaratıcılık bilgisini geliştiren bu oyun bazı okullarda eğitim amaçlı da kullanılmaktadır. Oyun içerisinde birçok farklı araç bulunmaktadır. Bu araçlardan bir tanesi de maden eşyasıdır. Madenleri veya cevherleri işleyerek zırh veya diğer eşyaları kolaylıkla yapabilirsiniz. Kızıltaş cevheri “kablo” yapımında kulanılır, kablo ile kızıltaş devreleri, pusulalar, saatler ve fazlası yapılabilir.

Maden Fırını, Minecraft 1.14 güncellemesindeki bir öğedir. Normal fırın ile karıştırılmamalıdır. Çünkü yiyecek, cevher gibi maddeleri normal hızda pişirmek ve eritmek için normal fırınlar kullanıyoruz. Ancak madencilik fırınları normal fırınlardan çok daha hızlıdır. Normal bir fırında ortalama 1 dakikada 1 kömür ve 8 cevheri eritirken, maden ocağında bu süre daha da kısadır. Yani bir madene indiğinizde en kullanışlı eşyalardan biri muhtemelen maden ocağıdır.

Minecraft Maden Fırını Ne İşe Yarar?

Maden fırını olarak bilinen araç diğer fırınlara göre çok daha hızlı çalışan bir araçtır. Diğer fırınlara kıyasla yemek pişirme, cevher eritme gibi tüm işlemlerinizde bu fırını kullanabilirsiniz. Hızı ile ön plana çıkan bu fırını inşa etmek diğer fırınlara kıyasla oldukça zordur. Oyun içerisinde taş ocağını yapmak için tek tip 9 adet kırıktaş gerekirken, maden fırını için 3 tip farklı materyal gerekmektedir. 

Yeni gelen  güncelleme ile birlikte maden fırını oldukça geliştirilebilir bir hale gelmiştir. Oyun içerisinde artık madene inerken yanınıza taş ocağı yerine maden fırınını alabilirsiniz.  Böylelikle çok daha hızlı bir şekilde pişirme  ve eritme işlemlerinizi yapıp hızla gelişebilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft maden fırını yapımı diğer fırınlara oldukça zordur. Üst kısımda da belirttiğimiz gibi normal bir fırını tek tip taş ile yapabilirken, maden fırını için 3 tip farklı taş gerekmektedir. Maden fırını yapımı için gerekli taşlar aşağıda verilmiştir. 

  • 1 Adet Taş Ocağı (Çalışma masası yardımı ile 8 adet kırık taş bulup elde edebilirsiniz.)
  • 5 Demir Külçesi (Madendeki demir cevherlerini kazıp eriterek elde edebilirsiniz.)
  • 3 Adet Düzgün Taş (Bu bloğu 1.15 ve üstü sürümlerde bulabilirsiniz. Fakat alt sürümlerinde ancak kod yardımı ile alabilirsiniz.)

3 adet eşya türüyle yapabilirsiniz. 

Üst kısımda verilen materyallerin tamamına sahip olduğunuzda craft dizilimi sayesinde kolaylıkla maden fırını yapabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü alınamıyor

Bu yazımızda sizlerle anlattık Minecraft Maden Fırını Yapımı adımları hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir