Minecraft pürüzsüz taş yapımı

Minecraft pürüzsüz taş yapımı hakkında rehber niteliğinde işinize yarayacak tüm bilgiler sitemizde yayınlanmaktadır. Sitemiz üzerinde yayınlanan içerik sayesinde oyun içerisinde işinize yarayacak tüm bilgilere erişebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular ve diğer detaylar hakkında yorum kısmından iletebilirsiniz. Bu içeriğe yorum yapan ilk 3 kişiden biri olarak sizlerde oyun içerisinde kullanabileceğiniz e-pin ödülünü kazanabilirsiniz. Minecraft oyunu içerisinde pürüzsüz taş nasıl yapılır ? işte detaylar. 

Minecraft pürüzsüz taş nasıl yapılır ?

Oyun içerisinde sıklıkla kullanılan pürüzsüz taşın yapımı son derece basittir, Bu taş genellikle düzgün taş olarak da bilinmektedir. Bu taşı yapmak için gerekli malzemeler aşağıda listelenmiştir. Bu malzemelere sahip olarak sizlerde pürüzsüz ( düzgün ) taş üretimi yapabilirsiniz. 

  1. Arnavut kaldırımı
  2. Fırın
  3. Herhangi bir yakıt türü (kömür, kömür, lav kovası)

Pürüzsüz taş yapmak için ihtiyacınız olan ilk blok bir fırındır. Fırın yapmanın ilk adımı, Minecraft dünyanızdan 8 parke taşı toplamaktır. 

Düzgün Taş Nasıl Yapılır ?

Düzgün Pürüzsüz taş, oyunun başlarında çok erişilebilir bir bloktur ve birçok oyuncu bunu Minecraft üsleri ve evleri için temel oluşturmak için kullanır. Blok, çok az doku veya renk varyasyonu ile çok basit olduğundan, kuleler, şehirler veya bunun gibi herhangi bir şey inşa etmek isteyen herkes için harika bir temel bloktur.

Pürüzsüz Taş yapmak için öncelikle parke taşını bir fırında iki kez eritmeniz gerekmektedir.

Adım Adım Kılavuz(Resimlerle):

Minecraft’ta düzgün bir taş yapmak için izlemeniz gereken adım adım resimli rehber:

Minecraft’ta Pürüzsüz bir taş yapmak için parke taşınızı bir fırında iki katına çıkarmanız gerekir.  Bu işlemleri aşağıda bulunan görsellerden yararlanarak sizlerde basitçe yapabilirsiniz. 

İşlem masasını açtıktan sonra fırının en sol üst boşluğunu parke taşınızla dolduranız gerekir.

Seçtiğiniz bloğun altındaki boş alana yakıt şeklinizi yazın. Bu kömür, kömür, bir kova lav veya tahtadan yapılmış herhangi bir şey olabilir. Bu, parke taşınızı eriterek taşa dönüştürmek için fırını besleyecektir.

Şimdi okun tamamen dolmasını bekleyiniz. Fırın menüsünün ortasındaki ok, eritme işleminde fırın boyunca ne kadar uzaklıkta olduğunu gösteren bir göstergedir. 

Bu çubuk, fırına yerleştirilen her blok için ayrı ayrı doldurulur. Bu çubuk tamamen dolduğunda sıfırlanacaktır. Ardından parke taşınız tamamen taşa dönüşecek ve ocaktan alınmaya hazır olacaktır.

Fırın(lar)ınızdan tüm yeni taşlarınızı topladıktan sonra, daha önce parke taşını koyduğunuz yuvadaki fırına geri koymalısınız. Taşı ikinci kez eritmek onu pürüzsüz bir taşa dönüştürecektir.

Taşınızın altındaki boş alana, yakıt şeklinizi gösterildiği gibi yazın:

Şimdi okun tamamen dolmasını beklemelisiniz. Bir blok tamamlandıktan sonra, imlecinizi üzerine getirebilecek ve pürüzsüz bir taş yaptığınızı görebileceksiniz!

İlginizi Çekebilir: Minecraft zırh askısı yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft pürüzsüz taş yapımı hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir