Minecraft pusula nasıl yapılır

Minecraft pusula nasıl yapılır sorusunun cevabı için sitemizde bulunan içeriklere göz atabilirsiniz. Pusula, Minecraft dünyasında gezinmek için çok kullanışlı bir araç olabilir. Demir külçe, kırmızı taş tozu ve saat içeren bir pusula yapmanız gerekecek. Pusulayı hazırladıktan sonra, zanaat masanızın sol alt köşesine yerleştirin. Minecraft’ta pusula yapmanın birçok farklı yolu vardır. Bir yol, arka arkaya iki pusula yapmak ve bunları zanaat masanızda birbirinin üzerine yerleştirmektir. Bu içeriğin altına yorum yapan ilk 3 kişiden biri olun, Sizlerde oyun içerisinde kullanabileceğiniz e-pin kazanabilirsiniz.

 Pusula bileşenleri

Oyun içerisinde materyallerin üretimini yapmak için bazı bileşenleri bir araya getirmeniz gerekmektedir. Pusula yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler aşağıda verilmiştir.

 1. fırın
 2. 7 demir cevheri
 3. 1 kırmızı taş
 4. işçiliği masası

Pusula, sürekli olarak kuzeyi gösteren bir cihazdır. Genellikle derece olarak işaretlenir, bu nedenle yön bulmak için kullanılabilir.

 

Minecraft pusula yapımı

Aşağıdaki adımları izleyerek Minecraft’ta bir pusula yapılabilirsiniz.

Bir pusula yapmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir tezgah yapmaktır. Bir tezgah hazırlamanın ilk adımı, yakın zamanda elde edilen kütükleri tahtalara dönüştürmektir.

Bir tahta yapmak için, topladığınız kütükleri gösterildiği gibi hayatta kalma kontrol listesi hazırlama tezgahındaki yuvalardan birine yerleştirmeniz yeterlidir: kütükler tahtalara dönüştürüldükten sonra, işçiliği tezgahını hazırlamaya devam edebilirsiniz. Bu kılavuz, bir çalışma tezgahının nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi sağlar.

İlk parke taşı parçalarınızı toplamak için en kolay kazma için bir tezgaha ihtiyacınız olacak. Bir fırın inşa etmek için bu parke taşına ihtiyacınız var. Bir kazma yapmanın ilk kısmı, sap için bir çubuk yapmaktır. 

Pusula yapım adımları

1) İki demir blok bulun ve yere koyun.

2) Her bloğa bir demir külçe yerleştirin.

3) İkinci bloğun üstüne bir feneri yerleştirin.

4) İlk bloğun üzerine bir parça kağıt koyun ve üzerine bir kurşun kalem veya tükenmez kalemle “KUZEY” yazın.

5) Kağıdın üzerine bir demir külçe yerleştirin ve birbirine değecek, ancak üst üste gelmeyecek veya diğer bloklara veya öğelere değmeyecek şekilde yanına başka bir  feneri koyun.

6) İkinci bloğun üzerine bir parça kağıt koyun

 

İlginizi Çekebilir: Minecraft tilki nasıl evcilleştirilir 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft pusula nasıl yapılır hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

2 thoughts on “Minecraft pusula nasıl yapılır

 • Nisan 6, 2022 tarihinde, saat 8:02 pm
  Permalink

  Minecraft pusula nasıl yapılır adlı içerik gerçekten çok iyi. Elinize sağlık sonuna kadar okudum çok faydalı

  Yanıtla
  • Nisan 9, 2022 tarihinde, saat 5:40 pm
   Permalink

   Merhaba beğendiğinize sevindik. E pin kodları mail adresinize gönderilmiştir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir