Minecraft tekne nasıl yapılır

Minecraft tekne nasıl yapılır adlı içeriğimizi okuyorsanız sizlerde bu oyunu oldukça fazla oynuyorsunuz demektir. Bu içeriğe yorum yaparak E-pin kazanan ilk 3 kişiden birisi olabilirsiniz. Oyun içerisinde kullanın tekneler sayesinde sonsuz sularda hızla seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem oyun içerisinde var olan en ucuz ve en tutarlı yöntem olarak bilinmektedir.

Oyun içerisinde işçiliği en ideal ürünlerden bir tanesi elyaf olmuştur. Tekne yapımı için işinize yarayarak en iyi araç elyaftır. 

Minecraft tekne nasıl yapılır ?,işte detaylar. 

Tekne Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Oyun içerisinde bir malzemeyi üretmek için bazı malzemelere ihtiyacımız vardır. Tekne yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler aşağıda verilmiştir. 

  1. 5 ahşap kalas (herhangi bir çeşit)
  2. işçilik masası

 

Minecraft’ta Tekne Nasıl Yapılır?

Minecraft tekne nasıl yapılır sorusunun cevabı için burada verilen adımları dikkatle takip etmeniz gerekmektedir. Kısaca tekne yapımı:

Öncelikle tekne yapmak için bir üretim alanı açmanız gerekmektedir. Açtığınız üretim alanının her iki tarafında bulunan sıraların en üstüne 2 meşe ve 3 kalas yerleştirmeniz gerekmektedir. Üretimi biten ürünlerinizin üstüne tıklayarak envanterinize taşıyabilirsiniz. 

Adım Adım Tekne Yapımı

Oyuna yeni başlayanlar için detaylı olarak anlattığımız tekne yapım anlatımına bu başlık altından ulaşabilirsiniz. 

ilk olarak, tekne yapımı için gereken ahşabı elde etmek için herhangi bir kütüğü kesmektir. üretim masasını ve teknenin kendisini hesaba katarsak, bu tarif en az 3 kütük gerektirir. Bir tahta yapmak için, toplanan kütükleri aşağıda gösterildiği gibi hayatta kalma kontrol listesinin üretim tablosundaki bir yuvaya yerleştirmeniz yeterlidir. Kütükler kalaslara dönüştürüldükten sonra çalışma tezgahları yapmaya devam edebilirsiniz. Bu kılavuz, bir çalışma tezgahının nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi sağlar. 2×2 hayatta kalma kontrol listesi bir tezgaha sığmadığı için bu gemiyi yapmak için bir tezgaha ihtiyacınız olacak. Tezgahınız yerine oturduğunda, istediğiniz tekneyi inşa etmek için kalan tahtaları kullanabilirsiniz. Bunları aşağıda gösterildiği gibi işleme tablası boyunca U şeklinde yerleştirmeniz yeterlidir.

 

Bu işlemlerin ardından sizlerde güzel bir tekne sahibi olabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:  Minecraft cam nasıl yapılır 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft tekne nasıl yapılır hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir