Minecraft tilki nasıl evcilleştirilir

Minecraft tilki nasıl evcilleştirilir sorusunu soruyorsanız sizlerde oyun hakkında çok ayrıntılı bilgiler aramaktasınız. Aşağıda yer alan bilgileri okuyarak sizlerde minecraft oyunu içerisinde işinize yarayan ip uçlarına erişebilirsiniz. Sizlerde bu gönderinin altına yorum yapan ilk 3 kişiden birisi olun ve oyun içerisinde kullanabileceğiniz e-pin kazanabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere iletebilirsiniz. 

Minecraft tilki evcilleştirme

Minecraft oyunu içerisinde tilki evcilleştirmek için yapmanız gereken çok basit işlemler bulunmaktadır. Minecraft’taki tilkiler sizin büyük müttefiklerinizdir. Evcilleştirilmiş bir tilki, sahibine zarar veren her hayduta sadakatle saldıracaktır. Evcilleşmemiş tilkiler, oyundaki esasen pasif haydutlardır, sadece onlara sebepsiz yere saldıranlara saldırırlar. Tilkiler esas olarak Karlı, Tayga ve Dev Tayga biyomlarında bulunur. Gece olarak sınıflandırılırlar ve bu nedenle geceleri daha yaygındırlar. Bir tilkiye kayıtsızca yaklaşıp hareketsiz kalmasını bekleyemeyeceğinizi de belirtmek gerekir; dikkatli bir şekilde yaklaşmak için çömelme düğmesini basılı tutmanız gerekir.

Bu içerik, Minecraft tilkisini mümkün olan en kolay şekilde nasıl evcilleştireceğinizi tam olarak anlatacak ve süreçle ilgili sık sorulan bazı soruları kapsayacaktır.

 

Minecraft Tilki Evcilleştirmek İçin Gerekli Eşyalar

Oyun içerisinde kullanacağınız tilkileri evcilleştirmek için bazı gerekli eşyalar bulunmaktadır. Bu eşyalar aşağıda listelenmiştir. Öncelikle tilki evcilleştirme işlemi için tilkileri beslemeniz gerekmektedir. Oyun içerisinde tilkileri beslemek için 2 adet tatlı böğürtlene ihtiyacınız olacaktır. Bu adımdan sonra 1 adet kurşunla işlemi bitirebilirsiniz. 

 

Bir işleme masası kullanılarak, aşağıda gösterildiği gibi 3 ip ve 1 slimeball ile işlenerek bir kurşun elde edilebilir .

Tilki evcilleştirme işlemini tamamlamak için 2 tatlı meyveye ve 1 kurşuna ihtiyacınız olacak.

Tatlı meyveleri bulmak için tatlı meyvelerini hasar ederek kendi ürünlerinizi üretmeniz mümkündür.

Tatlı meyveye ihtiyacınız varsa tatlı bir meyve çalısından hasat ederek kendi meyvenizi üretebilirsiniz. 

Minecraft Tilki nasıl evcilleştirilir?

Minecraft tilki evcilleştirmek için öncelikle onları beslemeniz ve yetiştirmeniz gerekmektedir. Oyun içerisinde var olan yetişkin tilkileri evcilleştiremeyeceğinizi bilmenizi isteriz. Küçük bir tilkiyi evcilleştirmek için onları iki tatlı meyve verebilirsiniz. 

Tilki Yetiştirmek İçin Adım Adım Kılavuz

Tilki yetiştirmek için aşağıda verdiğimiz kılavuzu takip edebilirsiniz. Oyun içerisinde var olan tilkileri en fazla dev ağaç taygasında var karlı tayga biyomlarında bulabilirsiniz. Bu bölgeler kötü şöhretli “kar tilki” bölgesi olarak bilinmektedir, tilkiler genellikle burada doğar. 

Tilkiler yapıları gereği oyunculardan kaçmaktadır, bu kaçışa neden olmamak için onlara yavaşça yaklaşmanız gerekir. İki yetişkin tilki bulduğunuzda, her birine çiftleşmeye başlayacak tatlı bir meyve verin. Tatlı meyveyi tutarak ve onunla etkileşime girerek tilkiyi besleyebilirsiniz. Tilkiler üremeyi bitirdikten sonra yavru tilki yumurtlar ve yeni doğan yavru tilki kalan adımları tamamladıktan sonra sadık ve evcil dostunuz olur. Yavru tilkiler sizden ziyade ebeveynlerine sadık olmayı tercih ederler, bu nedenle yeni bebek tilkiyi ebeveynlerinden “kaçırmanız” ve size tamamen güvenen sağlıklı bir yetişkin tilki haline gelmesine izin vermeniz gerekir.

En kolay yol ipuçlarını kullanmaktır. Liderliği elinde tutarken küçük tilki ile etkileşime geçin ve ebeveyn tilki ile uzun mesafeler yürüyün. Şimdi, bir süre yanınızda olduktan sonra tilki nihayet size güvenmeye başlıyor. Bunun ne zaman olduğunu anlayacaksın çünkü tilki sana zarar vermeye çalışan haydutlara saldırmaya başlayacak.

Minecraft tilkilere nasıl yaklaşılır ?

Oyun içerisinde var olan tilkileri evcilleştirmek aslında çok kolay bir işlemdir. Sizlerde verdiğimiz taktileri kullanarak kendinize itaat eden bir tilkiyi üretebilirsiniz. Tilkiler oyun içerisinde sizlerden kaçacak bir şekilde kodlanmış yaratıklardır. Bu nedenle üreme sürecinde söz konusu tilkilere çömelerek/gizlice yaklaşarak yaklaşmak çok önemlidir. 

Evcileştirilmiş bir tilki düşman çetelerde savaşlarınızda sizleri için elinden geleni yapacaklardır. Son nefesine kadar savaşan bir tilki sizler için her şeyi yapacaktır. Saldırılarını önemli ölçüde daha güçlü hale getirmek için tilkilere ağızlarında tutmaları için kılıçlar da verilebilir. Son olarak tilkinize kılıç vermek için, oyun içerisinde ağzında  kılıcı tutarken  etkileşime geçmeniz yeterlidir. 

 

İlginizi Çekebilir: Minecraft pürüzsüz taş yapımı 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft tilki nasıl evcilleştirilir hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir