Minecraft tnt yapımı

Minecraft tnt yapımı hakkında işinize yarayarak tüm bilgiler sizler için bu sayfada toplanmıştır. Oyun içerisinde işinize yarayacak olan tüm materyallerin yapımına dair detaylı bilgilere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Bu gönderinin altına yorum yapan ilk 3 kişiden birisi olun ve e-pin kazanma şansını yakalayın. 

Minecraft tnt nasıl yapılır ? İşte detaylar.

Minecraft tnt ne işe yarar ?

Oyun içerisinde var olan tnt blokları tıpkı gerçek hayatta var olduğu gibi kaldırılması güç olan blokların yok edilmesi için kullanılmaktadır. Tnt araçları sayesinde çeteleri öldürebilir, geniş arazileri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Aşağıdaki listeleri ve yönergeleri dikkatle takip ederek sizlerde oyun içerisinde kullanabileceğiniz tnt patlayıcıları kolaylıkla bulabilirsiniz. Tnt yapmak için gerekli öğelere aşağıdaki başlık altında verilmiştir. 

TNT yapmak için gerekli öğeler

Minecraft oyunu içerisinde tnt yapımı diğer öğelerle aynı zorluktadır. Patlayıcı yapmak için lazım olan ürünler aşağıda listelenmiştir. 

  1. Barut
  2. Kum
  3. İşçilik masası

 

Oyun içerisinde kum öğesi son derece yaygın olarak bulunmaktadır, öyle ki haritada kısa biz gezinme yaparak kolaylıkla bulabilirsiniz. Kum bulduğunuzda toplamak için özel bir alete ihtiyacınız yoktur. Bulduğunuz kum blokları el ile kırın ve kum elde edin.

Tnt yapımında en çok kullanılan madde olan barutu elde etmek diğer materyallere göre zordur. Bu bileşeni yapmak için sürüngenleri patlatmadan öldürmeniz gerekmektedir. Sürüngen avlamak için kılıç vb. aletleri kullanabilirsiniz. 

 

Minecraft’ta TNT nasıl yapılır?

Minecraft oyunu içerisinde tnt yapımı oldukça basittir.3×3 ızgara işçiliği alanını açın, ilk sıradaki ikinci kutuya bir kum bloğu yerleştirin, ardından ikinci sıranın her iki tarafına bir kum bloğu yerleştirin ve son olarak ikinci kutuya bir kum bloğu yerleştirin. Üçüncü sıra. Kum bloklarını yerleştirdikten sonra kalan kutuları barutla doldurun. TNT’yi oluşturmayı bitirdiğinizde, onu envanterinize taşıyın.

Adım Adım Yapım 

Bir üst kısımda anlatılan tnt yapımının çok daha detaylı haline aşağıdaki adımlarla ulaşabilirsiniz. 

Adım-1 3×3 Crafting tablosu menüsünü açın 

Adım-2 Kum ve barutunuzu tam olarak aşağıda gösterildiği gibi yerleştirin:

Adım-3 Yeni oluşturduğunuz TNT’yi işleme tablosu envanter yuvasından kendi envanter yuvalarınızdan birine sürükleyin.

 

 

İlginizi Çekebilir: Minecraft tuğla yapımı  

Bu yazımızda sizlerle Minecraft tnt yapımı hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir