Minecraft tuğla yapımı

Minecraft tuğla yapımı hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Tuğlalar oyun içerisinde en çok kullanılan materyallerden bir tanesidir. Sizlerde bu içeriğin altına yorum yapan ilk 3 kişiden birisi olun ve oyun içerisinde kullanabileceğiniz e-pin kazanma şansını yakalayın. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere iletebilirsiniz. 

Minecraft tuğla nasıl yapılır ? İşte detaylar.

Minecraft Tuğla Nasıl Yapılır ?

Oyun içerisinde var olan tuğlalar oyunun neredeyse her yerine kullanılmaktadır. Oyunda kullanılan tuğlaların, tuğla blokları veya çiçek saksıları yapmak için iki gerçek kullanım alanı vardır. 

Tuğla bloklar, oyun için güzellik tarafından benzersiz bir bloktur ve modern bir tarza bir bine inşa ederken yaygın olarak tercih edilir. Oyun içerisinde tuğla yapmak için bazı materyallere ihtiyacınız vardır. Bu materyallerin listesinde aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tuğla yapmak için ihtiyacınız olan bileşenler

Tuğla yapmak için ihtiyacınız olan bileşenler aşağıda listelenmiştir. 

  1. Bir fırına erişim
  2. Kil
  3. Bazı fırın yakıtı

 

Kil blokları oyun içerisinde göllerin, nehirlerin ve bataklıkların içerisinde bulunmaktadır. Bu killere sahip olmak için blokları kırmanız gerekmektedir. 

Minecraft tuğla nasıl yapılır?

Oyun içerisinde tuğla bloğu yapmak için fırın öğesi içerisinde kil toplu yerleştirmeniz gerekir. Bu işlemin altından alt hücrelere odun, kömür vb. yakıtlarla doldurun. Orta kısımda bulunan ok göstergesinin dolmasını bekleyin. Bu işlemler sonucunda sizlerde tuğla yapımını tamamlamış oldunuz. Oluşturduğunuz materyali sürükleyerek envanterinize katın. 

Adım Adım Tuğla yapımı

Oyun içerisinde tuğla elde etmek için kılavuzumuza göz atabilirsiniz. 

Adım-1 Fırın menüsüne erişmek için herhangi bir fırınla ​​etkileşim kurun.

Adım-2 Kilinizi üst yuvaya ve bir çeşit fırın yakıtını alt yuvaya yerleştirin. Fırın yakıtı olarak oyun içerisinde ısı verece materyalleri yeterli miktarda kullanabilirsiniz.

Adım-3 Orta kısımda buluna dolum ibresinin tamamen ilerlemesini ve tamamen beyaz olmasını bekleyin. Daha sonra fırın yuvasının sağ tarafında gösterildiği gibi bir tuğla oluşturulmalıdır.

 

Adım-4 Artık Başarıyla bir tuğla oluşturdunuz! Şimdi tuğlayı fırın yuvasından kendi envanterinize sürükleyin.

Minecraft’ta tuğla bloklar nasıl yapılır?

Oyun içerisinde oluşturduğunu tuğlalarınız olduğuna göre, kolayca tuğla bloklar yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem 2×2 envanter hazırlama menünüzde 4 tuğlayı aşağıdaki görseldeki gibi birleştirmek. 

 

İlginizi Çekebilir: Minecraft yatak yapımı

Bu yazımızda sizlerle Minecraft tuğla yapımı  hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir