Minecraft yapışkan piston yapımı

Minecraft yapışkan piston yapımı hakkında işinize yarayacak tüm içerikler bu sayfada verilmiştir. Bu içeriğe yorum atan ilk 3 kişiden birisi olarak oyun içerisinde kullanabileceğiniz e-pinlere sahip olabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. Minecraft piston yapımına dair tüm detayları dikkatle okuyarak anlayabilirsiniz. 

Minecraft Piston nasıl yapılır 

Piston yapımı diğer benzer araçları üretmek ile neredeyse tamamen aynıdır. İşinize yarayacak materyallere sahip olduğunuz takdirde sizlerde son derece basit bir şekilde piston yapabilirsiniz. Piston yapımı için gerekli malzemeler aşağıda listelenmiştir. 

 1. 1 Demir külçe  
 2. 4 Arnavut kaldırımı, 
 3. 3 Ahşap plakalar
 4. 1 Kızıltaş tozu 

Minecraft Yapışkan piston yapımı

Minecraft oyunu içerisinde piston tüm mekanizmaları yapmak için gerekmektedir. Piston olmadan hareketli bir mekanizma yapmanız neredeyse imkansızdır. Öncelikle piston yapımına başlamak için üretim makinası içerisinde 3 ahşap kalas ve 4 parke taşını dizmelisiniz. Dizdiğiniz bu malzemelerin merkezine 1 demir külte ve 1 kırmızı taş yerleştirmelisiniz. Bu işlemler sonucunda sizlerde bir adet hareketli yapışkan  pistonu olacaktır. Ürettiğinizi bu materyali sürükleyerek envanterinize taşıyabilirsiniz. 

Bir piston yapmak için, 2×2 envanter hazırlama menüsüne bir parça tahta yerleştirerek yapılabilen kalaslara ihtiyacınız vardır: Arnavut kaldırımı, herhangi bir tür kazma ile herhangi bir taş blok kaldırılarak kolayca elde edilebilir. Demir külçeleri, demir cevheri eritilerek elde edilebilir. Demir cevheri, bir demir cevheri bloğunun çıkarılmasıyla elde edilebilir. Nasıl fırın yapacağınızdan veya blokları nasıl eriteceğinizden emin değilseniz buraya tıklayın. Redstone tozu, herhangi bir kazma ile redstone cevheri madenciliği ile kolayca elde edilebilir.

Minecraft’ta Piston nasıl yapılır

Oyun içerisinde yapışkan piston yapımı için  aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

Adım-1 Hazırlama Tablosu GUI’sini Açın

Adım-2 Ahşap kalasları, kırmızı taş tozunu, demir külçeyi ve parke taşını aşağıda gösterildiği gibi işçiliği masası menüsüne yerleştirin:

Adım-3 Şimdi hazırlanmış pistonu kendi envanterinize sürükleyin.

Minecraft Pistonları ile Yapılabilecekler

Oyun içerisinde kullanılan yapışkan pistonlar herhangi bir oyuncu etkileşimi olmadan blokların sorunsuz olarak hareket ettirilmesine yaramaktadır. Oyunlarınız içerisinde aktif olarak kullanabileceğiniz pistonlar teknik destek vb. gereksinimlere ihtiyaç duymadan hareket etmektedir. 

Oyunda içerisinde kullanılan pistonların farklı kullanımları vardır. En sık görülen uygulamalardan bazıları basit pistonlu kapılar, kumlu kapılar, çekme köprüleri, gizli odalar, kale kapıları, piston masaları ve çok daha fazlasını içerir. 

 

 

Bu işlemlerin ardından Minecraft yapışkan piston sahibi olabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Minecraft tekne nasıl yapılır 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft yapışkan piston yapımı hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

2 thoughts on “Minecraft yapışkan piston yapımı

 • Mart 18, 2022 tarihinde, saat 9:56 pm
  Permalink

  Minecraft oyununu oynamak gerçekten çok zevkli. Piston yapımı ve diğer detaylar için çok teşekkür ederim. E-Pin hakkında bilgi alabilir miyim ?

  Yanıtla
  • Mart 18, 2022 tarihinde, saat 10:15 pm
   Permalink

   Merhaba yapışkan piston yapımı içeriğimizi beğendiğiniz için çok sevindik. E pin ile ilgili hediye çekiniz mail adresinize gönderilmiştir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir