Minecraft yatak yapımı

Minecraft cam yapımı hakkında işinize yarayacak tüm püf noktalar ve diğer detaylara sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum yaparak iletebilirsiniz. Oyun içerisinde türlü eşya ve bileşen bulunmaktadır. Sizlerde sitemizde var olan içeriklere göz atarak oyun içerisinde kendi krallığınızı yaratabilirsiniz. Bu yazının altına yorum yapan ilk 3 kişiden birisi olun ve minecraft oyunu içerisinde geçerli e-pin kazanma şansını yakalayın.

Minecraft yatak nasıl yapılır ? işte detaylar.

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır ?

Oyun içerisinde yatak yapımı oldukça önemli işlemlerden bir tanesidir. Oyun içerisinde var olan yatakları yapmak son derece vasit işlemlerden bir tanesidir. Oyunun ilk aşamalarında yapabileceğiniz bu işlemlere aşağıdaki listelerden rahatlıkla erişebilirsiniz. Minecraft oyunu içerisinde var olan yatak ürünü hava karardığında geceyi kolaylıkla geçmenize olanak sağlar. Bu işlem sayesinde yüzeyde oluşacak çetelerin önüne geçebilirsiniz. 

Yatak Yapmak için Gereken Malzemeler

Minecraft oyunu içerisinde yatak yapmak için şunlara ihtiyacınız olacak:

  1. 3 Yün
  2. işçiliği masası
  3. 3 ahşap plaka

Yatak yapmak için işlem alanına ihtiyacınız vardır, 3×3 ızgaralık bir işlem alanı işinize yarayaraktır. Açmış olduğunuz işlem alanının en altına 3 adet ahşap kalas yerleştirin. İkinci sırayı ise elinizde var olan yünlerde doldurun. Bu işlem sonucunda oluşturduğunuz yatağınızı envanterinize katabilirsiniz. Daha detaylı anlatıma bu yazının devamından erişebilirsiniz.

 

Adım Adım Minecraft Yatak Yapımı Kılavuzu

Minecraft oyununda yatak yapmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir. 

Yatak yapmak için oyuncuların en az 2 adet kütüğe ihtiyacı vardır. Ancak oyuncunun oyuna başlamak için daha fazla kesmesi önerilir. İşçilik masası yaparken kütükleri ahşap kalaslara çevirme işlemlerine başlayın. 

Oyun içerisinde oluşturacağınız yatak için en az 3 adet yün toplamanız gerekir. Yün toplamak için oyun içerisinde pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki koyunları öldürerek yün elde etmektir. Bu yöntemin aksin bir çift makas ile de koyunlardan yün elde edebilirsiniz. Makas sayesinde oyun içerisinde tek bir koyundan sürekli olarak yün elde edebilirsiniz. 

Elde ettiğiniz yünleri de envanterimize kattığımıza göre üretim masasını açın ve  orta veya alt sırasına bir sıra ahşap yerleştirin. Aşağıda gösterildiği gibi bir yatak yapmak için o ahşabın üzerine bir kat yün koyun.

 

Minecraft yatak için komut verin:

/ver @p minecraft:[color}_bed 1

Oyun içerisinde yapmış olduğunuz yataklara tıklayarak karakterinizi uyutabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:  Minecraft pusula nasıl yapılır 

Bu yazımızda sizlerle Minecraft yatak yapımı hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir