Paket Çözümlemede Sorun Var Hatası Çözümü

Paket Çözümlemede Sorun Var nasıl giderilir ? Karşılaştığım paket çözümlemede sorun var hatası neden olur gibi aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarına sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmında belirterek en kısa sürede cevap alabilirsiniz. Vereceğimiz taktiklerle artık paket çözümlemede sorun var hatası almayacaksınız. Yazı boyunca verilen işlemler tamamen bilgi amaçlı aktarılmıştır. Karşılaşacağınız sistemsel sorunlardan mesuliyet kabul etmiyoruz.

Paket Çözümlemede Sorun Var Neden Olur ?

Paket çözümleme sorun var neden olur? sorusuna vereceğimiz cevaplar kesin ve net olmayacaktır. Çözümleme hataları genellikle cihazınızın android sürümü ile indirdiğiniz apk ve uygulamanın sürümünün uyuşmadığı durumlarda oluşur. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için

Android Tablet Yükseltme Nasıl Yapılır ? adlı yazımız dikkatinizi çekebilir.

Özetle paket çözümleme hatları cihazınızın indirdiğiniz uygulama ile uyumlu olmadığı için karşınıza çıkmaktadır. Aşağıda vereceğimiz çözüm metotları ile kolaylıkla bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. 

Paket çözümleme hatası nasıl giderilir

Paket çözümleme hatası için cihazınıza kuracağınız APK Editör uygulaması sayesinde sorununuzu çözebilirsiniz. Aşağıda verilen link aracılığıyla apk editör adlı programa erişebilirsiniz. 

APK EDİTÖR 

İndirdiğiniz uygulamaya giriş yapınız ve program içerisinde kurmak istediğiniz apk dosyasını seçiniz. İndirdiğiniz dosyayı Download klasöründe bulabilirsiniz. Apk dosyasını seçtikten sonra cihaz sizleri ana menüye yönlendirecektir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken işlem dosya yöneticisi aracılığıyla Download klasörüne erişmektir. 

  • Hata veren apk dosyasının üzerine basılı tutarak düzenle seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz.
  • Karşınıza çıkan ekrandan “Minimum SDK Versiyonu” satırının karşısında bulunan ifadeyi 16 olarak değiştirin ve kaydedin. 
  • Minimum SDK versiyonu satırı altında bulunan “Hedef SDK Sürümü” karşısındaki sayısı ise 25 olarak değiştirin ve tekrar kayıt işlemini gerçekleştirin.
  • Tüm bu işlemlerden sonra apk dosyasını yükleyebilirsiniz. Bu aşama ile birlikte paket çözümleme hatasını gidermiş olacaksınız.

Android paket çözümleme hatası hakkında bilmeniz gerekenler

Paket çözümleme hatasını sadece belirli uygulamalarda giderebilirsiniz. Yani Android sürümünüzün tamamını kullanan bir programı üst kısımda verdiğimiz metotla açmanız mümkün değildir. Sadece Android sürümün engellemesi sadece kontrol ve düzgün çalışması amaçlı konulan programları bu şekilde açabilirsiniz.

Apk düzenleme programı ile açamadığınız dosyalarınız için Android Sürüm Yükseltme metotları adlı içeriğimizden faydalanarak açabilirsiniz. 

 

Bu yazımızda sizlerle  Paket Çözümlemede Sorun hakkında çözümleri  anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir