Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu

Son zamanlarda sıklıkla araştırılan konulardan biri paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu seçeneği oluyor. Android kullanan kişiler, bir uygulama indirme sırasında bu problemle karşı karşıya kalıyorlar. Bu yüzden, istedikleri uygulamayı rahat rahat indirmekle ilgili sorun yaşıyorlar. Bunun nedenleri ve nasıl çözüleceği gibi durumlar da merak ediliyor.

Öncelikli olarak bilinmesi gerekenlerden biri indirme ve yükleme işlemleri sırasında en sık kullanılan görevlerden biri olduğudur. Yani dönemin telefonlarında en büyük ihtiyaçlardan biri bu özelliktir ve sorun yaşanması halinde kullanım konforunu da azaltabilir. Karşınıza çıkması da herhangi bir Android telefon içerisinde yaşanabilir çünkü herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Hata mesajı geldiği anda, Ayrıştırma hatası bildirimi ile beraber, Paket ayrıştırılırken bir sorun oluştu uyarısı gelecektir.

Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Hatasının Nedeni Nedir?

Telefon performansını ve verimini düşüren bu sorunun nedenleri birden fazla seçeneğe ayrılabiliyor. Yani karşınıza birçok sebep çıkabilir. Bunlardan biri bilinmeyen kaynaklar olarak görülmektedir. Google Play, Amazon Store gibi güvenilir kaynaklar üzerinde uygulama indirmeniz çok daha doğru olacaktır. Ek olarak uygulamanın uyumsuz olması da indirme ve yükleme işlemlerinin engellenmesine neden olur. Çünkü bazı uygulamalar Android cihazların altyapısıyla uyumlu olmayabiliyor.

Ek olarak APK dosyalarının bozuk olması da telefonunuzun uygulamayı kabul etmemesinin temel nedenlerinden biri olabilir. Virüs veyahut, bozuk dosyalar uygulamanın indirilmesini engeller. Antivirüs engelleme özelliğinin olması, cihazı tehlikeli ve riski durumlardan korumaya programlıdır. Bu yüzden indirme işlemlerinde başarısız olunması mümkündür.

Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Düzelir?

Eğer siz paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu tarzında hatalarla karşılaşıyorsanız, bu hatayı düzeltebilirsiniz. Bunun için de telefonunuzda bazı ayarları değiştirmeniz gerekir. Yani aslında uygulama yükleme iznini etkinleştirmeniz beklenir. Bunun için de öncelikli olarak cihazınızın ayarlar kısmına gitmelisiniz.

Ayarlar üzerinden güvenlik, güvenlikten de bilinmeyen kaynaklar seçeneğini seçmeniz beklenir. Ancak bu işlemlere izin vermek, cihazınızın korunması ve güvenliği için de riskli bir işlem olacaktır. Aynı şekilde farklı yollar kullanmanız da mümkündür. Dilerseniz cihazınızdaki diğer güvenlik uygulamalarını da devre dışı bırakabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Güvenlik İlkesi Nedeniyle Ekran Görüntüsü alınamıyor

Bu yazımızda sizlerle anlattık Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu çözümü  adımları hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir