Silinen arama kaydını geri getirme

Silinen arama kaydını geri getirme işlemleri için bu içerik tam da size göre. Sizde arama kayıtlarınızı yanlışlıkla sildiyseniz ve geri getirmek istiyorsanız vereceğimiz içerikleri özenle okuyunuz.

İnsanlarla yaptığınız konuşmayı belirli nedenlerle kaydetmesi gereken zamanlar vardır. Bazı kişiler üçüncü taraf arama kaydedici uygulamalarını indirirken, diğerleri cep telefonunun yerleşik arama kaydedici özelliğini kullanır. Belki de telefon görüşmesi yapan biriyle konuşuyorsunuz ve görüşmenin ayrıntılarını ileride başvurmak üzere kaydetmek istiyorsunuz. Belki bir arkadaşınızla uzun bir sohbettesiniz ve söyledikleri her şeyi kaydetmek istiyorsunuz. Veya sizi taciz eden bir suçlunun aramasını kaydetmek isteyebilirsiniz.

Başkalarıyla konuşmanızı kaydetmek istemenizin birçok nedeni olabilir.

Ancak, yanlışlıkla sildiğiniz arama kayıtlarını geri mi getirmek istiyorsunuz ?

Çoğu insan, etkisini fark etmeden Android veya iPhone’larından arama kayıtlarını siliyor.

Sil düğmesine yanlışlıkla tıklamış olmanız veya bazen kasıtlı olarak silmeniz gibi arama kayıtlarınızı kalıcı olarak kaybetmenin yüzlerce farklı yolu vardır. Android’deki arama kayıtlarını kaybederseniz, silinen dosyaları kurtarmanıza yardımcı olabilecek bir geri dönüşüm kutusu bulunmadığından kaydı kurtarmak oldukça zor bir işlemdir.

Masaüstünde silinen dosyalar geri dönüşüm kutusu aracılığıyla kolayca geri yüklenebilir. Ancak, genellikle akıllı telefonlarımızda kayıtlı arama geçmişine sahibiz. Artık endişelenmeyin, burada Android veya iPhone cihazınızda silinen arama kayıtlarını geri getirmek için eksiksiz bir kılavuz bulacaksınız.

Silinen Arama Kayıtlarını Geri Getirebilir Misiniz?

Silinen arama kayıtlarını geri getirmek için veri kurtarma yazılımını kullanabilirsiniz, ancak bunun için cihazınızı rootlamanız gerekir. Bu nedenle, cihazınız rootlu ise, bir arama kaydı kurtarma uygulaması veya üçüncü taraf veri kurtarma yazılımı kullanarak kolayca kurtarabilirsiniz.

Ancak, Android ile ilgili ana sorun, çoğu telefonun doğru şekilde root edilememesidir. Bu, silinen dosyaları geri almak için tek seçeneğinizin bulut yedeklemeleri olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle insanlar, silinen veya kaybolan arama kayıtlarına istedikleri zaman ulaşabilmeleri için genellikle kayıtlarını buluta kaydeder.

Peki ya hafıza kartınızda kayıtlı dosyalar varsa? İyi haber şu ki, bilgileri basit tıklamalarla almaya devam edebilirsiniz.

Hafıza kartınızdan bir dosyayı sildiğinizde, aslında silinmez, ancak indeksi kaldırılır. Başka bir deyişle, dosya yalnızca erişemeyeceğiniz şekilde sıkıştırılır ve telefonunuzda fazla yer kaplamaz.

Android cihazınızda silinen tüm arama kayıtlarınızı geri getirmek için yalnızca doğru araca ihtiyacınız vardır.

Silinen arama kaydını geri getirme işlemleri

Silinen arama kaydını geri getirme işlemleri için bazı önerilimiz vardır. Bu işlemlerin bazıları ücretleri bazıları ise ücretsiz metotlardır. Sizlerde aklınıza gelen kurtarma yöntemlerini ve diğer sorularınızı bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

1. Veri Kurtarma Yazılımı

Telefonunuzdaki yedekleme, silinen dosyaları kurtarmanın en iyi yoludur. Burada asıl sorun, çoğu insanın bir yedeğinin olmamasıdır, bu da onlara tek bir seçenek – veri kurtarma yazılımı – bırakır.

Silinen kayıtlarınızı geri almak için güvenilir veri kurtarma yazılımını (Dr.Fone Data Recovery) indirebilirsiniz. Ancak yazılımı kullanmadan önce verilerin harici bellek kartında saklandığından emin olun. Dahili belleğe kaydedilmişse, dosyayı kurtarmak için cihazı rootlamanız gerekecektir.

Dr.Fone Data Recovery yazılımı, kullanıcıların yanlışlıkla silinen kayıp dosyaları, cihaz arızasını, mobil köklendirmeyi ve virüs saldırılarını kurtarmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Tüm resimlerinizi, kişi listenizi, mesajlarınızı, arama kayıtlarınızı ve harici karttan veya dahili bellekten kaldırılan diğer verileri tarar. Arama kayıtlarını otomatik arama kaydedici uygulamasına kaydetmiş olsaydınız, cihaz dosyaları hızlı bir şekilde geri yüklerdi.

Silinen arama kaydını geri getirme

 • Dr.Fone Veri Kurtarma Yazılımını resmi web sitesinden indirin.
 
 • Bilgisayarınıza yükleyin ve yazılımı başlatın.
 • Yeşil Renkli Veri Kurtarma seçeneğine dokunun.
 
 • Android cihazınızı bilgisayara bağlayın ve doğru şekilde bağlandığından emin olun.
 
 • Ardından, USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
 
 • Hangi tür verileri kurtarmak istediğinizi seçin. Arama kayıtlarını kurtarmak için Ses’i seçin ve ileri’ye dokunun.
 
 • Cihazınız köklü ise, iki seçenek sunar: Silinen dosyaları tara ve Tüm dosyaları tara.
 • Silinen arama kayıtları da dahil olmak üzere cihazınızdaki dosyaları taramaya başlayacaktır.
 
 • İşlem tamamlandığında, verileri önizleyin ve kurtar düğmesine dokunun.
 

2. Yedekten Silinen Çağrı Kayıtlarını Kurtar

Android cihazınızda arama kayıtlarının otomatik bulut yedeklemesini etkinleştirdiyseniz, yedeklemeden kolayca kurtarabilirsiniz. Yerleşik bir arama kaydedici veya üçüncü taraf bir arama kayıt uygulaması kullanıp kullanmadığınız önemli değil.

Kaydı kurtarmanın başlıca iki yolu vardır. Birincisi, Android cihazınızdaki bulut yedeklemesinden silinen dosyaları indirirsiniz. İkincisi, silinen kayıtları akıllı telefonunuza geri yüklemek için bulut hizmeti sağlayıcısı ile iletişime geçmektir.

İşte şunları yapabilirsiniz:

 • Android telefonunuzda Dosya Yöneticisi uygulamasını açın.
 • Yerel bulut yedekleme klasörünü bulun.
 • Veri listesinden silinen arama kayıtlarını seçin.
 • Ardından, telefonunuza kaydetmek için indirme düğmesine dokunun.

İlginizi çekebilir: Modemden Geçmişine Bakma – modem geçmişine nasıl bakılır

Bu yazımızda sizlerle Silinen arama kaydını geri getirme adımlarını anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir