Silinen Mailleri Geri Getirme

Silinen mailleri geri getirme işlemleri nasıl yapılır ? Gmail ve diğer mail servisleri ile alakalı aklınıza gelecek tüm soruların cevaplarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Gmail’den Silinen E-postaları Kurtarma: Gmail iletilerinizi yalnızca yanlış düğmeye basarak tamamını mı sildiniz? Veya sildiğiniz bir mail daha sonra lazım mı oldu?. Neyse ki Gmail, postalarınızı koruyan ve önemli iletileri silmenizi engelleyen birkaç yerleşik araca sahiptir. E-postaları yanlışlıkla ve bilerek sildiğimiz zamanlar olabilir. Bu tür sorunlarınızı çözmek için sitemizde vereceğimiz taktikler işinize yarayacaktır.

Gmail’de silinen mesajları kurtarmak mümkün olsa da, yerleşik kurtarma sisteminin herkes için çalışmadığını bilmelisiniz. Gmail iletilerinizi hemen silmez. Bu e-postaları bir süreliğine çöp kutusuna göndermeyi tercih ediyor. E-postalarınızı çöp klasöründe görüntüleyebilir ve posta önemli değilse kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak silinen e-postalar çöp kutusunda yalnızca 30 gün kalır. 30 günlük süre sona erdiğinde, veriler Gmail hesabınızdan sonsuza kadar silinecektir.

Gmail’den Silinen E-postalar Nasıl Kurtarılır

Bir e-postayı yanlışlıkla sildiyseniz ve çöp kutusu klasörünü henüz boşaltmadıysanız. Silinen dosyayı bulup bulamayacağınızı görmek için çöp kutusu klasörünü kontrol etmeye değer. E-postayı önceki konumuna döndürmek için hemen yanında bulunan “x” düğmesine dokunun.

Ancak, çöp klasörünüzü boşalttıysanız veya mesajı silmenizin üzerinden 30 günden fazla zaman geçtiyse, silinen e-postaları kurtarmak için e-posta kurtarma araçlarını kullanmanız gerekecektir.

  • Google Mail hesabınızdaki üç yatay çizgiye dokunun
  • “Çöp kutusu” seçeneğini bulana kadar kaydırmaya devam edin
  • Geri yüklemek istediğiniz e-postayı bulun ve açın
  • Üç noktayı seçin ve “Taşı” yı seçin
  • Kurtarılan E-postanız gelen kutunuza taşınacaktır.

E-posta Kurtarma Yazılımı

E-posta kurtarma yazılımı, silinen e-postaları kurtarmanın ve onları Google Mail hesabınızda geri yüklemenin nihai yolunuz olabilir. Çevrimiçi olarak kullanılabilen çok sayıda e-posta kurtarma yazılımı aracı vardır. İhtiyacınız olan tek şey, uygun bir posta kurtarma aracı bulmak için biraz araştırma yapmak.

Silinen mailleri geri getirme araçları

Silinen mailleri geri getirme araçları hakkında bir çok farklı detayı sizlere sunduk. E postalarınızı gmail harici farklı bir sunucu altyapısı ile kullanıyorsanız,  hosting firmanız ile iletişime geçerek yedek yüklemesi talep edebilirsiniz. Profesyonel mail yönetim sistemleri içerisine entegre edilen yedek alma kuralları ile mailleriniz her daim koruma altındadır. Ayrıca aylık ve yıllık bazda yapacağınız mail yedekleme sistemleri sayesinde veri kaybı riskinizi minimum seviyeye indirebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Twitter silinen mesajları geri getirme 

Son olarak aklınıza takılan soruları ve yaşadığınız deneyimleri bizlere yorum kısmında belirterek en kısa sürede cevap alabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlere  Silinen Mailleri Geri Getirme hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir