Silinen Tweetler Nasıl Geri Getirilir – Silinen Tweetleri Görme

Silinen tweetleri görme, Günümüz dünyası sosyal medya tarafından yönetiliyor, birçok insan çevrelerindeki dünyayla ilgili bilgilerini güncellemek için yalnızca sosyal medya akışlarına güveniyor.

Twitter, son zamanlarda en popüler mikro blog hizmeti olarak ortaya çıktı ve haberler en hızlı Twitter’da yayılıyor. Hatta ülkemizde gündem nabzı Twetter üzerinden yürütülüyor. Bu mecrada herkesin bir fikri var ve tek bir tweet durumu tersine çevirebilir. Viral olan bir tweet sizi ya kendi hikayenizin ya da başka birinin hikayesinin kahramanı ya da düşmanı yapabilir.

Silinen Tweetleri Geri Getirme Adımları

Silinen Tweetleri geri getirme adımları bazen adli işlemlerde kullanılır. Kişisel alan Twitter’da nadir görülen bir şeydir ve yaptığınız her hareket çok sayıda insan tarafından yakından takip edilir. Benzer şekilde, başkalarının eylemlerini ve tweet’lerini de yakından takip etmek isteyebilirsiniz. Twitter’da başkalarının silinen tweetlerini görmenin resmi bir yolu olmadığı için, sizden bahseden silinmiş bir tweet sizin için hayal kırıklığı olabilir. Sizden bahsetmiş olsa bile, yalnızca bahsetme için bir bildirim alırsınız ve kaynak tweet’i ilk gönderen kullanıcı tarafından silindiği anda silinir.

Ancak, silinen bir tweet’i görüntülemek için kullanabileceğiniz geçici çözümler vardır. Ancak bu tür yöntemler veri güvenliğini ve gizliliğini sağlamaz ve önerilmez. Twitter’da yeniyseniz, bu kılavuz size birinin silinen tweet’lerini ücretsiz olarak nasıl bulacağınızı söyleyecektir.

Silinen Tweetleri Görme İşlemleri

Silinen tweetleri görme işlemleri bazı sosyal mühendislik araçları ile son derece mümkündür. Twitter üzerinden silinen tweetler görünmese bile bazı araçlar aracılığıyla bu mesajları görmek son derece basittir. 

1. İnternet Arşivi – Wayback Makinesi

Birinin silinmiş tweetlerini bulmak ve kurtarmak için İnternet Arşivi – Wayback Machine web sitesine gidin. Silinen tweetlerini bulmak istediğiniz Twitter profili URL’sini girin. Ardından, bir tarih aralığı seçin ve silinen eski tweet’lerini görüntülemek için profilin arşivlenmiş sürümünü ziyaret edin.

Bunu yapmak için aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz:

İşte şunları yapabilirsiniz:

  •  Birinin silinmiş tweet’lerini bulmak için arşiv.org /web’i açın  .
  • Tweetlerini bulmak istediğiniz profil bağlantısını girin.
 

birinin silinmiş tweetlerini bulma

  • Ardından, Gözat Geçmişi düğmesine dokunun.
  • Silinen tweeti gönderdikleri tarihi seçin.
 

birinin silinmiş tweetlerini bulma

  • İşte bu, burada metin ve fotoğraflarla silinmiş tweetleri göreceksiniz.
 

birinin silinmiş tweetlerini bulma

2. Twitter Arşivleri

Silinen tweetlerinizi Twitter arşivleri yardımıyla kurtarabilirsiniz. Bunun için arşivlerinizi indirme talebinde bulunmanız gerekecektir. Bunu, ayarlar > hesap > arşivler’e giderek ve ardından indirme talebinde bulunarak yapabilirsiniz.

Silinen ve arşivlenen tweetlerinizin listesini buradan indirebilir ve cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bu liste, oluşturulma tarihine göre sıralanır. Listeyi sıralamak için tarihlere bakarak aradığınız tweete kolayca gidebilirsiniz.

Burada Silinen Tweetleri Görme hakkında eksiksiz bir kılavuz bulabilir veya aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

 

3. Twipu.com

Twipu, kullanıcıların birinin silinen tweet’lerini ücretsiz olarak görmesini ve bulmasını sağlar. Twipu web sitesindeki kişinin Twitter Kullanıcı Adını girmeniz yeterlidir. Ardından, girilen kullanıcı adının silinmiş tweetlerini göreceksiniz.

Bu, silinen tweetleri görüntülemek için önerilen yöntemlerden biridir. Ancak bu sitenin veri güvenliği ve güvenilirliği, büyük isimler tarafından desteklenmediğinden ve bu tür sitelerden elde edilen bilgiler resmi olmadığı için sorgulanabilir.

4. SnapBird

Bu, eski tweet’lerinizi tekrar ziyaret etmenize, sıralamanıza ve aramanıza ayrıca retweetleri ve yorumları kontrol etmenize yardımcı olan bir platformdur. Ancak silinen tweetleri sizin için yüklemez ve sizin ve diğer kullanıcıların silinmiş tweetlerini kontrol etmek için bazı üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Twitter silinen mesajları geri getirme

Tüm bunlara Ek Olarak:

Bunun dışında bazen Twitter ve diğer platformlarda ekran görüntüsü şeklinde silinen tweetleri de bulabilirsiniz. Bazen viral bir tweet, kaynak kullanıcı onu sildikten sonra bile açık kalabilir.

Bir tweet birkaç kez retweetlendiğinde ve bazı kullanıcılar daha sonra retweet yapmak yerine ekran görüntüsünü aldığında veya sayfalarında paylaştığında olur. Bu gibi durumlarda tweet kaynaktan silinse bile tüm retweetler otomatik olarak veri tabanında yedeklenir. Bu tweetler diğer kullanıcılar tarafından kolayca görüntülenebilir.

Bu yazımızda sizlere hakkında Twitter silinen tweetleri görme hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir