Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme adımları hakkında işinize yarayarak tüm çözümlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Günümüz de pek aktif kullanılmasa da bir zamanların sosyal devi olan Snapchat uygulaması içerisinde bir dizi fotoğraf ve görseller depolamak mümkündür. İçerdiği değişik ve eğlenceli filtreler sayesinde hala günümüzde kullanılabilirliğini sürdürmektedir. Snapchat uygulamasının tek kötü yanı çekmiş olduğunuz görsellerin galerinize kayıt olmamasıdır. Fotoğraflar Snapchat ile ilgili özel bir sunucuda saklanarak ne zamana kadar depolanacağına kendisi karar vermektedir. 

Snapchat uygulaması içerisinde biriktirdiğiniz fotoğraflar silindiyse yapmanız gereken bazı basit işlemler bulunmaktadır. Telefonunuzdan sildiğiniz video ve fotoğraflar bir süre daha uygulama sunucularında depolanacaktır.

Fotoğrafları kendi telefonunuza kaydetmek için bazı küçük metotlara içeriğimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Peki Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme işlemleri nelerdir ? İşte detaylar. 

Silinen Snapchat Fotoğrafları Geri Getirilir

Silinen snapchat fotoğrafları geri getirme işlemleri için öncelikle resmi sitesine göz atmanız gerekmektedir. Fotoğraflarınızı kurtarmak için My data özelliğini kullanarak Snapchat uygulamasından verilerini istemeniz gerekmektedir. Bu işlem için Veri Sayfam > silinmiş Fotoğrafları Seç’e gidin ve Kurtar düğmesine tıklayın.

 • Snapchat Verilerim  sayfasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Silinen fotoğraflar seçeneğini seçin ve kurtarma isteği gönder butonuna tıklayın.
 • Veri talebiniz alındı ibaresini gördükten yaklaşık 1 gün sonra fotoğraflarınız indirmek için hazır olacaktır. 
 • Verilinizi indirmek için sınırlı sayıda izne sahip olduğunuzu unutmayınız.
 • Verileriniz hazır olduğunda e-posta adresine bildirim maili alacaksınız.
 • Gelen mail üzerinde aktif olan linke tıklayarak indirme sayfasına erişin.
 • Şimdi, indirdiğiniz veri dosyanızdan silinen Snapchat fotoğraflarını geri getirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Silinen Snapchat Anıları Nasıl Geri Getirilir

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme işlemleri için Google play ve App store üzerinden bir adet uygulama indirmeniz gerekmektedir. Uygulama sağlayıcınız üzerinde Zip veya Rar yazarak paket açma programı yüklemeniz gerekmektedir. Gerekli paket programı yükledikten sonra aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

 • Snapchat uygulaması üzerinden indirdiğiniz mydata.zip dosyasını açın. 
 • İçerisinde bulunan index.html dosyasına dokunun.
 • Karşınıza çıkacak sayfa üzerinden Fotoğraflar seçeneğine dokunun.
 • Bu aşamada tüm zamanların silinmiş snapchat fotoğraflarını bulacaksınız.
 • Fotoğrafları seçin ve kurtar butonu üzerine dokunun.

 

 

Fotoğraflar Telefona Nasıl Kayıt Edilir ?

Snapchat uygulamsı içerisinde çektiğiniz fotoğrafları telefonunuza kaydetmeniz için yapmanız gereken bazı ip uçları vardı. 

Anılar: Anılar bölümünde kaydedeceğiniz video ve fotoğrafları istediğiniz her zaman görüntüleme olanağına sahipsiniz. Bu içerikler hesabınızdan hiçbir şekilde silinmeyecektir. 

Canlı Hikayeler: Uygulama içerisinden tercih edeceğiniz canlı hikayeler özelliği sayesinde gönderileriniz 24 saat içinde silinmeyecek ve ilerde tekrar görüntülenebilir bir halde olacaktır. 

Ekran Görüntüsü alma: Bir fotoğrafı Snapchat’e kaydetmenin en kolay yolu, resmin ekran görüntüsünü almaktır. Fotoğraflarının ekran görüntüsünü yakaladığınız anda kişinin bir bildirim alacağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Snapchat Bildirim Gitmeden SS Alma

 

Son olarak aklınıza takılan soruları ve yaşadığınız deneyimleri bizlere yorum kısmında belirtebilirsiniz. Tarafımıza göndereceğiniz yorumlar en kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.

Bu yazımızda sizlere Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme adımları hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir