Telefon Kapalıyken Arayanları Görme

Telefon Kapalıyken Arayanları Görme işlemleri için sitemizde yayınlanan içeriklerden yararlanabilirsiniz. Hepimizin cep telefonlarımızdan uzakta biraz zaman geçirmeye ihtiyacı vardır. Baş ağrılarından kurtulmanın en iyi yolu cep telefonunuzu kapatıp sevdiklerinizle vakit geçirmektir. Ancak, cep telefonunuz kapalıyken acil bir arama veya işten arama gelirse ne olur? Cep telefonunuz kapalıyken birinin sizi aradığını nasıl bileceksiniz? Sizlerde telefon kapalıyken gelen aramalar gözükmüyor diyorsanız doğru adrestesiniz. 

Cep telefonunuz kapalıyken birinin sizi aradığını bilmenin doğrudan bir yolu yoktur. Bunun nedeni, cevapsız aramaların, telefonunuza gönderilmiş, ancak katılamadığınız veya cevaplayamadığınız aramalar anlamına gelmesidir. Bu aramalar cevapsız arama olarak kaydedilir ve cep telefonunuzu kullandığınız anda bu aramalar için bir bildirim alırsınız.

Ancak bu ayar, cep telefonunu kapatanlar için çalışmaz. Çünkü sizi arayan kişiye “aradığınız numara kapalı” mesajı gelecektir. Bu nedenle, ilk etapta aramayı almazsınız, bu da bir bildirim almanın hiçbir yolu olmadığı anlamına gelir. Ancak vereceğimiz bazı püf noktalar ile telefonunuz kapalı olsa dahi gelen aramaları görebileceksiniz.

Telefon Kapalıyken Arayanları Görme İşlemleri

İnsanların çoğu cep telefonları kapalıyken arayanların listesine ulaşamadığı için önemli işlerini kaçırmaktadır. Telefon Kapalıyken Arayanları Görme işlemleri sonucunda telefonunuz kapalı olsa daha tarafına gelen cevapsız aramalara ulaşabileceksiniz. 

İyi haber şu ki, bildirimleri etkinleştirirseniz, cep telefonunuz kapalıyken sizi kimin aradığını bilmek mümkün. İşte detaylar.

1. Cevapsız Çağrı Bildirimini Etkinleştirin

Cevapsız arama bildirimlerini etkinleştirirseniz, telefonunuz kapalıyken bile gelen arama bildirimlerini alırsınız. Arama bildiriminizi şu şekilde değiştirebilirsiniz:

  • “Ayarlar” sekmesini açın.
  • “Bildirimler” i seçin.
  • “Telefon uygulamasını” bulmak için biraz kaydırın.
  • “Cevapsız aramalar”ı seçin.
  • Bildirimleri açın.

Ayrıca, her şebeke sağlayıcısı, cep telefonunuz kapalıyken numaranızı kimin aradığını gösteren ayarları etkinleştirmek için kullanabileceğiniz benzersiz bir kod sunar. ,Servis sağlayıcınızdan bu numarayı sorgulayabilirsiniz.

2. Gerçek arayan

Cep telefonunuzda Truecaller uygulaması varsa, biri sizi aradığında, yani mobil verileriniz açıksa, bir bildirim alırsınız. Ancak, bunun çalışması için cep telefonunuzun açık olması gerekir. Numaranızı yanlışlıkla çevirseler ve aramayı çalmadan önce kesseler bile, Truecaller bildirimini almaya devam edeceksiniz. Ancak, cep telefonunuz kapalıysa bu çalışmaz. Bu nedenle, cep telefonunuz kapalıyken cevapsız aramaların bir listesini almanın tek yolu hizmeti etkinleştirmektir. Telefon kapalıyken arayanları görme işlemlerini gerçekleştirmek  Cep telefonunuzda bulunan bildirim hizmetini etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir: Telefonda konuşurken ses değiştirme nasıl yapılır ?

Bu yazımızda sizlerle Telefon kapalıyken arayanları görme çözümlerini anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir