Telegram Bu Kanal görüntülenemiyor Hatası Çözümü

Telegram Bu Kanal görüntülenemiyor Hatası Çözümü için sitemizde yer alan içerikleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde pek çok yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması bulunmaktadır. En çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi de şüphesiz Telegram’dır. Yakın arkadaş çevreniz ile bağlantı kurabileceğiniz gibi kanal veya grup kurarak çok daha büyük kitleler ile bir araya gelmeniz mümkündür.

Kullanımı içerisinde barındırılan basit ara yüzü ve güvenilirliği ile en çok tercih edilen uygulama olan Telegram. İnsanların çok daha kalabalık bir ortamda bulunabilmesi amacıyla “Kanallar” adlı içeriğe sahiptir. Ülkemizde popüler siyasilerin ve markaların Telegram kanallarını web sitemizde ufak bir arama yaparak bulabilirsiniz. Peki Telegram’da olaylar her zaman normal mi gidiyor ? Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası ile karşı karşıya geldiğinizde yapmanız gerekenleri web sitemizde sizler için bir araya getirdik. 

Bu kanal görüntülenemiyor hatası çözümü için bu sayfada bulunan içerik tam da size göre, işte detaylar.

Telegram Bu Kanal Görüntülemiyor Hatası

Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası hakkında pek çok gerçek olmayan bilgi vardır. Uygulama içerisinde aktif olan her kesime hitap eden sayısız Telegram kanalı bulunmaktadır. Bu kadar fazla topluluğun bir arada olduğu uygulama içerisinde hata ve bug olmazsa olmazdır. Genellikle kullanıcılar Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor hatası ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu hata ile sürekli olarak karşılaşıyorsanız endişelenmenize gerek yok. Bu hata ile başa çıkabileceğiniz eşsiz bilgileri sizler için bir araya getirdik. 

Öncelikle  neden Telegram kanalı görüntülenmiyor hatası aldığınızı anlayalım.

Telegram’da Neden Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatasını Neden Alıyorsunuz?

Telegram uygulamasının temel ilkesi kullanıcı güvenliğidir, öyle ki platform içerisinde siz istemediğiniz sürece cep telefon numaranız kimseye görünmez. 

İlginizi Çekebilir: Telegram Numarasız Kayıt İşlemleri 

Şirket bünyesinde oto kontrol yapan sayısız bot ve içerik denetleyicisi bulunmaktadır. Herkese açık olarak yayın yapan Telegram kanalları sürekli olarak denetlenmektedir. Kanal içerisinde bulunan yasaklı içerik varsa botlar bu kanalları engelleyebilir veya kısıtlayabilir. 

 

Benzer şekilde, yetişkinlere yönelik içerik veya nefreti, şiddeti ve cinsel içeriği teşvik eden diğer hassas şeyler yasaklanmıştır. Böyle bir kanalla karşılaşırsanız, “bu kanal görüntülenemiyor” veya “şu anda kullanılamıyor” hatasını göreceksiniz.

Kodmatik.net sayfasında bulunan içerikler sayesinde bu hata basit adımlarla düzeltilebilir. İşte “Bu Kanal görüntülenemiyor ” mesajını düzeltmek için yapmanız gerekenler.

Telegram’da “Bu Kanal görüntülenemiyor” Nasıl Düzeltilir

Bu kanal görüntülenemiyor hatasını çözmek için aşağıda vereceğimiz adımları takip ediniz. 

  • Öncelikle yöneticiliğini yaptığınız Telegram hesabınızı açın,
  • Telegram botları içerisinden “Nicegram Bot” u arayın ve ekinleştirin.
  • Karşınıza çıkacak onay mesajını onaylayın.
  • Son olarak Telegram hesabınızı yeniden başlatın.
  • Bu kanal görüntülemiyor hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Kanal Görüntüleme Hatası 2. Çözüm

Bir üst kısımda verdiğimiz çözüm işe yaramadıysa kanal içeriği bağlı bulunduğunuz ülke tarafından yasaklanmış olabilir. Bu kısımda yapmanız gereken bir başka işlem ise VPN uygulaması kullanarak kanallara erişim sağlamanızdır. Örneğin Türkiye için yasaklanan bir içerik ABD yasalarına göre serbest olabilir. Bu durumda ABD lokasyonunu tercih ederek kanala erişim sağlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından bildirebilirsiniz. Tarafımıza göndereceğini yorumlar en kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.

 

Bu yazımızda sizlerle Telegram bu kanal görüntülenemiyor hatası çözümlerini anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir