Telegram Numarasız Kayıt İşlemleri

Telegram Numarasız Kayıt İşlemleri ? Numaramı vermeden telegram platformuna nasıl üye olabilirim gibi aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarına sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Son yılalrda Telegram, WhatsApp’tan sonra en popüler çevrimiçi iletişim platformu haline geldi. İnsanlar çevrimiçi gizlilik endişelerinin daha fazla farkına vardıkça, şifreli veri paylaşımı sunduğu ve daha güvenli olduğu için giderek daha fazla Telegram’a geçiyorlar. Böylece Telegram, çevrimiçi gizliliğinizi diğer mesajlaşma uygulamalarından daha iyi korumanıza yardımcı olabilir. Bu basitlik ve güvenlik nedeniyle Telegram, 2013’te ilk piyasaya sürülmesinden bu yana pek çok kullanıcının ve şirketin dikkatini çekti.

Bu uygulama aynı zamanda Whatsapp gibi diğer mesajlaşma uygulamalarında bulamayacağınız birçok ilginç özelliğe sahiptir. Telegram, konuşmalarınız aracılığıyla değiş tokuş edilen çeşitli bağlantı türlerinden oluşan uzun bir kataloğu saklayabilir. Bu son derece kullanışlı bir araç olabilir. Ek olarak, memleri ve sevimli çıkartmaları paylaşmayı seven biriyseniz, Telegram’ın bu tür fotoğraflardan oluşan eksiksiz koleksiyonuna benzersiz çıkartma koleksiyonundan erişebilirsiniz.

 

Telegram’da neden Telefon Numarası kullanmanız gerekiyor?

Bir çevrimiçi mesajlaşma hizmeti için belki de en hayati düşman, rastgele botlardır. Botlar, farklı web sitelerini çalabilen, geciktirebilen ve hatta karıştırabilen belirli zararlı yazılım türleri tarafından oluşturulur. Bu botlar, kullanıcıların cihazlarında veri madenciliği yapmak ve hatta sunucuları geciktirmek veya yavaşlatmak için büyük veri paketi istekleri göndermek için özel olarak tasarlanmış ve programlanmıştır.

Tabii ki bu çok fazla tahriş yaratacak ve başa çıkmak oldukça sorunlu olabilir. Facebook veya Twitter kullanıcısıysanız, arkadaşlarınızla sohbet ederken çevrimiçi olarak birkaç sahte hesap bulmuş olabilirsiniz. Ancak Telegram ile bu olmayacak.

Telegram, doğrulama amacıyla yalnızca telefon numaranızı kullanır. Doğrulama yapıldıktan sonra kayıt işlemi tamamlanır ve Telegram sizin bot değil yaşayan bir insan olduğunuzu bilecek. Diğer sosyal medya platformlarında ise durum böyle değil ve botlar herhangi bir doğrulama işlemi gerektirmeyen e-posta adresleri, sahte hesaplar ve benzeri şeyler oluşturabilir.  

Numaranızı kontrol ederek Telegram, bot olmadığınızı doğrulayabilecektir. Telefon numaraları yarı sınırlı olduğundan ve oluşturulması bir e-postadan daha zor olduğundan, dijital teröristleri uygulamayı ihlal etmekten caydıracaktır. Son olarak Telegram Numarasız Kayıt İşlemleri hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiştir.

Telegram Numarasız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Telegram Numarasız Kayıt nasıl olunur adlı içeriğimizde vereceğimiz taktikler denenerek oluşturulmuştur. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

1. Arkadaşınızın Telefon Numarasını Kullanın

Telefon numaranızı kullanmak istemiyorsanız, Telegram hesabı oluşturmanın en kolay yolu arkadaşınızın telefon numarasını ödünç almak olacaktır. Çünkü Telegram, doğrulama işlemi için telefon numarasını yalnızca bir kez kullanır, bu nedenle bu işlem için arkadaşınızın numarasını ödünç alabilirsiniz. Doğrulamadan sonra, numara artık gerekli olmayacaktır. Böylece arkadaşınızın numarasını kullanabilir ve bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ancak yerel şifrenizi değiştirmek istediğinizde bir SMS doğrulamasına ihtiyacınız olacağını unutmayın. Telegram herhangi bir e-posta mesajlaşma sistemi kullanmadığından, yerel parola, uygulamanın kullanıcılarına güvenlik sağlama yöntemidir.

Arkadaşınızın telefon numarasıyla giriş yaptığınızda, ona bir SMS doğrulama kodu gönderilecektir. Size göndermesini isteyin ve ardından yazın. Kod genellikle beş haneden oluşur. Kodu girdikten sonra aktif bir Telegram hesabınız olacaktır. Arkadaş ekleyebilir ve kullanıcı adınızla sizi bulmalarını sağlayabilirsiniz.

2. Üçüncü Taraf Uygulamasını Kullanın

Telegram telefon numaralarını kullandığından, ücretsiz çevrimiçi numaralar oluşturmanıza izin veren üçüncü taraf uygulamaları indirmeyi deneyebilirsiniz. Size bu tür hizmetleri sunacak birkaç web sitesi ve uygulama var. Bunları internette kolayca bulabilirsiniz. Bu web siteleri, Telegram hesabınız için ücretsiz bir sanal telefon numarası oluşturmanıza yardımcı olur. Telegram’dan SMS doğrulama kodunu almak için kullanabilirsiniz. Ardından, oturum açmak ve Telegram hesabınızı etkinleştirmek için bu kodu kullanın.

3. Google Voice Telefon Numarasını Kullanın

Dijital dünya genişlemeye devam ederken, SIM kart teknolojisinin de dijitalleşmesi oldukça doğal hale geldi. Google Voice, diğer normal telefon numaralarında olduğu gibi sohbet etmek ve arama yapmak için kullanabileceğiniz kişisel telefon numaralarını ayarlamanıza yardımcı olan, Google tarafından sunulan özel bir hizmettir. Ancak bunu yapmak için Google hesabınızı kullanmanız gerekir. Bu nedenle, hızlı bir şekilde bir hesap oluşturmayı unutmayın.

Bir hesap oluşturmak ve Telegram’da oturum açmak için Google Voice’u kullanabilirsiniz. Bir Google Voice hesabı oluşturmak kolaydır, sadece Google Voice web sitesine gidin ve sağ üst köşedeki Google hesabınızla Oturum Açın. Şartlar ve Politikaları gözden geçirmeniz ve kontrol etmeniz gerekecektir. Devam’ı tıklatacak ve ardından numaranızı oluşturmak için alan kodunuzu arayacaksınız. İstediğiniz numarayı seçin ve sanal telefon numaranızı etkinleştirmek için talimatları izleyin. Bundan sonra Telegram’a gidin ve Google Voice numaranızla kaydolun. Son olarak, Telegram hesabınızı etkinleştirmek için alabileceğiniz Google Voice hesabınızdaki SMS doğrulama kodunu alacaksınız.

Çözüm

Bunlar, telefon numaranızı gerçekten kullanmadan bir Telegram hesabı oluşturmanın en kolay yollarıdır. Bu makale, Telegram’ı kullanırken bilmeniz gereken önemli bilgileri özetlemiştir. Başka sorularınız varsa, lütfen yorum bırakmaktan çekinmeyin. Umarız bu bilgiler size yardımcı olmuştur.

 

 

İlginizi çekebilir: İnstagram Bu Hikayeye Artık Ulaşılamıyor

Bu yazımızda sizlerle Telegram Numarasız Kayıt İşlemleri konusunu ele aldık. Diğer yazılarımıza göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Diğer yazılara erişmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir