Telegramda Silinen Mesajları Geri Getirme

Telegramda  Silinen Mesajları Geri Getirme işlemleri nasıl yapılır ? aklınıza takılan tüm bilgiler sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Son yıllarda artan popülerliği ile bilinen Telegram, çevrimiçi mesaj alma ve yollamayı sağlayan popüler yazılım uygulamalarından biridir. Telegram uygulaması, ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılırken kullanıcılar uygulamanın özelliklerimden de yararlanmaya çalışır. Telegram kanalında karşı tarafa yolladığınız mesajları silseniz bile geri getirme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Silinmiş olan telegram sohbetlerinizi kurtararak yeniden mesaj kısmına taşınmasını sağlamak çok basit!  Kurtarmak istediğiniz mesajlar içinde uygulamanız gerekecek birkaç adımlar olacağını söyleyebiliriz. Böylelikle Telegram uygulamasındaki silinen mesajlarınızı tekrardan geri getirmiş olursunuz. Telegramda silinen mesajları geri getirme için işte izleyeceğiniz adımlar..

Telegramda  Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim?

Telegramdaki mesajlarınızı her zaman manuel olarak kopyalayıp kaydetmek bir süre sonra can sıkıcı bir hal alabilir. Öyle ki bazen farkında olmadan da uygulamadaki mesajlarınızı sildiğiniz anlar bile olabilir. Telegram yazılımında mesajları otomatik yedekleme özelliği bulunduğundan dolayı sohbetleriniz her ne kadar silinmiş olsa bile yeniden geri getirilebilir. Silinen mesajları telegramda kurtarmayı nasıl başarabiliriz sırasıyla gidelim;

 • İlk olarak Telegram Desktop sürümünü bilgisayara indirmemiz gerekli
 • Telegram masaüstünü açtıktan sonra hesap giriş işlemlerini hızlıca gerçekleştirin
 • Gösterge tablosuna doğru bir yönlendirme çıkacak
 • Üst bölümde yer alan üç satıra tıklayın
 • Karşınızda bir menü açılacak olurken, burada ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekecek
 • Seçenekler listesine gelerek gelişmişe tıklamalısınız
 • Aşağı kaydırarak veri depolama bölümünde bulunan telegram verilerini dışa aktar seçeneğini tıklamalısınız
 • Dışarıya aktarmak istediğiniz sohbetlerin hangisi olduğunu seçin (bot sohbeti, kişisel sohbeti, özel gruplar)
 • Seçimlerinizi yaptıktan sonra dış aktar diyoruz. Veri dışa aktarıldıktan sonra ise işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış oluyor.

Telegram Uygulamasında Silinen Mesajları Başka Hangi Yollarla Kurtarabiliriz?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Telegram silinen mesajları kurtarma adımları işinize fazlasıyla yarayacaktır. Fakat Telegram kullanıcıları silinen mesajları kurtarmak için farklı alternatif yolların olup olmadığını da öğrenmek ister. Tüm bu sormuş olduğunuz sorunun da basit yolu olduğunu söyleyebiliriz. Telegram uygulamasında silinen mesajlar için izleyeceğiniz farklı kurtarma yöntemleri şu şekildedir:

 • Telegram sohbet sildiyseniz geri al’a tıklayarak tekrardan silinen mesajın gelmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu işlemin 5 saniye için geçerli olacağını unutmayın
 • Telegramda silinen mesajlar için harici kurtarma yazılımlarından destek alabilirsiniz
 • Bir başka mesajları kurtarma yollarından biri ise mesajları dosyalama yöneticisi ile geri getirmek olacaktır

 

İlginizi Çekebilir: Telegram bot komutları 

Bu yazımızda sizlerle Telegramda Silinen Mesajları Geri Getirme sorusunun çözümlerini anlattık. Son olarak aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir