Twitter beğenileri gizleme

Twitter beğenileri gizleme işlemleri için sitemizde verilen içerikleri takip edebilirsiniz. Paylaştığınız bir gönderi veya fotoğrafı beğenenlerin görülmesini istemiyorsanız vereceğimiz taktikler tam da size göre. 

Hemen hemen tüm sosyal medya platformlarında, bir kişi tarafından gönderilen bir gönderiyi, videoyu, yorumu veya ileti dizisini beğenerek eğlenceli, ilginç veya anlayışlı bulduğunuzu gösterebileceğiniz “Beğeniler” özelliği bulunur. Ayrıca, ilgi alanlarınızla alakalı bulduğunuz gönderileri beğenmek, platforma neyi sevdiğiniz hakkında bir fikir verir ve o zaman size bunu gösterirler. Sonuç olarak, “Beğenmeler” özelliği kulağa oldukça faydalı gibi geliyor, sence de öyle değil mi?

Twitter’da beğendiğiniz tüm tweetler profilinizde ayrı bir sütunda görüntülenir. Ancak, beğendiğiniz tweetleri herkesin görmesini istemiyorsanız ne olacak?

Bu içeriğimizde sizlere Twitter’daki “Beğeniler” seçeneğinden bahsedeceğiz: nasıl çalışır, nasıl uygulayabilirsiniz, nasıl kaldırabilirsiniz ve daha fazlası. Twitter’daki “beğenileri gizleme” seçeneği hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek için sonuna kadar bizi izlemeye devam edin.

Twitter’da Beğenileri Gizlemek Mümkün mü?

Twitter beğenileri gizleme sorusu son günlerde oldukça fazla aratılmaktadır. Twitter’da beğendiğiniz tweetleri gizleyip gizleyemeyeceğinize dair bir şüpheniz varsa, bırakın sizin için temizleyelim. Kısa cevap hayır. Twitter, beğenilerinizi tamamen gizlemek için kullanabileceğiniz herhangi bir ayara sahip değildir. “Beğenilen tweetler” sütununun bir nedeni var ve devre dışı bırakılması gerekmiyor.

Bununla birlikte, internetteki yabancıların aktivitenizi görmemesini sağlamak için alabileceğiniz birkaç önlem var.

Instagram, Facebook ve diğer birçok sosyal medya platformu gibi Twitter da kullanıcılarının gizliliğine her şeyden önce değer verir. Yani, beğendiğiniz tweet’leri halktan gizlemek istediğiniz şeyse, o zaman anladınız.

Twitter’da Beğeniler Nasıl Gizlenir

Sizin için ilk çözüm, hesabınızı gizli hale getirmektir. Bu sayede tanımadığınız kişilerin beğendiğiniz gönderileri görmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Bunun nedeni, hesabınız gizli olduğunda, yalnızca onayladığınız kişilerin profilinizi görebilmesidir.

Artık tweetleriniz korunduğuna göre, Google’ın da bunlara erişimi yok. Hiç kimse herhangi bir arama motorunu kullanarak profilinize veya tweet’lerinize bakamaz. Tweetlerinizi ve profilinizi yalnızca (manuel olarak onayladığınız) takipçileriniz görebilir.

Üstelik onaylı takipçileriniz bile tweet’lerinizi retweetleyemeyecek veya yorum yapamayacak..

Aradığınız şeyin tam olarak bu olduğunu düşünüyorsanız, sizin için mutluyuz. Twitter hesabınızı gizli hale getirme sürecinde size rehberlik etmemize izin verin.

Twitterda beğenileri gizleme işlemleri

  • Akıllı telefonunuzda Twitter uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Göreceğiniz ilk ekran ana ekranınızdır. Ekranın sol üst köşesinde profil resminizi göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve bir konaklama menüsü görünecektir.
  • Bu menünün altındaki Ayarlar ve gizliliği bulun ve üzerine dokunun.
  • Ayarlar’da Gizlilik ve güvenlik adlı dördüncü seçeneğe dokunun .
  • Görünen listede, Twitter Etkinliğiniz bölümünde Kitle ve etiketleme adlı ilk seçeneğe tıklayın .
  • Orada, yanında bir geçiş düğmesi ile Tweetlerinizi koruyun seçeneğini göreceksiniz . Varsayılan olarak, kapalıdır. Açın ve buradaki işiniz bitti.

Ancak, hesabınızı gizli hale getirmenin erişiminizi keseceğini düşünüyorsanız ve bunu karşılayamıyorsanız, bunu da anlıyoruz. Hesabınızı gizli hale getirmek zorunda kalmayacağınız, probleminize yönelik diğer çözümler için okumaya devam edin.

Hesabınızı Özelleştirmeden Twitter’da Beğenilerinizi Nasıl Gizlersiniz?

Twitter beğeni gizleme işlemleri için hesabınızı gizliye almak istemiyorsanız vereceğimiz adımları izleyebilirsiniz. Hesabınızı gizli yaparsanız, erişiminizi artıramayabilirsiniz. Ve eğer ağınızı büyütmek amacıyla Twitter’daysanız ve tweetlerinizden birinin patlamasını umuyorsanız, hesabınızı gizli hale getirmek işe yaramaz bir harekettir. Ama o zaman, mahremiyetinizi nasıl korumanız gerekiyor?

Merak etme; seni kurumaya bırakmayacağız. Genel kamuoyunun beğendiğiniz tweetleri görmemesi için hesabınızda yapabileceğiniz bazı değişiklikler var.

Tüm beğenilerinizi kaldırın

Beğenilerinizi Twitter’daki hiçbir kullanıcının göremeyeceği şekilde gizlemeniz gerekiyorsa, bununla ilgili tek bir şey yapabilirsiniz: tüm beğenilerinizi kaldırın. Bunun sizin için tek alternatif ve mantıklı olan tek seçenek olduğunu söylediğimiz için üzgünüz.

Bu çözümle ilgili birkaç sorun var: Tweetlerini beğendiğiniz tüm insanlar, tweetlerini beğenmediğinizi bilecek. Ancak endişelenmeyin, buna değer olduğunu düşünüyorsanız, bu konuda da yapabileceğiniz bir şey var.

Onlara tweetlerini beğendiğinizi göstermek istiyorsanız, ona esprili bir yanıtla veya basit, komik bir tek satırlık yanıt verin.

 

 

İlginizi Çekebilir:  Twitter gizli hesaba bakma işlemleri 

Bu yazımızda sizlere Twitter beğenileri gizleme işlemleri hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir