Twitter Silinen Mesajları Geri Getirme

Twitter Silinen Mesajları Geri Getirme: Twitter mesajlarınızın yanlışlıkla silinmesi gerçek bir kaosa neden olabilir. En iyilerimizin başına gelebilir ve her an geri getirmeye ihtiyacımız olabilir. Hepimiz, mesajlarımızı yanlışlıkla sildiğimize, daha sonra geri getirmek istediğimizde iş işten geçmiş olur. Peki Twitter silinen mesajları geri nasıl getirilir ? Mesajları geri getirmek için hangi metotlar kullanılır? Sorularınızın cevaplarına sitemizden erişebilirsiniz. 

Twitter, silinen mesajlarınızı ve sohbetlerinizi arşiv biçiminde görüntülemek ve kurtarmak için bir arşiv özelliği ile birlikte gelir; burada silinen mesajlarınızın indirilmesini talep etmeniz gerekir. Twitter hesabımızda silinmesini istemediğimiz bir mesajı veya silip pişman olduğumuz bazı önemli verileriniz olabilir. Peki mesajlarınızı yanlışlıkla silerseniz yapmanız gerekenler nelerdir ? İşte detaylar.

Twitter Silinen Mesajları Geri Getirme

Twitter silinen mesajları geri getirme işlemleri yapmanız gereken bir dizi işlem bulunmaktadır. Yanlışlıkla silinen Videolarınız – Fotoğraflarınız veya mesajlarınızı sildiğinizde, Verileriniz bir Twitter arşivinde önbellek olarak kaydolur.

Ayrıca her iki taraftan da silinen mesajları ve devre dışı bırakılan hesapları da vereceğimiz metotlarla kolaylıkla alabilirsiniz.

İşte nasıl yapabileceğiniz.

 • Twitter hesabınızdan silinen mesajları kurtarmak için giriş yapın.
 • Sol panelde yer alan, Daha Fazla seçeneğine tıklayın.
 
 • Birçok seçenek soracak, Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.
 
 • Silinen mesajların bir dosyasını almak için “Verilerinizin arşivini indirin” üzerine dokunun VEYA doğrudan Twitter Arşiv İndirme  sayfasını açın.
 
 • Ardından, isteğinizi doğrulamak için şifrenizi onaylayın.
 
 • “Arşiv İste” düğmesine tıklayın, hesabınız için bir arşiv hazırlamaya başlayacaktır.
 
  • Arşiv hazır olduğunda, indirme bağlantınızı içeren bir posta alacaksınız. Boyuta bağlı olarak 2-3 gün kadar sürebilir.
 
 • E-postayı açın, İndir bağlantısına dokunun ve sizi .zip dosyası olarak kaydetmek için Ayarlar ve Gizlilik sayfasına götürecektir.
 
  • Şimdi indirilen .zip dosyasını WinZip veya 7Zip kullanarak çıkarın ve twitter adında yeni bir klasör alacaksınız .
 
  • Silinen mesajları görüntülemek için, ayıklanan klasörden arşiv.html dosyanızı açın.
 
  • İşte bu kadar, silinen Twitter mesajlarını görüntülemek ve kurtarmak için sol taraftaki Direkt Mesajlar seçeneğine dokunun.
 

Silinen Twitter Mesajları Geri Getirme Alternatif Yolları

Yukarıda verilen işlemleri bazı nedenlerden dolayı sağlayamıyorsanız aşağıda verilen metotlar tam da size göredir. Ayrıca sizlerde kendinize has keşfettiğiniz metotları yorum kısmında belirterek okuyuculara katkıda bulunabilirsiniz.

1. Kodmatik tarafından Twitter Mesaj Kurtarma

Silinen Twitter mesajlarınızı kurtarmak için kodmatik aracıyla Twitter mesaj kurtarmaya gidin. Ardından, kullanıcı adınızı girin ve mesajları kurtar düğmesine dokunun. İşte bu, verileri otomatik olarak hesabınıza geri yükleyecektir.

2. Yedek Alın

Silinen verilerinizi almak için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, her zaman sıkıcı ve zaman alıcıdır. Bu nedenle, güvenli tarafta olmak için bir yedek oluşturmak her zaman iyidir. Mesaj metnini ve konuşmaları kopyalayıp yapıştırabilir ve bunları cihazınızdaki bir yedekleme klasörüne kaydedebilirsiniz.

Bu sağlam taktik ile, yanlışlıkla Twitter hesabınızdan silseniz bile mesajlarınızı asla kaybetmemenizi sağlar. Verilerinizi kurtarmak için her zaman bu yedeklemeye başvurabilirsiniz.

3. Senkronizasyonu açın

Verilerinizi manuel olarak yedeklemek, kolayca unutabileceğiniz bir iş olabilir. Ancak çeşitli bulut hizmetlerinde otomatik yedeklemeler sayesinde, eski silinmiş DM’lerinizi ve konuşmalarınızı kurtarmak her zamankinden daha kolay hale geldi.

Twitter mesajlarınızın otomatik bir şekilde düzenli olarak yedeklendiğinden emin olmak için Twitter hesabınızdan Google sürücünüze senkronizasyonu açabilirsiniz.

Ayrıca Twitter’ın mobil uygulamasından bu yedeklemeler için bir sıklık belirleyebilirsiniz. Bu, uygulamada gerçekleşen tüm mesajlarınızın ve konuşmalarınızın güvenli bir şekilde Google bulutuna yedeklenmesini ve gerektiğinde kolaylıkla kurtarılabilmesini sağlayacaktır.

Twitter hesabınızı yönetmek zor ve yorucu bir iş olabilir. Ancak silinen mesajlarınızı yedeklemek ve kurtarmak için bu kolay püf noktaları ve ipuçlarıyla kesinlikle kolay bir hale geliyor. Son olarak bu metotların yardımcı olduğunu umuyoruz ve bir dahaki sefere kendinizi bir Twitter acil durumunda bulduğunuzda, bu ipuçları sizi kurtarmaya gelir ve günü kurtarır.

 

İlginizi Çekebilir: İnstagram ve Tiktok Popüler Hashtagler

Bu yazımızda sizlere hakkında Twitter Silinen Mesajları Geri Getirme hakkında bilgilere değindik. Merak ettiğiniz diğer konuları bizlere bize ulaşın sayfasından ulaştırabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir