WİFİ Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil

Teknoloji gelişmeye devam ettiğinden ötürü birçok konuda yeniliklerle karşı karşıya kalınıyor. İnsanlar artık internet kullanımını konforla buluşturabiliyorlar. Bunun için örnek göstermek gerekirse kablolarla uğraşmak yerine WİFİ ağı kullanımı bulunmaktadır. Siz bilgisayarınızı farklı bir konumda kullanmak için WİFİ özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ancak bazen WİFİ üzerinde de problemler yaşanabiliyor.

Bazı kullanıcılar, özellikle Windows 10 içerisinde, WİFİ geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil uyarısıyla karşı karşıya geliyor. Bu uyarı aslında bir hata olduğunu gösteriyor ve böylece siz internetinizi kullanamıyorsunuz. Zaten sorunun asıl temeli de buradan çıkıyor. Sizler de yaşadığınız problemi ortadan kaldırmak istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilir ve istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

WİFİ Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil Sorunu

IP yapılandırmasıyla ilgili yaşanan sorunlarda öncelikli olarak yapmanız gerekenlere odaklanmalısınız. Bunlardan biri sizin virüsten korunmak adına kurulu olan güvenlik ayarlarınız olabilir. Aynı zamanda bilgisayarınız içerisinde bulunan yazılım da bir engel teşkil etmektedir. Bu gibi durumların söz konusu olması halinde sizin virüs koruma programlarını devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

Söz konusu hatanın görülmesine neden olacak faktörlerden bir diğeri, sizin sürücüleriniz olabilir. Yani sorunu önlemek amacıyla, bilgisayarınızın sürümünün güncellenmiş olduğundan da emin olmanız gerekir. Sorunun çözülüp çözülmediğinden emin olduktan sonra da artık rahatlıkla internetinizi kullanabilirsiniz. Diğer bir durum da söz konusu hatanın varyasyonlarıyla karşılaşmanızdır. Eğer size internet erişimi yok veyahut internet güvenliği yok gibi uyarılar geliyorsa o zaman yine size sunacağımız çözümleri kullanabilirsiniz.

WİFİ Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

Yaşadığınız sorunu ortadan kaldırmak için basit yolları kullanmanız da mümkündür. Yani TCP/IP sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz. Kablosuz SSID ve de şifre değişimi yapabilirsiniz. Aynı zamanda kanal genişliğini değiştirmeniz ve otomatik olarak ayarlamanız da gerekebilir. Bu yöntemleri ve basamaklarını kullanarak hızlı bir biçimde sonuç alabilirsiniz. Aynı zamanda yine de sorunları ortadan kaldıramadıysanız o zaman güvenlik türünün eşleştiğinden emin olmanız beklenir. Hatta dilerseniz, bu alanda hizmet veren kişilerden de destek alabilirsiniz.

 

Dikkatinizi çekebilir: Telefon Dokümanı Nasıl Çıkar 

Bu yazımızda sizlerle WİFİ Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil hakkında bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir