Xiaomi Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Çözümü

Xiaomi sim kart etkinleştirme sorunu çözümü işlemleri için sitemizde yer alan içerikler tam da sizlere göre. Eğer sizlerde Xiaomi marka cep telefonunuzda sim kart etkinleştirme hatası alıyorsanız aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz. 

Yeni aldığınız bir cihazda sim kart sorunu ile karşılaşmak şüphesiz sinir bozucudur. Ancak sim’inizi Mi cihazlarına kuramamanızın bir nedeni vardır. Bunun nedeni cihaz güvenliğidir. Bu nedenle, bazen üreticiler, Mi cihazının veya kullanıcının güvenliğini sağlamak için bu yöntemi kullanır. 

Bu nedenle, Xiaomi cihazlarında bir sim kart takma sorunu yaşayanlardan biriyseniz, bu sayfada yer alan metotlarla bu sorunu çözebilirsiniz.  Burada, Xiaomi Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Çözümü ile ilgili sık karşılaşılan sorunlardan bahsedeceğiz ve bunları çözeceğiz.

Xiaomi Cihazlarında Sim Kart Aktivasyonu Başarısız: Sorunu Neden Oluşuyor?

Başlangıçta, bu sim kart hatası sorununun bir donanım sorunu olduğunu düşünebilirsiniz. Bu daha çok kendi Xiaomi telefon üreticilerinden kaynaklanan bir yazılım sorunudur. Bu bölümde bu sorunun neden olabileceği hakkına bazı faktörler yer almaktadır.

1. Geçersiz Sim Kullanma

Xiaomi cihazımıza bir sim eklemeden önce, onu doğrulamanız gerekiyor. Birçok durumda kişilerin geçersiz veya süresi dolmuş sim kartlar kullandığı görülmektedir. Sonuç olarak, Mi cihazları bunları okuyamaz. 

Ve sonuç olarak, bir Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmeti Hatası gösterilir.

Bunu göz önünde bulundurarak Mi cihazlarına takmadan önce her zaman sim kartın geçerli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir sorun olursa sim şirketleri ile iletişime geçin. Bu Xiaomi cihazlarının veya üreticinin hatası değildir.

2. Hasarlı Sim’i Takma

Bu, sıklıkla görülen başka bir sorundur.  Yıllarca belirli bir sim kart kullandığımızda kartınızın üzerinde var olan çipler kolayca zarar görebilir. Ayrıca sim kartınız, yeni aldığınız cihaza takılırken de zarar görebilir.

Bu nedenle, Mi cihazınızda hasarlı bir sim kullandığınızda, cihazın bunu tespit edememesi oldukça yaygındır. Bu nedenle, sim’inizi her taktığınızda veya cihazınızdan çıkarmaya çalıştığınızda, zarar vermemek için dikkatli olun.

3. Güvenlik Sorunu

Diğer iki nedenden farklı olarak bu, Mi telefon üreticilerinden kaynaklanan bir hata veya sorundur. Xiaomi cihazları küresel olarak gönderilir ve dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kullanılır.

Üreticiler genellikle bazı Mi cihazlarına “EKSTRA” güvenlik özellikleri ekler. Yani ekstra güvenlik özelliklerine sahip bu Mi cihazlarından birini aldığınızda “Sim aktivasyon” kısmını manuel olarak aktif etmeniz gerekiyor. Ancak işlem ters giderse cihaz bir “ sim kart aktivasyon hatası ” mesajı gösterecektir!

Birinci ve ikinci sorunlar sizin tarafınızdan veya ilgili sim firması ile iletişime geçilerek kolaylıkla çözülebilir. Yani bunları ya kendi başınıza çözmeniz ya da yeni bir sim kart almanız gerekiyor. Şimdi üçüncü soruna gelelim, bunu nasıl çözersiniz? Bu sorun giderme kılavuzunda size yardımcı olacağız!

Xiaomi Sim Etkinleştirme Hizmeti Hatası Çözümü

Sim kart aktivasyon hatasının üretici hatasından kaynaklandığından eminseniz, bunu düzeltmek için aşağıdaki basit adımları deneyebilirsiniz. Xiaomi cihazlarda sim kart hatasını düzeltmenin birkaç yolu vardır. Hadi başlayalım.

1. Mi’nin Resmi Web Sitesinden Etkinleştirin

Sim aktivasyon sorunları yaşıyorsanız denemeniz gereken ilk şey budur. İşte bu sim kart sorununu çözmek için adım adım bir çözüm:

 1. İlk olarak, Xiaomi’nin Resmi Sitesine gitmeniz gerekiyor (bağlantıya tıklayın).
 2. İkinci olarak, Mi hesabınızın oturum açma bilgilerini girmeniz gerekir. Mi hesabınız yoksa web sitesinden kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 3. Ardından “Güvenlik” seçeneğine tıklayın. Güvenlik seçeneğinde telefon numaranızı girmeniz gerekir. Numarayı iyice kontrol edin, çünkü yanlış bir numara girmek daha fazla güçlük yaratabilir.
 4. Numarayı girdikten sonra “değiştir”e tıklayın. Tıkladıktan sonra, Xiaomi cihazınıza bir kod/mesaj gönderecektir.
 5. Kodu Xiaomi’den aldıktan sonra, sim kartınızı Mi cihazlarında etkinleştirmek için girmeniz gerekiyor.

2. Sim Kartı Manuel Olarak Etkinleştirin

Bu sim kart sorununu siteden çözmek istemiyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

 1. Öncelikle sim kartınızı Xiaomi cihazınıza takmanız gerekiyor.
 2. O zaman herhangi bir numaraya rastgele bir mesaj göndermeniz gerekir.
 3. Mesajı gönderdikten sonra “ Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmeti” belirirse bu metne dokunun.
 4. Aynı şeyi (hata mesajına dokunarak) üç ila dört kez tekrarlamanız gerekir.
 5. Bir aşamada, Mi cihazının telefon numarası seçeneğinin açıldığını göreceksiniz.
 6. Açılan pencerede sim kartınızın telefon numarasını çevirmeniz veya girmeniz ve “Tamam”ı tıklamanız gerekir.
 7. Bu kadar. Sim kart aktivasyon hatası tekrar gösterilmeyecektir.

3. Sim kart Operatörü aracılığıyla etkinleştirin

Başlangıçta, bu makalede bu süreçten bahsetmeyeceğimizi düşündük. Ancak bunun sim kart etkinleştirme hatalarını düzeltmenin yollarından biri olduğunu size bildirmenin oldukça yararlı olacağını düşünüyoruz.

Yerel sağlayıcılardan bir sim kullanıyorsanız, yardım merkezlerine gidebilir ve bu sim kart sorunuyla ilgili yardım isteyebilirsiniz. Siz ve operatörleriniz farklı bir ulustaysanız, bu sorunu sanal olarak düzeltmeniz gerekir.

Genellikle, sim’i etkinleştirmek için operatörlere bir metin göndermeniz yeterlidir. Bu sorunu çözmezse, yardım hattı numaralarını arayabilir ve bu sim kart sorununu Mi cihazlarında bildirebilirsiniz.

Çözüm

Sim kartınızı etkinleştirmek için yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve hiçbiri yardımcı olmadıysa, sizin için son bir yol var.

Bazen, çoğunlukla geliştirici veya beta ROM’lara sahip yeni Mi cihazlarında hatalar olabilir. Yani bu sorunun arkasında bir sebep olabilir. Yani yapabileceğiniz şey, herhangi bir şey olup olmadığını kontrol etmektir.

Mi cihazınızda mevcut güncelleme. Varsa, Mi’nin yazılım güncellemesini yüklemeniz gerekir. Cihazın güncellemesi tamamlandığında, Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmetinin düzelip düzelmediğini bir kez daha kontrol edin !

 

Dikkatinizi çekebilir: Eski iphone u yeni iphone a aktarma 

Bu yazımızda sizlerle hakkında Xiaomi sim kart etkinleştirme bilgilere değindik. Son olarak merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Son olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir