YouTube Premium nedir?

YouTube Premium nedir ?, sorusunun soruyorsanız muhtemelen doğru adrestesinizdir. Sosyal medya mecraları hakkında tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. Youtube Premium nedir ? Youtube Premium ne işe yarar ? Almalı mıyım ? Gibi sorularınızı duyar gibiyiz. Bu içeriğimizi dikkatle okuyarak Premium paket alıp alamama konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. İçerik hakkında fikirlerinizi ve aklınıza takılan soruları yorum kısmında belirterek en kısa sürede cevap bulabilirsiniz. 

Youtube Premium Ne İşe Yarar ?

Geçmiş yıllarda YouTube Red olarak bilinen YouTube Premium, video platformunun ücretli abonelik hizmetidir.

Youtube Premium, YouTube deneyimini iyileştiren Ücretsiz YouTube seçeneğine kıyasla çeşitli avantajlar sunar. 

Ücretli abonelik ne gibi avantajlar sağlar? Bu hizmeti etkinleştirmeye değer mi? YouTube Lite var mı? Bir YouTube aboneliği için ödeme yapmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken her şeyi burada öğreneceksiniz. Merak ettiğiniz tüm konulara dair işte detaylar.

 

YouTube Premium Avantajları

YouTube Premium ücretli hizmetini almayı gerçekten düşünüyorsanız, bunun ne sunduğu ve ücretsiz sürüme göre ne gibi avantajlar getirdiği konusunda net bilgi sahibi olmalısınız.

Youtube Premium Nedir ?

İşte bu Premium üyeliği etkinleştirmek için bazı nedenler:

Reklamsız Video Deneyimi Sağlar

YouTube için birincil para kazanma kaynaklarından biri reklamcılıktır. Gerçek şu ki, reklamlar bazen can sıkıcı olabilirler ve izlediğiniz videonun önemli bir anını kesintiye uğratabilirler.

Videoyu izlemek için cihazınıza giriş yaptığınızda YouTube Premium ile tüm reklamlar kapanır. Premium paket sayesinde Videonun başında veya ortasında reklam veya yer paylaşımları görmezsiniz.

 Çevrimdışı Video İzleme Özelliği

Youtube Premium nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevap şüphesiz çevrimdışı video izleme özelliğidir. İnternet paketinizin az kaldığı durumlarda, yolculuğa çıkmadan önce sınırsız internetiniz sayesinde videolarınızı önceden indirebilirsiniz. 

YouTube Premium’un en önemli avantajlarından biri, internet bağlantınız olsun ya da olmasın istediğiniz zaman izlemek için videoları kaydedebilmenizdir. Bu seçenek, masaüstü için değil, yalnızca mobil uygulama için kullanılabilir.

Konum veya iş ortağı kısıtlamaları nedeniyle tüm videoların indirilemediğini bilmelisiniz. Ayrıca, içeriği indirmek için hesabınızla oturum açmış olmanız gerekir.

Arka Planda Oynatma Özelliği

Video izlerken veya bir şarkı dinlerken arka planda yanıtlamanız gereken Whatsapp mesajı veya yapmanız gereken işler olabilir. Youtube premium arka planda oynat özelliği sayesinde video ve şarkılarınız kesintiye uğramadan arka planda çalışmaya devam eder. 

Yaşasın müzik

YouTube Premium aboneliği ile Music Premium’un keyfini çıkarabilirsiniz… YouTube video platformundan da.

Bu durumda şarkıları reklamsız dinlemenize, internet bağlantısı olmadan dinlemek için indirmenize, arka planda çalmanıza veya ses modunu ayarlamanıza, videoyu oynatmadan sadece müzik dinleme seçeneği, veri tüketimini azaltmak.

 Her zaman ‘orijinal’

YouTube Premium aboneliği ile birkaç etkili YouTuber’ın dizilerine ve yayınlanmamış filmlerine erişebileceksiniz.

Yalnızca premium sürümü satın alan kullanıcıların erişebildiği içerik.

Çocuklar için

Platformun çocuklara yönelik versiyonu olan YouTube Kids, çocuklar için seçilmiş içerikler, ebeveyn kontrolü ve bir video filtresi içeriyor. Ayrıca Premium seçeneği vardır. 

Bu üyeliği alırsanız, bu videoları internete bağlanmadan ve ayrıca video oynatılırken reklamsız olarak izleyebileceksiniz.

Son olarak YouTube TV, YouTube Premium sürümünde yer alan hizmetler arasında bulunmamaktadır.

YouTube Premium’a nasıl kaydolabilirsiniz?

YouTube Premium nedir sorusuna verilen cevapları beğendiyseniz ve bu özelliği satın almak istiyorsanız abonelik almanız gerekmektedir. Üstelik ilk ay bedava ve öğrenciler için indirimli. 

 

  •  Mobil cihazınızdan veya PC’nizden YouTube Premium sayfasına girin.
  • Kimlik bilgilerinizle giriş yapın.
  • Ücretsiz Dene’yi tıklayın
  • 1 aylık ücretsiz denemeyi başlatın veya aile veya öğrenci planlarını kullanın

Son olarak YouTube, aboneliği iptal etmek veya kalıcı olarak satın almak için deneme sürenizin bitiminden 7 gün önce sizi bilgilendirecektir.

YouTube Premium nasıl iptal edilir

 

YouTube Premium’a abone olduktan sonra içeriğin aradığınız şey olmadığını veya düşündüğünüz kadar kullanmadığınızı fark ediyorsunuz, burada nasıl iptal edeceğinizi anlatacağız.

‘ Ücretli üyelik ‘ sayfasına girin ve aboneliği iptal edin. Bu premium hesabı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Premium planlar

Bu aboneliği etkinleştirip etkinleştirmemekten hala emin değilseniz veya ödemeyle ilgili sorularınız varsa, platformun sizin için çeşitli planları vardır ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

 YouTube Premium Bireysel Ücretleri

Maliyeti aylık 20 TL ve yukarıda belirtilen tüm avantajları içerir: içerik indirme, reklamsız ve arka planda oynatma, YouTube müziği ve YouTube Orijinallerine erişim.

YouTube Premium Aile Üyeliği Nedir

Ayda 25 TL karşılığında aile için eksiksiz YouTube paketi. Aboneliğinizi, aynı evde yaşayan ailenizin en fazla beş üyesiyle paylaşmanıza olanak tanır.

Her hesabın içerik, görüntüleme vb. için kendi tercihleri ​​olacaktır.

YouTube Premium Öğrenci Ne Kadar

Öğrenci sürümü, YouTube Premium’un tüm avantajlarından ayda 10 TL karşılığında yararlanmanıza izin verdiği için üçünün en ucuzudur.

Tabii ki, belirli koşulları yerine getirmeniz gerekiyor: sadece tam zamanlı öğrenciler için mevcuttur ve belirli ülkelerdeki eğitim kurumlarına kayıtlıdır.

Bu plan dört yıl boyunca geçerlidir ve her kursun sonunda, gereksinimleri karşılamaya devam ettiğinizi platformla doğrulamanız gerekecektir.

 

YouTube Premium Lite Nedir

Platform ücretli abonelikleri çekmeye devam ederken, başka alternatifleri de deniyor…

Bu durumda, abonelik maliyetini aylık 10 TL önemli ölçüde düşürecek olan Lite olarak bilinen YouTube Premium’un deneme sürümünden bahsediyoruz .

Şu anda test aşamasında, ancak her an gelebilir.

Buraya kadar YouTube Premium ve bir YouTube kanalınız varsa kullanıcıyı veya içerik oluşturucuyu nasıl etkilediği hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizlere aktardık.

 

Bu yazımızda sizlerle  YouTube Premium nedir? sorusunu cevapladık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir