Youtube Silinen Videoları İzleme

Youtube Silinen Videoları İzleme: YouTube, yüksek kaliteli, eğlenceli ve eğlenceli içerik için tek durak platformunuzdur. İster kendin yap videoları izle ister çevrimiçi müzik dinle, YouTube’da hemen hemen her tür video içeriğini bulabilirsin.

 

Bazı eğlenceli ve heyecan verici içerikleri ücretsiz olarak ve istediğiniz kadar izlemek için ideal yeriniz. Tek ihtiyacınız olan güvenilir ve güçlü bir internet bağlantısı ve hazırsınız! Ancak, izlemek istediğiniz videoların YouTube’dan kaldırıldığı zamanlar vardır.

Bunun başlıca iki nedeni vardır, yani videoyu yükleyen kişi videoyu kaldırır veya YouTube videoyu siler. YouTube, bir videoyu yalnızca YouTube düzenlemelerini ihlal eden içerik bulduğunda siler.

Böyle bir durumda, “üzgünüz bu video artık mevcut değil” yazan bir mesaj alacaksınız. İnsanların YouTube’dan kaldırılan videonun artık kullanıcıların izleyemeyeceğini düşünmesi normaldir.

Doğrudan videoyu yükleyen YouTube kanalında izleyemeseniz de silinen videoları YouTube’da izlemenin birkaç yolu vardır. Onları kontrol edelim.

 

Youtube Silinen Videoları İzleme Nasıl Yapılır?

Youtube Silinen Videoları İzleme nasıl yapılır adlı içeriğimizin uygulama noktasındayız. Aşağıda verilen metotlar sayesinde silinen bir videoyu kolaylıkla bulabilirsiniz. 

1. Videoyu Diğer Kanallarda Bulun

İçerik oluşturucu videoyu kanalından silmişse, diğer kanallarda bulmaya çalışın. Popüler bir içerik oluşturucu tarafından yayınlanmışsa videoyu kolayca bulabilirsiniz. Sırf YouTube’da kalsın diye videoyu yeniden yayınlayan birçok YouTube kullanıcısı var.

Bir YouTube videosunu bulmanın en kolay yolu bu olsa da, platformun videoyu tamamen kaldırabilecek bir dizi katı düzenlemeyle geldiğini de bilmelisiniz. Videoyu bulmak için kanalın yazarını veya başlığını yazabilirsiniz.

2. Archive.org’dan kurtarın

YouTube hesabınıza giriş yapın ve oynatma listenizde veya izleme geçmişinizde videonun URL’sini bulmaya çalışın. Videoyu beğendiyseniz, “Beğenilen video” bölümünde bulabilirsiniz. Yeni bir sekme başlatın ve arama çubuğuna “archive.org” yazın. Ana sayfanıza yönlendirilmek için enter tuşuna basın. Archive.org aracılığıyla silinen videonun URL’sini bulun, kopyalayın ve ardından arama kutusuna yapıştırın.

Araç, silinen videoyu birkaç dakika içinde bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca size silinen videoların ayrıntılı geçmişini ve onları kurtarma adımlarını gösterecektir. Yöntem belirli YouTube videoları için işe yarayabilir, ancak topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz için silinen videoyu geri yüklemenize yardımcı olmayabileceğini bilin.

Silinen videolar silinmeden önce dizine eklenmezse, onları YouTube’da bulmanızın bir yolu yoktur. Ancak yöntem, yakın zamanda YouTube’dan kaldırdığınız videolar için çalışır. Archive.org web sitesi, URL’sine sahip olduğunuz için silinen YouTube videolarını bulmak için nihai çözümünüzdür.

3. URL’yi Bulma

Silinen videonun URL’sini bulmak en zorudur, özellikle de o video izleme listenizde kayıtlı değilse. Arama listesini tarih, saat ve diğer kategorilere göre sıralayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Youtube Premium Nedir ?

Bu yazımızda sizlerle Youtube Silinen Videoları İzleme adımlarını anlattık. Merak ettiğiniz tüm içerikleri bizlerle yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir